Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 63

Битката на Титаните - най-добрите смартфони

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #31

    Отговор: Битката на Титаните - най-добрите смартфони

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    На нито един мой телефон не съм пускал този тест. Малко ми напомня на бенчмарковете на ssd дискове, където реална разлика може да видиш само нс хартия, опс теста.
    Недей така, пишеш в един от малкото форуми, който се върти на SSD-та
    Разлики има, както има и съществени разлики в бързодействието, отчитано от AnTuTu.
    Въпросът е знаеш ли как да ползваш разликата и необходима ли ти е.
    Но независимо от отговора на това - разликата си съществува неоспоримо...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #32

    Отговор: Битката на Титаните - най-добрите смартфони

    Преди време търсих тел на гаджето от същата марка и цените им бяха доста по дебели от на булшинството китайски производители. Предполагам, че това Vivo ще е поне 650€.

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #33

    Отговор: Битката на Титаните - най-добрите смартфони

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    Преди време търсих тел на гаджето от същата марка и цените им бяха доста по дебели от на булшинството китайски производители. Предполагам, че това Vivo ще е поне 650€.
    Хех... ако е 650Е звучи повече от добре...
    Честно, не разбирам какво ценообразуване очакват повечето българи от китайските марки.
    S7 Edge със скромните на фона на Vivo 4GB RAM и 32GB ROM струва над 1500лв - тоест над 750 евро.
    Срещу него има подобен модел с 6GB RAM и 128GB ROM, за който доколкото разбирам ти изглежда скъпо 650 евро, което е със 100Е по-малко от горния?
    Хубавият ROM в голям обем е нещо доста скъпо...

  5. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #34

    Отговор: Битката на Титаните - най-добрите смартфони

    Като цяло китайките телефони (повечето), имат един единствен проблем - не се предлагат от мобилните оператори, съответно няма възможност за изплащане. Малко са хората които ще извадят в кеш +1000лв, а важно е да се отбележи, че цената на заключен към оператор телефон е значително по ниска от свободния такъв в технотата. Моя примерно телефон излиза близо 1300, закупен от оператор. В емаг го гледах 1800 преди няколко месеца.

  6. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #35

    Отговор: Битката на Титаните - най-добрите смартфони

    Ако някой ми даде смислен отговор на въпроса за какво са ми тия 6гб рам, свалям дънките, сменям си пола, обличам китайско ципао и заминавам за Дъхун да уча тибетски будизъм....

    Очевидно Самсунг си играят играта, а тя е да си изплащат новите разработки и производствени процеси. Новите им edge дисплеи и 6гб рам чипове, oled smartwatch дисплеи и т.н. са скъпи и единствения начин имплементираните нови процеси на производство да се изплатят е като произвеждат и продават на де кой поиска, без да им пука, че така се самоубиват като производител на телефони. Очевидно са наясно, че вече не могат да устоят на жълтата мафия и старото правило: "след като не мога да водя в тази игра ще направя така, че играта да не може без мен" отново rulez.

    Няма как да жълтите да настъпят сериозно в европейския или американски пазари, както и това да се продават retail масово и/или да са обвързани с мобилни оператори, защото са засегнали толкова много патентни права, лицензи и прочие, че в европейски или американски съд няма да им стигне оборота да си платят глобите.
    Този пост е редактиран от Tommorow; 01-03-16 в 20:23.

  7. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #36

    Отговор: Битката на Титаните - най-добрите смартфони

    И аз подкрепям тезата, че бързината на съвремените флагмани от 2015 е достатъчна и обезсмисля по нататъчни ъпгрейди и т.н. Поне не в близките 3,4 години.

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #37

    Отговор: Битката на Титаните - най-добрите смартфони

    винаги можеш да пуснеш да се въртят празни цикли

  10. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #38

    Отговор: Битката на Титаните - най-добрите смартфони

    Tomorrow бая объркан си.
    Какво значи - няма как жълтите да настъпят сериозно в еу / САЩ пазари.
    Бъзикаш ли се, те са настъпили бе приятелю.
    Я чекни какъв процент от офертите на операторите в момента са с китайски марки.
    И направи същия чек след година.
    Засега може да са предимно Леново, Хуйвей, Кулпад, Мейзу, ще стават все повече

    Хуйвей е най-удачния пример. Смартфон бизнеса на тази компания не е насочен към Китай. И... Huawei е Н3 производител на смартфони за 2015. Къде ги е продал според теб.
    Засегнали лицензи, смях.

  11. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #39

    Отговор: Битката на Титаните - най-добрите смартфони

    Хуйвей потвърждавам, че се предлага от Orange Испания, но в UK изобщо не се предлага тази марка, поне не и от Vodafone.
    http://shop.vodafone.co.uk/mShop/con...flt_paymonthly Lenovo и компания ги набутват за Бг, на запад няма кой да ги купи обаче (може би защото не бачкат за 500лв)

  12. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #40

    Отговор: Битката на Титаните - най-добрите смартфони

    Всъщност нещата трябва да се гледат не само от битовата (фейсбук, селфита и прочие), а и от професионалната (мейли, контакти, бекъп, облаци, всякакви интеграции и тн) страна на потребление. От тази гледна точка нещата са съвсем различни. Аз използвам смартфонът си за няколко неща, а именно:

    Разговори
    Мейли
    Таскове
    Контакти

    Възможността за пълна интеграция с outlook за мен е задължителна.

    Фактът, че в случай на строшаване / изгубване / каквото се сетиш имам възможността да вляза в магазина, да си взема нов телефон, да си въведа юзер и парола в момента на включването и мигновено (спрямо скоростта на интернет връзката) да ми се синхронизират всички настройки, акаунти и простотии за мен е не просто задължителна, а най-важният фактор при избор на смартфон.

  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #41

    Отговор: Битката на Титаните - най-добрите смартфони

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    Хуйвей потвърждавам, че се предлага от Orange Испания, но в UK изобщо не се предлага тази марка, поне не и от Vodafone.
    Vodafone shop Lenovo и компания ги набутват за Бг, на запад няма кой да ги купи обаче (може би защото не бачкат за 500лв)
    Ако не е Водафон, все някой ще е - 3, О2. Надали има страна в ЕУ / Северна Америка, в която оператор да не предлага Huawei, което обезсмисля тезата, че видиш ли, китайските марки нарушавали повече патенти от некитайските и затова били персона нон грата в белите страни.
    А Водафон УК... наистина нямат листнат Хуавей, но за сметка на това имат ZTE.
    За Lenovo... ако не искат западняците най-големия бранд при лаптопите... ами пак ще го ползват само че под името Моторола...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #42

    Отговор: Битката на Титаните - най-добрите смартфони

    @AC - Ба, друго си е да отвориш flashtool-а, па да почнеш, миуи екстриим, миуи платинум, канионген 10,11,12 - няколко седмици да се занимаваш с "на теслата дръжката, как ми влезе мъжката" . Преди година и нещо бях с заиграл с разни къстъм ромове и ултракъстъм кернели на моята вярна Z-ка и в един момент както си ровичкам по говернорите, дзън: емайл: влязохте в акаунта си от ново устройство и текущото ми айпи на виваком...а де?! след малко дзън, нов мейл: благодаря ви че използвахте пейпал и си купихте домейн...след минута дзън: още един домейн си купих....за милисекунда го вкарах в буутлоадер и офишъл фърмуер, смяна на пароли, пейпал unauthorized claim и други подобаващи действия - върнах си парите разбира се, но.... аре мерси съм, 2д.3д игри не ползвам, филми не гледам, антуту скореса са ми през оная работа, две от 4-те ми ядра вечно спят ( отдавна мисля как да ги изрежа и да ги продам на някой смартфон-дрифтер, да пили мегахерци там )

    @код - шаомитата преди година бяха спряни от продажба в индия заради спор с ериксон за нарушени права ( кой китаец да се сети, че Ericsson държат патентите върху GSM, GPRS, EDGE и WCDMA ), после ги зачесаха от Qualcomm които пък държат патентите за 3G,4G после не знам какво стана, 2012 конгреса на сащ се произнесе, че ХуйВей не предлагат достатъчно сигурност в устройствата си и това комбинирано с факта, че по това време разполагаха само с 2 (два) US патента правеше тяхното официално предлагане немислимо. Разбира се тук има и немалко политика. Американският пазар е контролиран на 90% от операторите ( изгодни продажби с договор ), нищо значимо там не може да се случи без тяхното одобрения и съгласие. В европа тук там имат някакво пазарно присъствие което е незначително ( все още ). Когато започна да срещам поне един ( клиент, приятел, минувач ) с китайско на всеки 10-сет, ще приема, че са фактор.
    Този пост е редактиран от Tommorow; 02-03-16 в 01:06.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #43

    Отговор: Битката на Титаните - най-добрите смартфони

    Vivo X5 ще се предлага на цена 653$ и няма да се продава извън Китай. С мито+ддс ще стъпи на повече пари от 6S и edge S7. Догодина като сложат и едж дисплея на Самсунг сигурно ще гони 1000$. :D

    Иначе като дизайн ми хареса много. Също така ще има и "базов" модел със "само" 4 GB RAM на цена от 560$.

  17. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #44

    Отговор: Битката на Титаните - най-добрите смартфони

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    2012 конгреса на сащ се произнесе, че ХуйВей не предлагат достатъчно сигурност в устройствата си и това комбинирано с факта, че по това време разполагаха само с 2 (два) US патента правеше тяхното официално предлагане немислимо. Разбира се тук има и немалко политика.
    не следя, 2012 може и така да е било. През 2015-а, същата компания получи правото да произведе Nexus... явно вече няма проблем на американския пазар...

  18. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #45

    Отговор: Битката на Титаните - най-добрите смартфони

    Kod, единствената причина китайските компании да получават поръчки е защото го ПРАВЯТ ЕВТИНО. Силно се надявам да не ми развиваш измислени теории как не съм прав.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Битката на смартфоните
    От Lupus във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 11
    Последно: 02-09-15, 22:00
  2. Най-добрите филми за 2003
    От mitco във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 06-01-04, 21:44
  3. най-добрите HOSTING компании !
    От masterross във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 06-11-03, 16:05
  4. Poll - Най-добрите куестове !
    От Kayso във форум ИГРИ
    Отговори: 8
    Последно: 31-10-02, 04:45
  5. Въпрос към най-добрите:
    От Domin във форум Овърклок
    Отговори: 23
    Последно: 04-09-01, 13:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе