Резултати от 1 до 11 от общо 11

LG G6

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #1

    LG G6

    Изненадах всички, и в петък си купих ново телефонче от еМАГ.
    След като един час обмислях дали да е iPhone 8 или Samsung S8, изведнъж ми се пригади от супер популярни модели, които са толкова масови, че не може да влезеш в метрото и да не видиш още трима с такъв и реших - този път ще е екзотика!
    Огледах офертите и рязко в полезрението ми се наби такава за разопакован LG G6 - с 24 месеца гаранция, новичък, просто с разопакована кутия.

    Този път се оказа, че мога да си взема апарат без да се налага да плащам ДДС-то му, цената беше 850лв, използвах 13-процентното петъчно намаление и стана 739 лв с ДДС.
    Или - 620 лева + ДДС-то, което в случая не е моя грижа.

    Отдавна съм нямал толкова икономичен финансово смартфон с цена около 600 лева... Дали ще съм доволен... ще пиша в бъдеще.

    На база на прочетеното:
    Плюсове на LG G6:
    - Уникална широкоъгълна камера - нещо, кото съм убеден, че ще използвам постоянно, без аналог сред смартфоните
    - Отлична сглобка
    - Отличен дисплей и съотношение екран / габарити
    - Случих на комбинация от обстоятелства и отстъпки и успях да го купя на определено много ниска цена.

    Недостатъци на LG G6:
    - Като качество, камерата отстъпва на S7 / S8, iPhone 7 / 8. Прегаря светлите снимки, на тъмните е зад Самсунга с блендата си f/1.8 (Самсунг е с f/1.7). Използваните сензори Sony IMX258 са далеч от топ възможностите, спасява ги добрата комбинация с останалия хардуер и софтуера на камерата. Широкоъгълната камера е без автофокус и оптична стабилизация - тоест, може да се ползва само при добро осветление и детайлите ще са по-малко, отколкото с основната.
    - Батерията е скапана, надали ще издържа цял ден
    - Европейският модел е без така обичаното от мен QI безжично зареждане и без Quad HIFi аудиодак.

    Ами... това е - очаквам перфектно направен смартфон, с много интересна широкоъгълна камера. Уникален, предвид политиката на LG да не се интересува от Европа, надали ще срещна много хора с подобен модел.
    Нядявам се на добро качество на снимките, но съм подготвен за по-ниско от това при настоящия ми смартфон - S7 Edge. Очаквам приличен софтуер и бърз хардуер без лагове, както и дразнеща батерия, заради която трябва да привикна с носенето на пауър банка в джоба.

    За 600 пари - и това е много, ще пиша повече, когато насъбера лични впечатления.

    ПП - Ако някой иска тотално натрошен S7 Edge (и преден, и заден панел - едно единствено падане... късмет), но в перфектно работно състояние за 200лв - да свирка

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Отговор: LG G6

    Ми ...честито. Навремето имах G2 и по-добър андроиедн телефон не съм имал от него. Изключително пипнат официален ром със страхотен лаунчер и много приятни глезотийки. Надявам се и твоята G6 да е на същото ниво и да си доволен дълго време.

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #3

    Отговор: LG G6

    Е... надявам се да съм доволен... година, чак дълго не разчитам
    Пък кой знае как ще стане
    Хайде да ми го пращат, че само на сухо му се радвам засега, ще ми се да го разчовъркам

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Отговор: LG G6

    Е тъй де, дълго ползване е година. След това идват други интересни модели и ръчичките ме засърбяват за следващото. Сега се замислям за iPhone X.
    Този пост е редактиран от stenly; 16-10-17 в 23:41.

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #5

    Отговор: LG G6

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Е тъй де, дълго ползване е година. След това идеват други интересни модели и ръчичките ме засърбяват за следващото. Сега се замислям за iPhone X.
    За съжаление, то друго няма за какво - пазара е доста скучен в момента, единственото е iPhone X.

    На Xiaomi Mi Mix 2 разчитах, но... има доста прецаквания спрямо първия Mi Mix, не стаа....

  7. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #6

    Отговор: LG G6

    Малиии, преди време ги фалира гсм сегмента (имаше даже специална тема по въпроса), а сега им купуваш флагмана Честито.
    И аз съм имал тяхно моделче и наистина с по-приятен интерфейс смартфон не съм вземал в ръката си.

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #7

    Отговор: LG G6

    Цитат Първоначално публикувано от gnf Виж публикацията
    Малиии, преди време ги фалира гсм сегмента (имаше даже специална тема по въпроса), а сега им купуваш флагмана Честито.
    И аз съм имал тяхно моделче и наистина с по-приятен интерфейс смартфон не съм вземал в ръката си.
    Ами... погрешно ли ми беше мнението
    Те си фалираха поне за Европа. Точно това е най-привлекателното в момента - непопулярни, всеки се отнася с пренебрежение към тях, цените им се сриват бързо - абе яката работа
    Флагман или не... 600лв - смяната на екрана на Еджа ми е толкова...

  10. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #8

    Отговор: LG G6

    Отговарям тук на питанка, която получих на ЛС:

    Цитат Първоначално публикувано от bambam2k
    Като притежател на LG g6 как ти си струва доволен ли си, аз досега съм имал само g3 i g4 и сега обмислям следващяи дали да е g6?
    Може ли да споделиш как твоя го засмука за 600 лв има ли гараняция от човек ли от оператор ли от внос ли е?
    Благодаря
    Здравей,
    Много съм доволен. Предвид това, че смених Samsung S7 Edge с него очаквах разочарование, но не е така.
    Телефонът ми е много, много удобен. Дисплеят 18:9 - твърдо по-доброто съотношение. Основното ми притеснение - слабата батерия по никакъв начин не се потвърждава в момента и изкарвам преспокойно деня с остатък от колко 40% батерия.
    Камерата - без да се лъжа е по-зле от тази на С7 Едж. Особено видимо при недостатъчно осветление. Но като цяло е задоволително добра. Голямо удоволствие ми доставя втората, широкоъгълна камера - няма аналог подобен при смартфоните. За пръв път виждам полза от двойната камера.
    Софтуерът е приятен, след дълги години със Самсунг се чувствам уютно в LG интерфейса.
    Кое не ми харесва - защитното покритие на задните камери се драска много бързо. Заради него ще се наложи да го нося с калъф...

    По отношение на цената, може би леко подведох. Купен е през фирма и реалмно не съм калкулирал ДДС-то, защото в моята ситуация така се получи.
    Иначе е купен от Емаг, бройката беше разопакованна, ползвах и допълнителна отстъпка от 13% с покупка по време на промоцията за петък 13-ти.
    Крайната цена излезе 620лв+ДДС - затова споменах цифрата 600, но не е коректно.
    Гаранция разбира се си има напълно официална.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    66
    #9

    Отговор: LG G6

    Честито, хубаво телефонче, няма да се разочароваш, и никак не е екзотичен, бранда е един от технологично водещите макар и не точно при смартфоните
    Безпроблемна експлоатация

    Изпратено от моят LG-M700 с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от lube; 31-03-18 в 06:10.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #10

    Отговор: LG G6

    нов патент за сгъваем прозрачен
    https://nl.letsgodigital.org/smartph...are-telefoons/

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #11

    Отговор: LG G6

    Смартфонът, който няма да го бъде: видеото показа отменения модел на LG с разтеглив дисплей
    Samsung няма подобен.


    През 2021 г. LG прекрати производството на смартфони, като обяви закриването на своя мобилен отдел. Но няколко месеца преди това производителят показа прототип на необичаен смартфон LG Rollable. Той трябваше да получи разтеглив екран, но така и не излезе на пазара. Но мрежовите източници публикуваха видео, където можете да видите неуспешната новост във всичките й подробности. Изглежда, че това вече е предпроизводствен прототип.

    Кутията веднага привлича вниманието към себе си. Той е доста голям, докато беше оборудван със собствен механизъм за отваряне. Вътре има сгънат смартфон, захранващ адаптер и кабел.

    Смартфонът е оборудван с OLED екран с диагонал от 6,8 до 7,4 инча. За да го отворите в цялата му ширина, трябва да плъзнете отляво надясно, за да го затворите - отдясно наляво. Когато промените ширината на екрана, интерфейсът се адаптира към нея. Все още не е известно колко цикъла на отваряне-затваряне може да издържи параванът и колко надежден е подобен механизъм.


    Смартфонът има сензорни бутони за управление, предна камера, процесор Snapdragon 888, 12 GB RAM, 256 GB постоянна памет и батерия с капацитет 4500 mAh.

    В момента не е известно дали други компании ще създадат нещо подобно, тъй като сгъваемите смартфони вече са в тенденция.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе