Резултати от 1 до 7 от общо 7

Стъпало за Нокия 6510

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #1

    Стъпало за Нокия 6510

    Търся стъпало за Nokia 6510

    Ако някой има ново такова и продава да се обади.

    Или по кюто или тук.

    Или пък дайте координати, където има и мога да си поръчам.



    Понеже е hardware затова пиша тук.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Стъпало за Нокия 6510

    @Malone,

    Така трудно ще стане. За какво стъпало става дума - за крайно ли?

    Ако това е само чип - напиши означението му - всичко, което можеш да прочетеш на корпуса и задължително фирмата производител. Този чип евентуално може да се ползва и в други модели на Нокия и в моделите на други фирми. Ако това е цял модул - напиши също означението на корпуса.

  4. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #3

    Стъпало за Нокия 6510

    Нищо не знам Вълчо, ще попитам.

    Казах на моето техниче по телефонните въпроси [чрез телефонен разговор], какви са симптомите и той беше категоричен, че става дума за "стъпало".

    Но понеже 6510 и 8310 били най-коравите модели, без забележки, части за тях твърде нямало.



    Та мислех, че който се занимава с тези неща, ще използва същата терминология с моя техник и ще знае за какво става дума. Затова го написах така, както ми го казаха, нямам представа от вида и модела на чипа [ако е чип].

    Благодаря все пак!


  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Стъпало за Нокия 6510

    Защо не опишеш и тук симптомите? Може да се окаже, че има и други "разбирачи". [^]

  6. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #5

    Стъпало за Нокия 6510

    При заредена батерия или при почти заредена, когато търся някого, когато ме търсят, общо взето при провеждане на разговор, телефона сигнализира че батерията е изтощена или изключва направо по същата причина със съответната сигнализация.

    Когато включа телефона, батерията си е достатъчно заредена, поне това показва индикатора.

    И да кажем следващия разговор си го провеждам нормално, без проблеми.

    В един момент, при някой от следващите разговори, отново консумацията става висока и телефона "пищи" за ток или изключва.

    А някой път го прави няколко пъти подред.

    Не е проблема в индикатора, защото това се получава и непосредствено след зареждане на телефона.

    Не е и от батерията, тъй като обикновено карам по 4-5 дена между зарежданията.

    Сега също е така с тази разлика, че ми се прекъсват разговорите, поради изключването на телефона. Включвам го, пак набирам и така ...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    17
    #6

    Стъпало за Нокия 6510

    въпреки всичко пак е възможно да е от батерията поне провери ли с друга батерия от същия модел тези симтоми (дето казваш)не са само от стъпалото по принцип често срещан дефект в батериите на nokia елементите на батерията са здрави а сдухва чипа на батерията(вътре има един дето следи тока на заряд и разряд)да не би да става въпрос за тоя чип ? затова е възмойно да ти пада батерията от един път при голяма консумация

    PS просто го давам като помощ не твърдя че е от това ама нали знаеш...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #7

    Стъпало за Нокия 6510

    Смених батериите на 6510 с батерията от другия ми телефон 8250.

    Струва ми се, че Lupus и luciano ще излязат прави.

    Благодаря и на двамата!

    Ще изкарам една седмица с тази батерия, на като че ли до настоящия момент не дава индикация за подобен проблем. Ще наблюдавам и 8250, който е с батерията от 6510.

    Странното е, че батерията на 8250 е с около година по стара от тази на 6510. И двете са зареждани интензивно, като не помня случай да съм дозареждал, въпреки, че батериите са литиево йонни и не "помнят". Винаги съм ги търпял до пълен разряд и след това пълно зареждане.

    Ще ви кажа какво е станало.

    Стъпалата на 6510 били много хубави, в смисъл "дуракоустойчиви" с някакво гумено покритие и дефектите, които да настоящия момент са регистрирани са били "вродени", а не в резултат от лошо отношение към 6510. Така ми казаха моите GSM гуру-та.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Стъпало за уредба Sony MHC - G88
    От miroslav_dt във форум Аудиотехника
    Отговори: 0
    Последно: 10-11-14, 13:49
  2. Samsung 46" D 6500/6510/6530 ???
    От Gulliver във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 28-06-11, 12:09
  3. Нокия N900 или Нокия X6 или друг мобилен телефон???
    От justify във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 11-12-10, 13:27
  4. кабел за Nokia 6510
    От Sunny във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 3
    Последно: 19-10-03, 18:51
  5. Ne6to za 6510
    От Nigga във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 10-03-03, 22:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе