Страница 17 от 27 ПърваПърва ... 71516171819 ... ПоследноПоследно
Резултати от 241 до 255 от общо 402
Like Tree13Одобрявам

Телевизии - новини, коментари, оценки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    20
    #241

    Отговор: Re: Телевизии - новини, коментари, оценки

    Цитат Първоначално публикувано от zlatko Виж публикацията
    В неделя 7-ми, в 19ч., всички bTV канали ще преминат към 16:9 формат. Честито на притежателите на плоски панели
    Благодаря за новината, но в това число влизат ли и bTV Comedy и bTV Lady?

    Цитат Първоначално публикувано от правопис Виж публикацията
    Честито на абонатите на blizoo - 16:9 + HD...
    Вече има ли тестов сигнал при Близоо на bTV HD? Как е качеството? Звука с какъв битрейт е?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #242

    Re: Телевизии - новини, коментари, оценки

    @Didotota
    Да, всички:
    На 07 октомври 2012г. от 19.00 часа всички канали на БТВ Медиа Груп – bTV, bTV Comedy, bTV Cinema, bTV Action, bTV Lady и Ring.BG ще преминат към излъчване 16:9

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    20
    #243

    Отговор: Re: Телевизии - новини, коментари, оценки

    Цитат Първоначално публикувано от zlatko Виж публикацията
    @Didotota
    Да, всички:
    Благодаря! Надявам се поне 98% от продукцията на програмите да е с този формат.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    35
    #244

    Отговор: Re: Телевизии - новини, коментари, оценки

    Цитат Първоначално публикувано от Didotota Виж публикацията
    ...Вече има ли тестов сигнал при Близоо на bTV HD? Как е качеството? Звука с какъв битрейт е?
    Колега, аз съм само един обикновен зрител - няма как да ти посоча характеристики.
    Все пак, предполагам, че някой знаещ и разбиращ утре вечер би могъл да отговори на въпроса ти.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #245

    Отговор: Телевизии - новини, коментари, оценки

    bTV HD още няма излъчване. Другите два канала, поне по мое скромно мнение, ако не дават мач на живо в HD, нямат разлика със SD-то. Т.е. ъпскейла им никакъв го няма. БНТ 1 HD при СатБГ дори и на ъпскейл е много по-добре от тях.

  7. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #246

    Re: Телевизии - новини, коментари, оценки

    @deian
    То е ясно, че само предаванията които са изначално HD си заслужават(като мачовете), но все пак е стъпка в правилната посока. За SD предаванията дали ще ги скалират bTV или телевизора ми - разлика няма. Преминаването към 16:9 е по-значимо подобрение според мен. Да видим обаче какъв процент ще е широкоекранен формат.
    Надявам се покрай целия този шум всички медии да се събудят и да започнат да модернизират студиата си, за да са в крак с времето.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #247

    Отговор: Телевизии - новини, коментари, оценки

    Аз казвам само, че забелязвам видима разлика между BNT 1 HD и bTV Action HD/Ring.BG HD и тя е в полза на първия канал. Защото на ТВ като му подадеш примерно bTV Action HD, което е на 1080i (макар и материалът в момента да не е), ТВ не си прави труда да го скалира, нали?

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #248

    Отговор: Телевизии - новини, коментари, оценки

    Този пост е редактиран от hristoslav2; 06-10-12 в 16:33.

  11. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #249

    Re: Телевизии - новини, коментари, оценки

    @deian
    Би трябвало да са еднакво качество, и основно да зависи от изходния материал. Аз сравнявам БНТ1 и БНТ1 HD при SD материал - едното е скалирано в студиото другото от телевизора. Трудно ми е да намеря разлика. T.e. - когато предаването не е нативно HD един добър телевизор дава същия резултат. Затова повече ме вълнува преминаването към 16:9 в дадения момент. Когато обаче предаванията и филмите в HD се увеличат, няма да има място за сравнение

  12. Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    7
    #250

    Отговор: Телевизии - новини, коментари, оценки

    Аз пък не мога да повярвам,че ние абонатите на СателайтБГ,няма да видим старта на БТВХД,като се говореше,че ако тръгне,ще е първо при тях,този път май стана обратното.Булсата уж нямаха място,пък вече върви теста.Тези от бтв толкова ли са алчни за пари не мога да разбера,сигурно в това е проблема,но то на практика е една и съща програма,даже те трябва да имат интерес да ги гледат повече хора и да си вдигат рейтинга,а това 16:9 не е лошо,ама друго си е ХД,не се съмнявам,че ще тръгнат програмите и при нас,дано да е по скоро.

  13. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #251

    Re: Телевизии - новини, коментари, оценки

    @аngеlsat
    bTV HD ще бъде HD колкото беше и BNT1 HD, само че няма да има Олимпиада, която да запълва програмата с HD съдържание. А че bTV нямат мярка при определяне на цените и условията - също е истина.
    Че тези програми ще се появят в пакета на SatelliteBG е сигурно, въпрос е само на време.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #252

    Отговор: Телевизии - новини, коментари, оценки

    Официално канала се излъчва от Близу, Булсатком, Нет1 и Виваком
    bTV - Важно: Особености при преминаването към HD и 16x9

  16. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #253

    Отговор: Телевизии - новини, коментари, оценки

    Виваком - снощи я търсих и не беше пусната , но сега като прочетох тук и проверих в службата - има го обаче картината е с черни ленти от страни .

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    24
    #254

    Отговор: Re: Телевизии - новини, коментари, оценки

    Цитат Първоначално публикувано от zlatko Виж публикацията
    Че тези програми ще се появят в пакета на SatelliteBG е сигурно, въпрос е само на време.
    Ейй, при тези SatelliteBG всичко става с такава "клизма", че да му се отще на човек! Голямо "ХД-общество" сме, няма що!

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #255

    Отговор: Re: Телевизии - новини, коментари, оценки

    Който иска да се посмее
    Кабелните оператори знаят истинския тв рейтинг - 24chasa.bg

    Мен ме напуши особено като стигнах до следното:
    "Редът на каналите не може да се пипа поради технологични причини, за да гарантираме качеството на всеки канал", обясни Васил Щонов от "Близу".

    Всеки канал използва определена широчина на лентата (bandwidth). Колкото по-широка е тя, толкова по-качествена е програмата. Например за Би Ти Ви HD са отделени 12 мегабита. В същото време каналите отпред - от 1-и до 20-и примерно, ползват между 3 и 5 мегабита. Тоест HD каналът трябва да бъде компресиран и набутан в това малко пространство, от което веднага губи качеството си.

    Именно затова всички HD канали са към края на списъка, където широчината на лентата е по-голяма.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 17 от 27 ПърваПърва ... 71516171819 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. евтин вариант за гледане на свободни телевизии
    От tihogr във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 0
    Последно: 10-10-10, 01:30
  2. ТЕСТОВЕ на LCD/PLASMA - Оценки, сравнения
    От soon във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 26-10-09, 14:44
  3. Гледате ли други телевизии, особено HDTV?
    От Krassy във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 4
    Последно: 14-08-09, 19:47
  4. SonyEricson W550 !?.... Мнения, оценки
    От moderator_S във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 6
    Последно: 17-06-06, 00:25
  5. Ефирни Телевизии в Пловдив
    От Djeff във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 0
    Последно: 11-04-06, 12:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе