Страница 9 от 28 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 412
Like Tree18Одобрявам

Телевизии - новини, коментари, оценки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    42,243
    #121

    Re:Телевизии - новини, коментари, оценки

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo
    Аз виждам, че ще се излъчва по TV+, къде го видя БНТ2
    Виж вторият линк 44 минута от предаването.

  2.  
     

  3. Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    92
    #122

    Re:Телевизии - новини, коментари, оценки

    Близуто с нов директор
    http://www.dnevnik.bg/tehnologii/201..._nov_direktor/

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    42,243
    #123

    Re:Телевизии - новини, коментари, оценки

    СЕМ(Съвета за електрони медии) даде лиценз на най новия български канал Виваком Арена (Vivacom Arena).
    http://www.news-sat.com/index.php/no...Bvivacom-arena

  5. abv
    abv е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    459
    #124

    Re:Телевизии - новини, коментари, оценки

    Имам един такъв въпрос. Трябва ли телевизорът сам да превключва от 4:3 към 16:9 и обратно. За да стане това от телевизора ли зависи или от доставчика. При мен единствено HD каналите сами се настройват, за другите превключвам ръчно. Телевизорът е старичък. Филипс 5404Н, мисля че беше модел 2009 година.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,564
    #125

    Re:Телевизии - новини, коментари, оценки

    Телевизиите трябва да излъчват WSS сигнал, а пък доставчикът ти трябва да не го спира по пътя .
    Ако говориш за БНТ, Диеми, Нова спорт и тем подобни глупости - не е проблемът в телевизора ти.

  7. abv
    abv е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    459
    #126

    Re:Телевизии - новини, коментари, оценки

    Благодаря за отговора. Беше ми интересно как при едни програми формата се настройва автоматично, а при други не.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    42,243
    #127

    Re:Телевизии - новини, коментари, оценки

    БТВ имат нова play-to-air system от SeaChange
    http://broadcastengineering.com/auto...ut-seachange-/
    http://www.tvbeurope.com/theworkflow...eployed-at-btv
    It offers multi-resolution and multi-format operations with a high channel density of up to 12 SD and 11 HD, getting bTV ready for HD content delivery.


  10. Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    92
    #128

    Re:Телевизии - новини, коментари, оценки

    Лична телевизионна програма от blizoo

    blizoo предлага на своите настоящи и бъдещи потребители най-новата си услуга blizoo TV Master. Първите резултати от пазарните проучвания отчитат, че иновативната услуга се приема много добре от потребителите. Най-голям интерес предизвикват функциите "Запис" и "Пауза", както и нововъведения като търсене на предавания по жанр или въведена дума и лесното маркиране на избрани от потребителя предавания за гледане или за запис. Всичко това позволява на потребителя да прави собствена телевизионна програма и да гледа каквото иска, когато иска, а и да създава собствен архив от интересни и любими предавания. Именно затова услугата ще се предлага под името blizoo TV Master.
    От TV Master могат да се възползват всички потребители с ADB устройства, а функциите "Запис" и "Пауза" се предлагат като допълнителна услуга или безплатно с определени пакети. Новите потребители могат да вземат всички функции на TV Master безплатно, ако изберат един от двата телевизионни пакета с НD програми или тройните пакети blizoo Екстра+, Премиум и Премиум HD. Тройните пакети са с включени HD програми и са в промоция на цени от 9,90 лв./месец. Настоящите абонати на blizoo могат да активират всички функционалности на TV Master, като посетят магазин на blizoo. За ползването на ТV Master потребителят трябва да има външна USB памет. blizoo e най-големият кабелен оператор в България и предпочитаният избор за цифрова телевизия и интернет в над 40 града в страната. Компанията, собственост на европейския фонд за дялови инвестиции EQT, е създадена в резултат на сливането на "Евроком" и "Кейбълтел" през 2009 г. Компанията инвестира в нови продукти за клиентите си като телевизионен справочник, богат избор от HD канали, най-висока интернет скорост, достигаща до 150 Mbps, и фиксирана телефония без месечна такса.
    СТАНДАРТ

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    42,243
    #129

    Re:Телевизии - новини, коментари, оценки

    TV7 преминава към излъчване във формат 16:9.
    http://www.tvstar.bg/6530
    http://tv7.bg/news/society/6965172.html
    http://www.bnews.bg/article-46118
    http://tv.dir.bg/news.php?id=10761975
    http://tvtv.bg/news/view/id/4963

    цифровизацията при комшиите
    http://digitalizacija.rs/

  12. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #130

    Re:Телевизии - новини, коментари, оценки

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    ...TV7 преминава към излъчване във формат 16:9...
    Браво! Дано това да е началото на един бърз процес на преминаване на всички основни телевизионни канали към 16х9 формат, а в (надявам се!)недалчено бъдеще и HD!

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    42,243
    #131

    Re:Телевизии - новини, коментари, оценки

    Цитат Първоначално публикувано от zlatko
    Браво! Дано това да е началото на един бърз процес на преминаване на всички основни телевизионни канали към 16х9 формат, а в (надявам се!)недалчено бъдеще и HD!
    Има да чакаш....Нали им чета интервютата по медиите - всички директори на български "телевизии" се правят на ударени. Все другите им са виновни с цифровизацията, а това че са заспали в 80-те години и там са си останали с познанията и начина на работа е друг въпрос. Не искат да инвестират по 10 милиона в HD оборудване. Виж апаратната на БТВ - 21 инчови мониторчета на които едва ли може да правиш мониторинг на картината ако предаваш HD сигнал - трябват ти 6 монитора по 50 инча.
    Една хубава HD камера струва 100 000 долара - 3 студия по 3 камери + 2 ПТС-а по 2 камери /+8 камери ако трябва да предаваш спортно събитие като мач/ + 1-2 резервни.....като добавиш и нови апаратни..

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #132

    Re:Телевизии - новини, коментари, оценки

    Цитат Първоначално публикувано от zlatko
    Браво! Дано това да е началото на един бърз процес на преминаване на всички основни телевизионни канали към 16х9 формат, а в (надявам се!)недалчено бъдеще и HD!
    Хм, те това нещо за преминаване на всички основни канали към 16х9 го спрягат ,че скоро ще стане от 4-5 години вече.Едва вчера забелязах ,че и канал1 имат такива опити-аз по принцип не гледам телевизия може и да греша.Но всичко с 16х9 трябваше да е факт вече.

  16. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #133

    Re:Телевизии - новини, коментари, оценки

    @granity, @hristoslav2
    Съгласен съм с вас - ще има да почакаме за HD, но поне 16х9 може да има на основните телевизии до 2 години. Доколкото знам БНТ се гласят да го направят до края на година.
    Дано пък да се окажем всички лоши пророци и да бъдем опровергани много скоро
    Но едва ли...

    EDIT:Вече и National Geographic SD е във формат 16х9!

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    42,243
    #134

    Re:Телевизии - новини, коментари, оценки

    Хммм - да им пикая на ТВ7 и тяхното 16:9.....Снощи ги погледах за 1 час и видях поне 4 гафа - аматъорска работа.
    1. Нямаше WSS сигнал. /същата грешка като при БНТ/
    2. Новините течаха в 16:9, но половината им материал пак си е 4:3... рекламите и промотата са 4:3, после Бонд си беше пак 4:3 и съответно телевизора растягаше картината и логото бягаше горе зад рамката.
    3. Новото лого е голямо и оранжево /липсва и прозрачност/- което при продължително гледане може да доведе до отпечатване на екрана на телевизара.
    4. Често има правописни грешки в инфо лентите.
    Обикновено всяка една телевизия има отдел, който се занимава с мониторинг на съдържанието, което ще бъде пуснато в ефир - гледат качеството на материала и дали отговаря на изискванията. Та явно в този отдел още спят. Нормално беше, да върнат рекламите на рекламодателя с цел той да си ги преработи в аспект 16:9 и тогава да ги пуснат...

    Edit: Ден по-късно продължават в 4:3 със надпис 16:9
    Вече и част от предаванията на БНТ 2 също са във формат 16:9


    National Geographic SD...Булсатком отдавна го превърнаха в боза /развалиха картината, а 25% от времето са реклами../ и не го гледам.
    National Geographic HD - върви по същият път - повтарят все стари филми /2008-2010/, които сме гледали по 10-ина пъти вече. Добре е да си изчистят/премахнат/ всички предавания за животни - да ги дават само в National Geographic Wild.

  18. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #135

    Re:Телевизии - новини, коментари, оценки

    @hristoslav2
    Да ти кажа - никак не гледам телвизия, та не сам обръщал внимание. Но Джеймс Бонд Е 16х9? Дори докато бяха 4:3 нашите дежурни на ръка превключваха формата когато започват.
    А не са никак малко предаванетата по БНТ 1&2 16х9, при нас пак се превключват всичките и съответно се подава WSS към крайния потребител.
    NG никога не са ми били сред любимитеканали, но Wild HD не е лош. History HD е по-добър.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 28 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. евтин вариант за гледане на свободни телевизии
    От tihogr във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 0
    Последно: 10-10-10, 02:30
  2. ТЕСТОВЕ на LCD/PLASMA - Оценки, сравнения
    От soon във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 26-10-09, 15:44
  3. Гледате ли други телевизии, особено HDTV?
    От Krassy във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 4
    Последно: 14-08-09, 20:47
  4. SonyEricson W550 !?.... Мнения, оценки
    От moderator_S във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 6
    Последно: 17-06-06, 01:25
  5. Ефирни Телевизии в Пловдив
    От Djeff във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 0
    Последно: 11-04-06, 13:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе