Резултати от 1 до 14 от общо 14

Кабелна (цифрова) и интернет?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    13
    #1

    Кабелна (цифрова) и интернет?

    Здравейте,

    Скоро се нанесох в нова сграда. Видях само 2 вида кабели да влизат в хола:
    - ТВ кабел, мисля че се води коаксиален, и
    - Телефонен кабел

    Искам цифрова кабелна и интернет, без да се разбива нищо. Бях се спрял на Мегалан, но оттам ми казаха, че ще трябва да пускат друг вид кабел (ethernet май) + да слагат суич и сет бокс. Интересувам се освен близуу, дали има друга опция за интернет и кабелна по коаксиален кабел?

    Моля за съвет! Кой оператор препоръчвате (само номер е достъчно) с оглед най-добро качество на услугата?

    1. Мегалан
    2. СКК
    3. Близу
    4. Булсатком;
    5. Друг - кой?

    Всеки съвет е добре дошъл!!!


  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2

    Re:Кабелна (цифрова) и интернет?

    Като искаш цифрова кабелна , защо си посочил и Булсатком - той е сателитен оператор ?
    Едва ли имаш в района толкова много оператори , че да избираш , така ли е ? Ако - не , винаги можеш да се откажеш от услугите на един и да преминеш към друг оператор !

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re:Кабелна (цифрова) и интернет?

    Цитат Първоначално публикувано от civica
    ... винаги можеш да се откажеш от услугите на един и да преминеш към друг оператор !
    не е толкова лесно, освен ако с лека ръка не си готов да плащаш неустойките по договора

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    13
    #4

    Re:Кабелна (цифрова) и интернет?

    Цитат Първоначално публикувано от civica
    Като искаш цифрова кабелна , защо си посочил и Булсатком - той е сателитен оператор ?
    Едва ли имаш в района толкова много оператори , че да избираш , така ли е ? Ако - не , винаги можеш да се откажеш от услугите на един и да преминеш към друг оператор !
    И все пак и това е опция за мен. Но си прав - принципно! Е, кое ще препоръчаш?

  6. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #5

    Re:Кабелна (цифрова) и интернет?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    не е толкова лесно, освен ако с лека ръка не си готов да плащаш неустойките по договора
    Има си начини , не съм казал че е лесно !

    Цитат Първоначално публикувано от Mocanin
    И все пак и това е опция за мен. Но си прав - принципно! Е, кое ще препоръчаш?
    Аз съм към Мсат-Варна , но съм чувал добри отзиви за Магелан и Близу стават / имам познати и са доволни / !

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    13
    #6

    Re:Кабелна (цифрова) и интернет?

    Цитат Първоначално публикувано от civica
    Има си начини , не съм казал че е лесно !

    Аз съм към Мсат-Варна , но съм чувал добри отзиви за Магелан и Близу стават / имам познати и са доволни / !
    ОК. Мерси. Но мегалан не вървят по коаксиален кабел и трябва пробиване. Иначе са по-добри като канали и скорост на нета!

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #7

    Re:Кабелна (цифрова) и интернет?

    Ти нямаш избор, освен да разбереш какво върви по коаксиала във входа. Вероятно имаш Близу, но може и да има още нещо. Виж кутиите или питай съседите и така, после пак пиши.

  10. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #8

    Re:Кабелна (цифрова) и интернет?

    5. Виваком - интернет по телефонния кабел и сателитна телевизия.

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #9

    Re:Кабелна (цифрова) и интернет?

    Цитат Първоначално публикувано от etg
    5. Виваком - интернет по телефонния кабел и сателитна телевизия.
    Защо го наказваш така човека? За интернет както и да е - с някои условности става ,но за телевизия -никой път!

  12. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #10

    Re:Кабелна (цифрова) и интернет?

    Съвсем не искам да го наказвам
    Просто давам предложение. Ако е неудачно - нека и други хора с опит по конкретната тема си кажат мнението. Признавам си, че нямам опит с кофти телевизия - около 10 години бях абонат на това, което сега се води Blizoo, и съвсем не мога да кажа, че съм недоволен. Защо не съм имал проблеми не знам и не ми се занимава да изследвам, имам приятели, които са страшно недоволни, и знам че са прави, но не мога да си кривя душата и да кажа, че съм имал проблеми с Blizoo ( едно време в квартала бяха Импас, после Евроком, сега Blizoo ). Напуснах ги по причини, които не касаят 99.999% от хората. Е, след това си показаха рогата, но това е друга тема. Но пък спокойно мога да твърдя, че интернетът им е отвратителен.
    Та в крайна сметка да обсъдим възможностите на питащия (от въпроса му се вижда, че се касае за София):
    НЕ ИСКА друг кабел - отпадат Мегалан, СКК и Булсатком, т.е. от предложените остава само Blizoo. В съчетание с моето предложение остава да реши:
    1. "Лош" нет и "добра" телевизия, т.е. Blizoo
    2. "Добър" нет и "лоша" телевизия, т.е. Виваком
    Понятията добър/лош са в кавички по надявам се обясними за всички тук причини.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    145
    #11

    Re:Кабелна (цифрова) и интернет?

    Хмм не ми се вярва и интернета да минава през коаксиялния кабел, но... пробвай СКК (без договор е) и ако не ти харесва минаваш на другия. Цифровите канали не са им кодирани

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #12

    Re:Кабелна (цифрова) и интернет?

    Аз съм на Близу и интернета ми върви по същия коаксиален кабел, по който върви и цифровата и кабелната телевизия, че дори и телефона.

  16. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #13

    Re:Кабелна (цифрова) и интернет?

    Защо не огледаш как са положени кабелите и ако има опция да добавиш някой друг или да го подмениш - коаксиалния често е доста дебел ако минава през гофра можеш да го смениш с utp и от там да си пуснеш мегалан ако държиш на тях. Аз ги използвам за интернет само - доволен съм. Телевизията им ми се струва скъпа, особено като я гледам на 17" монитор.

  17. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    3
    #14

    Re:Кабелна (цифрова) и интернет?

    Цитат Първоначално публикувано от Under666
    Хмм не ми се вярва и интернета да минава през коаксиялния кабел, но... пробвай СКК (без договор е) и ако не ти харесва минаваш на другия. Цифровите канали не са им кодирани
    И аз много се учудих, но в Бургас на телевизия СКАТ интернета е по коаксиалния кабел по който се гледа кабелната. Дойдоха момчетата отрязаха буксата, сложиха сплитер и модем и интернета хукна по същия кабел. Така, че явно е въпрос на доставчик. Пропуснах да кажа, че са без договор - плащаш имаш нет, не плащаш - няма.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. TV NET - цифрова кабелна телевизия / обсъждане, мнения
    От citizen във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 3
    Последно: 10-08-17, 17:13
  2. 50'' Samsung 4-та серия и цифрова кабелна.
    От svetlio_88 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 06-06-12, 11:34
  3. Отговори: 4
    Последно: 19-05-11, 17:11
  4. цифрова кабелна телевизия без приемник и DVB-C
    От jorro60 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 5
    Последно: 19-05-11, 13:36
  5. Проблем с цифрова кабелна телевизия
    От Life във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 19-08-10, 14:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе