Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

цифров сигнал по кабелната телевизия

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    1
    #1

    цифров сигнал по кабелната телевизия

    бях клиент на итв партнер но след падането на спътника минах на кабелна телевизия .доставчикът пусна цифров сигнал и всеки може да си закупи цифров приемник и да гледа цифрова телевизия .та въпроса ми е може ли със приемник espectra 1240s от itv partner да гледам цифрова телевизия по кабелната и как да го пригодя ако има начин ?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    172
    #2

    Re:цифров сигнал по кабелната телевизия

    Не може с приемник за сателитна телевизия да гледаш цифрова кабелна, стандартите са различни.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    73
    #3

    Re:цифров сигнал по кабелната телевизия

    Ако няма да гледаш HD канали приемници за кабелна ТВ се намират по 10-15лв.

  5. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    2
    #4

    Re:цифров сигнал по кабелната телевизия

    Здравейте,и аз имам едно питане свързано с цифровите приемници.
    Преди доста време бях абонат на Евроком но след разпада цялото оборудване което даваха на своите клиенти остана в мен.
    Сега съм на ДСС кабелна телевизия.
    Въпроса ми е дали има някакъв начин да свържа Еврокомския цифров приемник SET TOP BOX GCR 310 към ДСС то и да гледам цифрова тв.
    В момента имам цифрова тв с приемник DC 107 на единия телевизор,искам да сложа цифров приемник който е от евроком kъм сyщата ДСС но на друг телевизор.На стария приемник ми бяха дали карта,сега нямам карта,всичко минава през кабелната тв.Възможно ли е или не.
    Видях че в офисите на ДСС има същите модели приемници.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #5

    Re:цифров сигнал по кабелната телевизия

    Пробвай, ако не е кодиран сигнала, няма причина да не стане. Тоя приемник едва ли е заключен към еврокомската мрежа, сигурно е свободен.

  7. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    2
    #6

    Re:цифров сигнал по кабелната телевизия

    В менюто за инсталация има 4 цифрен код който не е проблем да го разгадая,незнам дали без карта ще тръгне.Като го включих към тв ми изписа че няма сигнал,дали е от картата че не е активна?Иначе излизат всички еврокомски канали както си бяха едно време.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #7

    Re:цифров сигнал по кабелната телевизия

    Какъв сигнал искаш, като то търси на еврокомските честоти. Ресетни го към фабрични и сканирай наново. В другия ти приемник има ли карта? Ако има, ще ти трябва втора, ако няма - настрой го и си гледай.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    61
    #8

    Отговор: цифров сигнал по кабелната телевизия

    Здравейте,

    Пиша в тази тема, тъй като имам сходен проблем как да подкарам цифров сигнал по кабелната телевизия.

    Бих искала да се обърна към компетентните съфорумци, с молба за помощ, тъй като не съм достатъчно наясно с тази техника.
    Притежавам Плазма 50" LG LG50PJ550, за която в техническите характеристики е описано, че има вграден DVB-T тунер, но не мога да разбера в какъв формат е (Mpeg2 или Mpeg4). Пробвах да подкарам цифрова тв, но не успях. Може би не съм направила правилни настройки и за това моля за Вашата помощ.
    Също така моя кабелен оператор Мултимедиа Бг предлага цифрова тв и до колкото разбирам от техния сайт мога да гледам и с моето Тв. По-рано днес докато се рових тук във форума попаднах на тази тема https://forum.setcombg.com/%D1%82%D0...%D1%8F-12.html, като в един от първите постове прочетох, че серия PJ разполага и с DVB-C тунер, което ме води до мисълта, че би трябвало да подкарам цифровата тв от кабелния оператор без външен приемник. Моля за Вашето съдействие и насоки.
    Благодаря предварително.

  11. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #9

    Отговор: цифров сигнал по кабелната телевизия

    Тази телевизия ( кабелна цифрова ) кодирана ли е ? Ако да , ти трябва карта на оператора и декодиращ модул или външен декодер , който обикновено се предлага от оператора .
    Това за тунера DVB-T дали е MPEG2 или MPEG4 се отнася за цифрова ефирна телевизия . Ако е MPEG2 ще има само звук . Ще трябва и някаква антена , евентуално .
    Този пост е редактиран от logic; 23-09-13 в 21:44.

  12. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #10

    Отговор: цифров сигнал по кабелната телевизия


  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    61
    #11

    Отговор: цифров сигнал по кабелната телевизия

    Цитат Първоначално публикувано от jonov Виж публикацията
    Точно за това попитах, тъй като преди съм чела, че няма DVB-C, а по-рано коментара на цитираната от мен тема, ме удучи, това че серия PJ има такъв тунер.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #12

    Отговор: цифров сигнал по кабелната телевизия

    PJ - да но ако беше 560 примерно

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    61
    #13

    Отговор: цифров сигнал по кабелната телевизия

    Цитат Първоначално публикувано от logic Виж публикацията
    Тази телевизия ( кабелна цифрова ) кодирана ли е ? Ако да , ти трябва карта на оператора и декодиращ модул или външен декодер , който обикновено се предлага от оператора .
    Това за тунера DVB-T дали е MPEG2 или MPEG4 се отнася за цифрова ефирна телевизия . Ако е MPEG2 ще има само звук . Ще трябва и някаква антена , евентуално .
    За тунера е ясно, че се отнася за ефирната. Интересувам се, тъй като след време може да оставя само нея, а за момента нямам необходимост да сменя телевизора.

    Днес звънях до кабелния оператор за повече информация относно цифровата кабелна, но там ми казаха само това което пише в сайта. Смятам утре да отида на място в офиса. Казаха, че цифровата се предава свободно.

    - - - - - - - - - -

    Значи аз не съм дочела и затова съм се объркала

    Благодаря за съдействието.

  17. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #14

    Отговор: цифров сигнал по кабелната телевизия

    Ами ще трябва да си купиш един приемник
    https://forum.setcombg.com/%D0%BF%D1...%B5%D1%80.html

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    61
    #15

    Отговор: цифров сигнал по кабелната телевизия

    Цитат Първоначално публикувано от jonov Виж публикацията
    Ами ще трябва да си купиш един приемник
    https://forum.setcombg.com/%D0%BF%D1...%B5%D1%80.html
    Благодаря за съдействието и изясняването на моя въпрос. Утре ще проверя какъв приемник трябва да взема, дали те предлагат определен или мога да купя от друго място.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем LG 42LD750 - спря да намира цифров сигнал
    От koranto във форум LG телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 27-05-15, 20:22
  2. Отговори: 10
    Последно: 05-07-11, 18:53
  3. Прехвърляне на цифров сигнал до 2-ри приемник
    От geraldo във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 6
    Последно: 15-06-11, 15:06
  4. Цифров сигнал за телевизор без цифров тунер
    От oggieasp във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 17-05-10, 21:22
  5. GPS VDO PN 6000 Europe 34 държави с вграден цифров тунер за TNT телевизия
    От Габриел във форум GPS - модели, софтуер, карти и трикове
    Отговори: 0
    Последно: 17-01-09, 02:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе