Резултати от 1 до 4 от общо 4

Превръщане на сателитната телевизия в интерактивна телевизия

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    49
    #1

    Question Превръщане на сателитната телевизия в интерактивна телевизия

    Здравейте,

    От скоро ще преместих в къща в околностите на София. Имам 5 телевизора в нея.

    За съжаление там нямам оптично интернет покритие от големите доставчици като Мтел, Виваком и т.н. Ползвам оптичен интернет от местен LAN доставчик. Не ми се вижда достатъчно сигурен, за да си пусна интерактивна IP телевизия от Булсатком, защото когато ми спре интернета ще ми умре и телевизията. Също така имам притеснения, че едва ли местната LAN-ка ще е доволна за 20 лева на месец да и въртя 50-60Mbps нон-стоп (мисля че 8-10Mbps заемаше един IPTV HD канал), въпреки че уж ми предоставят 100Mbps свързаност.

    В следствие на горепосочените причини в момента си сложих сателитна антена от Булсатком, един сплитер и 5 HD цифрови приемника.

    До тук всичко, добре обаче като абонат на IPTV от времето на Мегалан, съм свикнал да си цъкна EPG-то и да гледам когато каквото искам. Без да се интересувам, че това предаване е минало преди 5 часа или преди 2 дни по даден канал. Сега обаче с тази сателитна телевизия, се чувствам като в праисторията. Трябва да знам в кой час, по кой канал, какво дават, трябва да им гледам тъпите реклами на румънски и т.н. С две думи пълна боза.

    Въпроса ми сега е има ли някакви устройства, които да се включат към сателитната антена и които могат да записват поне 3-4 канала + EPG-то за поне 24 часа назад. За да може поне каналите които обичайно гледам, да работят по начина по който работят с интерактивната телевизия на Мтел.

    Поздрави и предварително благодаря!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,423
    #2

    Отговор: Превръщане на сателитната телевизия в интерактивна телевизия

    Цитат Първоначално публикувано от Abadon Виж публикацията
    Въпроса ми сега е има ли някакви устройства, които да се включат към сателитната антена и които могат да записват поне 3-4 канала + EPG-то за поне 24 часа назад. За да може поне каналите които обичайно гледам, да работят по начина по който работят с интерактивната телевизия на Мтел.
    Няма такова устройство.

    най-близката имитация за която се сещам...
    за целта ще ти трябва по един външен сателитен приемник поддържащ DLNA + 2TB HDD за всеки канал, който искаш да запишеш. После през DLNA на телевизора гледаш записаното съдържание на HDD.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    49
    #3

    Отговор: Превръщане на сателитната телевизия в интерактивна телевизия

    След като търсих в google за сателитен приемник с DLNA, излезнаха интересни резултати като това китайско устройство

    Както и малко по-добри устройства, като:

    Humax HDR-FOX T2

    Според review-тата които гледах. Това може да записва два канала, ако са на един и същи мултиплекс, докато се гледа трети канал или да записва един канал докато се гледа втори канал, в случай че каналите са на различни мултиплекси.

    Съжалявам за допълнителните ми въпроси, но досега не съм имал вземане, даване със сателитна телевизия.

    1. Ако си взема подобно устройство, трябва да заменя приемника на BulsatCom с новото устройство? Това поражда нови въпроси.

    2. В този случай как ще декодирам сигнала им? Той не е ли кодиран?

    3. Какво значи каналите да са на един и същи мултиплекс? Да идват от една и съща антена?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #4

    Отговор: Превръщане на сателитната телевизия в интерактивна телевизия

    Имам чувство, че ако въобще постигнеш нещо ще си пионер в този форум и ти ще си този, който ще дава отговори.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Интерактивна телевизия и оператори IPTV / FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 73
    Последно: 30-05-20, 18:03
  2. 3d телевизия
    От Aikas във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 4
    Последно: 05-01-12, 12:53
  3. САТЕЛИТНА телевизия - да или не?
    От Кrassy във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 67
    Последно: 17-11-09, 12:07
  4. Он лайн телевизия
    От tannoy във форум Поддръжка
    Отговори: 16
    Последно: 21-05-09, 14:22
  5. Пак за сателитната телевизия.
    От Yasen6275 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 02-04-07, 17:49

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе