Резултати от 1 до 8 от общо 8

Sony TV 40W4500 забива след смяна на конал

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. npb
    npb е на линия
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #1

    Sony TV 40W4500 забива след смяна на конал

    Имам проблем от миналата сряда телевизора ми забива при смяна на цифрови не кодирани канали или няколко секунди след смяна. Остава в черен екран и след изключване започва червения диод да мига 8 пъти. Изключвам от тока и някои път тръгва в повечето пъти не иска, НО винаги тръгва при изключен кабел от тунера. При забил телевизор можеш да превключиш на вход HDMI и така може да работи цял ден. Слагах друг телевизор за малко време всичко работи - днес го сложих за няколко дни да видя дали всичко ще работи. Пробвах с пълно нулиране няма полза само си загубих почти 3 часа да настройвам канали. Сложих сплитер с -6 дБ затихване - пак не работи. Днес го занесох сервиз там работи и техника беше учуден за 1 час два телевизора от различни марки на оператор НЕТ1 с един и същи дефект. Чакам от сервиза ако телевизора е наред да звъня на НЕТ1

    Някой имали такива проблеми.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,431
    #2

    Отговор: Sony TV 40W4500 забива след смяна на конал

    Вероятно по кабела тече пренапрежение и то обърква работата на Main board.
    Купи си един галваничен разделител и го монтирай на коаксиалният кабел преди да го свържеш към телевизора.
    https://www.onlyspare.com/technical-...tv-error-codes

  4. npb
    npb е на линия
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #3

    Отговор: Sony TV 40W4500 забива след смяна на конал

    Имам от 15 г такъв сложен само на Сонито. Махах го и пак не работи. Нов не ми се копува защото другите 2 телевира работят. LG и Philips са.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #4

    Отговор: Sony TV 40W4500 забива след смяна на конал

    ...знам, че е абсурдно, но НЕТ 1 пуснаха ново EPG, да не чете нещо по него и после да се чуди.

  6. npb
    npb е на линия
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #5

    Отговор: Sony TV 40W4500 забива след смяна на конал

    Не се сещам нищо какво аз мога да направя. Днес си проверих галваничен разделител всичко е наред. Няма да си купя за 75 лв. техния приемник . Надявям се че в сервиза ще могат да сложат нова версия на софтуера и така да работи, ако не се получи ще си купя нов ТВ. Харесъл съм си едно SONY 55XG9505 за сега.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #6

    Отговор: Sony TV 40W4500 забива след смяна на конал

    Нямаш ли опция в менюто да се намали силата на сигнала (атенюатор)? Ако има ток по кабела то и другите ТВ ще страдат, така, че не ми се вярва. При хубав ТВ да се купува операторски приемник, не е сериозно... Ще се оправят нещата, повикай техници на НЕТ 1 да измерят сигнала. По принцип, като си правиш мрежата, галваничния разделител се слага преди сплитера и по-този начин "пази" всички ТВ., ако решиш да си преправяш мрежата някога...

  8.  
     
  9. npb
    npb е на линия
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #7

    Отговор: Sony TV 40W4500 забива след смяна на конал

    Галваничния разделител е от стария тип с коаксиални букси, а не за сплитер и трябва много преходници да правя за да го сложа отпред. Писъл съм в началото че намалих с -6 dB входния сигнал на телевизора не се оправи и в сервиза не смятат че е от нивота на сигнала. Като взема от сервиз ТВ ще звъна на НЕТ1 и викам техници. Но всичките ТВ взимт сигнал от един четворен сплитер - нямат проблем. Вече втора вечер един малък Philips на 2 г е сложен на мястото на SONY и работи без проблеми.

  10. npb
    npb е на линия
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #8

    Отговор: Sony TV 40W4500 забива след смяна на конал

    В понеделник си взех телевизора Sony 40W4500 който след 1,7,2020 г. започна да блокира след смяна на телевизионен канал на кабелен оператор НЕТ 1. Най често го правеше на БТВ HD. Преди 1,7,2020 имах една програма MUVISTAR при нейно включване телевизора оставаше на черен екран без звук и сам след няколко секунди превключваше на друг канал. След смяна на EPG в НЕТ 1 на 30,6,2020 г се появиха около 10 и повече такива канали които не тръгваха и започна блокиране на телевизора на някои канали – най-често на БТВ HD. След смяна с нов софтуер няма нито един канал който да не тръгва и до сега вече 2 дни не е блокирал телевизора нито веднъж. Не съм сигурен дали са променяли нещо в НЕТ 1 по EPG. В техните касови центрове не са наясно за проблемите с EPG и дали е имала някаква промяна в EPG.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. SONY KDL-40W905A забива и се рестартира.
    От Еди във форум Sony телевизори
    Отговори: 12
    Последно: 25-08-18, 14:34
  2. Acer забива след BIOS
    От glowndark във форум Мобилни устройства
    Отговори: 4
    Последно: 15-01-14, 14:04
  3. След смяна на панел * ЛСД*
    От паро във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 25-12-11, 20:46
  4. Проблем след смяна на видеокарта
    От radi84bg във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 17-11-11, 12:59
  5. popcorn a-200 забива плеването след известно време.
    От Condor във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 1
    Последно: 07-10-10, 15:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе