Резултати от 1 до 11 от общо 11

След смяна на панел * ЛСД*

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    4
    #1

    След смяна на панел * ЛСД*

    Здравейте! Имам Филипс 32FL8404H/12 100хц .Страшен много бях доволен.Онзи ден забелязах две черти в дясната част на екрана.След 1 час работа изчезват първо едната после и др.Телевизора навършва две години на 21.12.2011. или скоро.Затова го занесох в сервиз и ми казаха че трябва да се смени панела.Ми добре оставих го и те го смениха с поръчката за 5 дни.Гаранцията покри ремонта и така.Проблема обаче ми е че сега ми се струва че картината не е същата.Някак си ми се струва по лоша на моменти размазана (все едно гледаш евтин тв.) Казвам пак на мен ми се струва!Жената казва че не вижда разлика.Та въпроса ми е - възможно ли е да са ми сложили панел който да не е * фул хд* или 100хц. или знам ли?Не разбирам от телевизори и не знам това дали е възможно.Или ме гони параноя?Ако знаете споделете.Благодаря предварително.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1324322474[/time]_________________________________________________

    Че съм нов , нов съм ама пък никой да неще да напише става ли друг панел на електрониката на даденият модел?Даже и да е глупав въпроса ми е простено що то не съм тел.техник.Явно трудно приемате новите.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    48
    #2

    Re:След смяна на панел * ЛСД*

    Не,не може да да се смени с панел с други резолюции-не вярвам някой да пренапише софтуера на скалера заради по-лош панел.По-лесно е да се смени със същият!

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    4
    #3

    Re:След смяна на панел * ЛСД*

    Цитат Първоначално публикувано от Galactica
    Не,не може да да се смени с панел с други резолюции-не вярвам някой да пренапише софтуера на скалера заради по-лош панел.По-лесно е да се смени със същият!
    Благодаря!

  5. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #4

    Re:След смяна на панел * ЛСД*

    До колкото си спомням в този модел слагаха матрици на AUO , не вярвам да сложат друга , но вероятно са нулирали всички настройки , а може нов софт да се е наложило да качат , така че си поиграй с настройките.

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    4
    #5

    Re:След смяна на панел * ЛСД*

    Цитат Първоначално публикувано от nkd
    До колкото си спомням в този модел слагаха матрици на AUO , не вярвам да сложат друга , но вероятно са нулирали всички настройки , а може нов софт да се е наложило да качат , така че си поиграй с настройките.
    Незнам какво са сложили защото не разбирам а и не съм видял.Настройките не са пипани защото ги помня а и менюто си стой на БГ. ( живея в Испания и се предполага че неразбират кирилица).А сега за проблема - значи претенции към цветовете нямам нито към контраста и яркоста.Проблема е че ми се вижда на моменти като ореол ( преличащ на мараня) около контурите на образите .Като двоен образ само че прозрачен (мараня) той е малък около 5 мм. по контурите.Някои пъти става по голям когато има бързи движения карате,тичане,бой .Все едно картината има памет която трудно изчезва.Същото е и зад надписи и букви като че ли покрай тях има мараня.В зависимост от цвета и широчината на надписа понякога е с разръфани (накъдрени) контури.Мисля че затова отговарят херцовете , не трябва ли именно заради 100 херца надписите да са по ясни? ........Всичко това трябва да имаш добро зрение наблюдателност да го забележиш.Жената например ми казва че се превземам картината си била добра!?Знам ли може пък да полудявам?Знае ли някой описаните по горе симптоми за какво говорят ......процесор,панел или лош сигнал.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,431
    #6

    Re:След смяна на панел * ЛСД*

    Това е Hallo ефект типичен за LCD /и филипс/ТВ. Причинен е от обработката на сигнала.
    Намали в менюто остротата на картината - под 5

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    8
    #7

    Re:След смяна на панел * ЛСД*

    Имам LCD матрицата е счупена търся сервиз който внася матрици

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,431
    #8

    Re:След смяна на панел * ЛСД*

    Цитат Първоначално публикувано от comir
    Имам LCD матрицата е счупена търся сервиз който внася матрици
    Никой сервиз не внася видеопанели. Поръчват се в представителството на марката ТВ за България.

  11. Novice
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    8
    #9

    Re:След смяна на панел * ЛСД*

    номерът на LCD панела- LC420WU3-SLA1 ако някой може да ми каже някой сайт да проверя колко пари е

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #10

    Re:След смяна на панел * ЛСД*

    Само панел в общия случай излиза повече от цял телевизор. Въобще не се шегувам.

  13. Novice
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    8
    #11

    Re:След смяна на панел * ЛСД*

    В един сайт попаднах на нови ЛСД панели този беше около 560 лева в моя мисля че си заслужава 42 инча за 560 лева си е добре но не помня как линка

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем след смяна на РОМ (Lenovo S820)
    От valbg1 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 3
    Последно: 19-11-14, 22:42
  2. MSG-18HR - след смяна на кондензатор пак проблем
    От nqmapa във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 18-11-14, 16:22
  3. ASUS F5Z проблеми след смяна на памет
    От glowndark във форум Мобилни устройства
    Отговори: 5
    Последно: 25-09-12, 09:07
  4. виваком нет проблем след смяна на рутер
    От imegogo във форум Технологии
    Отговори: 1
    Последно: 18-09-12, 21:42
  5. Проблем след смяна на видеокарта
    От radi84bg във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 17-11-11, 12:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе