Резултати от 1 до 12 от общо 12

Помощ при избор на телевизор 29 или 32

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    4
    #1

    Помощ при избор на телевизор 29 или 32

    Здравейте. Дано не прозвучи тъпо моя въпрос но моля да ми обесните нещо
    Значи решил съм да си зема Самсунг или Филипс телевизор. Значи искам да е голям, и с кинескоп
    Избирам си най големите. Отивам в магазина и сравнявам 29 инча с 32. Аз искам да си купя 32 инча но като ги гледам образа е сплескан. Мисля че се едно е разтеглил 4:3 в 16:9 формат.
    ЗАЩО ЗА БОГА е така направено? Това няква нова мода ли е или вече е нормално да се гледат деформирани образи? И въобще има ли някъде от където да си купя голям 32 без да ми е деформиран образа?
    Защо всички 32 инчаови телевизори са разтеглени? Защо не са квадратни като по малките?
    Как за бога ще мога да си гледам телевизия на 32 инчов телевизор без да ми сплесква образа?
    Какви са тия нови моди

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Re: Помощ при избор на телевизор 29 или 32

    Moже и нормално да се гледа - да не е сплескан, но тогава отстрани ще има 2 черни вертикални ленти. И по този начин "полезния" диагонал на телевизора се смалява. Проблема идва от това че в БГ все още телевизионния сигнал е формат 4:3 а не 16:9. Всички широкоекранни тв-та имат различни режими за гледане (формата на сигнала), какъв ще си избереш е твой проблем. Има и вариянт д а не е сплескан и да няма вертикални ленти отстрани, но тогава се изрязва част от картината (отдолу и отгоре). Това е лошо когато гледаш филм със субтитри.....няма да ги виждаш или поне не изцяло.
    Ако си закачиш сателит или поне едно двд - което да изкарва сигнал 16:9 всичко ще си дойде на място

  4. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #3

    Re: Помощ при избор на телевизор 29 или 32

    Здравей ,стандарта 4:3 е този който е квадратен,а новия навлизащ е 16:9.Това е съотношение брой еднакви части от хоризонтала на екрана спрямо същите такива във вертикала.Лично аз харесвам стария стандарт , а и телевизиите все още излъчват само него в BG.Обаче се налага новия 16:9 формат.Ако правиш покупка на широкоекранен ТВ то той има възможност да ти дава нормално изображение като ще има от двете страни на екрана тъмна вертикална лента(не пускат така в магазините за да не си личи ако има лоша геометрия ТВто).Другия вариант си го виждал - зумиран или разтеглен образ.Бих препоръчал PHILIPS.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    74
    #4

    Re: Помощ при избор на телевизор 29 или 32

    Преди почти година си закупих PANASONIC TX-32PM11P. Много лесно се свиква с този образ, а и все повече БГ телевизии започват да излъчват филми във формат 16:9 - Александра, ТВ7. Обаче сега няма да си похваля телевизора, а ще те посъветвам да си вземеш Филипс с Pixel Plus 2....невероятни са.. отиди да видиш какъв образ вадят

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #5

    Re: Помощ при избор на телевизор 29 или 32

    NetSpider, ще те посъветвам САМСУНГ да не си взимаш!!! Да не те боли после главата и джоба най-вече. Ако се интересуваш защо, по назад имаше тема от мен точно за 32" SLIM FIT телевизори на САМСУНГ. Намерия и я прочети вярвам, че много ще ти помогне. Мдам Филипс са доказонодобри телевизори, но пак трябва да внимаваш какво си взимаш, защото един един моделите не си приличат. Сони искат майка си и баща си за еднакви инчове с другите фирми, а качеството дъщото(понякога и по-гадно).
    HazardMan, какво му е лошото на твоят Панасоник??? Не съм продавал 32", но съм продавал 36" им тупуз на панасоник и беше ОК, не че съм го гледал много 2000 лева беше все пак, но го копуваха хората. Аз в нас си имам същп Панашнурче и съм доволен, макае че си има 1-2 кусура, но ако не ги знаеш, не ги търсиш :coolsmiley:

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    74
    #6

    Re: Помощ при избор на телевизор 29 или 32

    Нееее, доволен съм си .... Исках само да кажа че ако сега си купувах телевизор щях да си взема филипс

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    4
    #7

    Re: Помощ при избор на телевизор 29 или 32

    Благодаря ви на всички :Super: Сега няма да съм такъв индианец . Мерси за препоръката за Филипс-а. Мисля да се вслушам. С по малко от 100 лева е по скъп (ако не и 50 лв) от подобен Самсунг, но си струва смятам пред самсунга. От самсунг имам лоши спомени от 19 инчовия им монитор... оня тринитрона(не съм сигурен), плоския кинескоп. Горната половина на екрана ми беше ОК но долната беше разфокосирана. По никакъв начин не можеше да се оправи с настройките.

    благодаря на всички

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    74
    #8

    Re: Помощ при избор на телевизор 29 или 32

    Ако не си видял тази тема - http://forum.setcom.bg/index.php/topic,24190.0.html я прочети преди всичко

  11. Novice
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    4
    #9

    Re: Помощ при избор на телевизор 29 или 32

    Височината на картината еднаква ли е на 29 и 32 инчов телевизор?
    Какво мислите за Philips 32PW8620 (880 lv) пред Samsung WS-32MO66VS (819 lv) i Samsung WS-32MO64NS (699 lv)?
    Кой да избера?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    74
    #10

    Re: Помощ при избор на телевизор 29 или 32

    Philips 32PW8620 няма PixelPlus...Ако искаш нещо наистина хубаво ще трябва да дадеш още около 300-400 лв.. ( ако ги имаш де )... Все пак не си купуваш всеки ден телевизор
    Отиди до някой маркет и виж разликата ... Но все пак Филипс е доста по-добре от Самсунг .

  13. Novice
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    4
    #11

    Re: Помощ при избор на телевизор 29 или 32

    То и Самсунга май няма PixelPlus. А фюлмите които ще гледам са от компютъра. Така че няма проблем с слаби сигнали а ефекти мога да приложа върху фюлма още в компютъра. Кабеларката ми е добър сигнала, така че няма файда от PixelPlus-а.

    Защо Самсунга е с 24 месеца гаранция а Филипса с 18?????
    Да бягам ли от филипса щото е по вероятно да ми се развали?

    Височината на картината еднаква ли е на 29 и 32 инчов телевизор? (демек разликата само в ширината ли е)

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    74
    #12

    Re: Помощ при избор на телевизор 29 или 32

    Pixel Plus е система на Филипс - в друг телевизор няма да е намериш ( Както Quintrix е на Панасоник , Тринитрон и Вега на Сони и т.н.)
    Най-доброто е наистина да идеш и да ги сравниш на място телевизорите
    Тези които има Пиксел Плюс имат един тест, при който екрана се разделя на 2 - от едната страна е с включен Пиксел плюс, а другата с изключен. Още като го видиш ще усетиш разликата*

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ при избор на LG телевизор
    От gogh във форум LG телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 19-01-15, 10:49
  2. Помощ при избор на телевизор
    От best732 във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 13-11-13, 19:57
  3. помощ при избор на телевизор
    От BILI83 във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 11-09-13, 17:57
  4. Помощ при избор на телевизор
    От Vince3989 във форум Телевизори
    Отговори: 17
    Последно: 20-06-12, 13:26
  5. Помощ за избор на телевизор
    От zaks във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 22-09-11, 20:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе