Резултати от 1 до 9 от общо 9

Снимки=DVD+TV

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    1
    #1

    Снимки=DVD+TV

    Моля, кажете ми как да гледам снимки (направени с цифров фотоапарат) върху екрана на телевизор, използвайки DVD-плейър.
    -Плейърът е Sylvania-700E и възпроизвежда: DVD, DVD-R/RW, DVD+R/RW, CD, CD-R/RW, MP3
    -Tелевизорът е Westinghouse LTV-32W1 LCD
    Пробвах, като прехвърлих снимките от РС-то на CD, който пуснах на плейъра, но не тръгват:-(
    Трябва ли да ги запиша в някакъв специален формат?
    Благодаря!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #2

    Re: Снимки=DVD+TV

    Провери в упътването на плеера дали поддържа възпроизвеждане на картинни файлове.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Re: Снимки=DVD+TV

    Цитат Първоначално публикувано от wiseacre
    Провери в упътването на плеера дали поддържа възпроизвеждане на картинни файлове.
    На моето JVC изрично пише, че го поддържа (jpg,JPG,jpeg) ама пак не пожела да тръгне.
    Имам две подозрения, но не съм ги тествал:
    1. Снимките са ми подредени в директории
    2. Диска е мултисесиен и не е затворен.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #4

    Re: Снимки=DVD+TV

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    На моето JVC изрично пише, че го поддържа (jpg,JPG,jpeg) ама пак не пожела да тръгне.
    Имам две подозрения, но не съм ги тествал:
    1. Снимките са ми подредени в директории
    2. Диска е мултисесиен и не е затворен.
    Да,при мултисесиен понякой път не ги намира.Общото ми впечатление от домашните двд-плеери е,че са много капризни при разпознаване на различните файлове(особено "марковите" модели)

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #5

    Re: Снимки=DVD+TV

    Още на кутиите на всеки ДВД плеър си пише ако подържа: JPEG и Kodak Picture format. Това са поддържаните снимови стандарти.
    Lupus, никакви мултисесии, само ползваш DVD+R и винаги финализираш. Мдам марковите ДВД плеъри са капризни, но не чак толкова, изсключение е СОНИ адски са зле от към четене на дискове(по мое мнение е нарочно).

  7. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #6

    Re: Снимки=DVD+TV

    Цитат Първоначално публикувано от LUDIA
    ... (по мое мнение е нарочно).
    Напълно съм съгласен. С уточнението, че става въпрос за записвани дискове. Матричните се четат нормално, стига да не са ужасно надрани/нацапани.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #7

    Re: Снимки=DVD+TV

    myrshavija, ЗАБРАВИ. Имам едно оригинално ДВД, коеот има само една лека резка, при това не е дълбока и на един модел не си спомням кой беше, но пак СОНИ постоянно ми даваше NO DISK или BAD DISK. Новите модели NS-32 и NS-36, не съм ги тествал, но дори те имат ДОСТАААААТЪЧНО дълъг период на инициализация на дисковете. Нееее СОНИ са УЖАСНИ. Днеска показах на FEAR ME прехвалените BRAVIA 32" как ХУБАВО си оставя още половин самолетно крило на екрана. Смятам да го запиша на някой фотоапарат и да ви го пусна да се хилите с 3-буквието си .

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Re: Снимки=DVD+TV

    Цитат Първоначално публикувано от LUDIA
    Днеска показах на FEAR ME....
    трагедията е пълна. аз ако бях на мястото на sony, не по света, не в метро-българия, ами в нигерия нямаше да се опитвам да продавам това техническо недоразумение! ей затова не харесвах едно време LCD мониторите, подозрителността ми се запази и към телевизорите, и то с основание. докато хубавият образ е изключение, а не правило за тази технология - загубен клиент съм за каузата "течни кристали".
    дааа, да, знам, че има и страхотни LCD телевизори. само дето цената им все още не е страхотна

    като знам как през 2000 видях на Техническия панаир в Берлин един от първите серийни LCD-монитори, high-end продукт на philips, и каква "пръчка" беше, а сега, 6 години по-късно, 19" LCD струват жълти стотинки, ще поизчакам още няколко годинки и ако ми потрябва ще си взема вече нещо утвърдено като технология и процес на производство. не желая да съм морско свинче на инженерите на който и да било производител

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9

    Re: Снимки=DVD+TV

    Цитат Първоначално публикувано от wiseacre
    Да,при мултисесиен понякой път не ги намира.Общото ми впечатление от домашните двд-плеери е,че са много капризни при разпознаване на различните файлове(особено "марковите" модели)
    Прав си, така се оказа. Презаписах диска като финализиран, заедно с директориите и всичко си дойде на местото!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Вашите снимки
    От todor_l във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 4934
    Последно: 05-04-24, 21:27
  2. Архив на снимки ?
    От obshtinska_mishka във форум Общ - софтуер
    Отговори: 10
    Последно: 22-09-09, 11:02
  3. Снимки
    От go6o78 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 27-12-06, 21:41
  4. Оразмеряване на снимки
    От DragonLtd във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 05-10-05, 21:38
  5. Снимки на Луната !!
    От travoltino във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 27-11-04, 19:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе