Резултати от 1 до 13 от общо 13

Моля за малко помощ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    13
    #1

    Моля за малко помощ

    Искам да ви запитам какво ви е мнението за тази http://www.technomarket.bg/ промоция на LCD, дали си заслужава за парите, които се искат. Става дума за 32 инчовият LCD DAEWOO.

  2.  
     
  3. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #2

    Re: Моля за малко помощ

    Мога да кажа,че 100hz телевизорите през2002 г/масовите/ бяха на тази цена.ако ти допада по образ взимай,а ако имаш пари в повече --SONY Bravia за 2300 лв. 32"

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    13
    #3

    Re: Моля за малко помощ

    Ами тази цена мисля, че е най-евтината заедно с един на NEO за 32 инчов LCD и като ги сравнявах картините ми изглеждаха еднакви както на аналогов така и на цифров и DVD формат. Казаха ми, че анямало почти никаква разлика в матриците и там частите, защото както при неото така и при деото (даже и рима има хаха) отвътре се използвали части на самсунг, сони и т.н., и си мисля да си взема деото ама знам ли?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #4

    Re: Моля за малко помощ

    ceco7, тая Бравия дето казваш на човекда си я вземе, продаваш ли я какво ли или си я имаш във вас. Защото Според 2/3 от хората СОНИ не стават!!! Освен това това е U серията на СОНИ, за тея пари, няма какво да е друго, при положение, че S серията е на 2600 лева.
    Justice, не го продавам тоя модел и не мога да кажа как ще се държи, но лично аз тая марка не я долюбвам. Поне от това което съм продавал тяхно. Обиколи големите вериги и виж подобни цени и модели. Лично аз съм си фен на ШАРП и бих казал, че като качество на картината са едно най-добрите, но с едно доизяснение, че са с по ниска резолюци на дисплея от стандартната за повечето LCD ТВ-и. Така че не се хвърляй веднага на евтинкото, мини, огледай, прецени и си помисли 1-2 дена. Толкова пари не се дават ей така с лека ръка.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    13
    #5

    Re: Моля за малко помощ

    LUDIA мерси и на тебе за отговора ;-). Значи аз забравих да кажа, че от доста време обикалям и сравнявам, но просто не знам дали скоро ще разполагам с повече от тази сума (1500лв.) и затова си мисля да си взема или DAEWOO или NEO, не че се мятам на евтиното ;-), но сигурно ще се спра на DAEWOO. Иначе за шарпа наистина и аз съм чувал страшно добри неща и има един в МЕТРО, но цената излиза някъде към 1900 мисля.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #6

    Re: Моля за малко помощ

    1800 е в момента е на промоциям, по точно 1798,80 лева.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    13
    #7

    Re: Моля за малко помощ

    За да не правя нова тема ще си позволя да ви запитам нещо. Значи кака да разбера какви с ами входовете на видео картата? В смисъл трябва ми да заня, защото ми с еиска да си гледам HD филмчета през компа на LCD-то. Значи имам три букси или входове не знам как да ги нарека, по средата е кръгла и две продълговати от двете й страни. До колкото знам обикновенното свързване става от PC вход, за по-хубаво качество става през DVI вход а HDMI било най-якото.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #8

    Re: Моля за малко помощ

    @Justice, предполагам че "кръглата" е S-Video? С няколко отвора вътре? Ако е това - позволява ти долу-горе прилично гледане на филмчета от PC-то на TV, там цветовият сигнал е разделен от яркостният за по-добро качество. С него ще имаш най-малко играчка по настройките на връзката. Но не е за HD филми.
    Другите варианти за връзка са VGA-DVI или VGA-HDMI. Доколкото знам DVI и HDMI са едно и също нещо, различен е конектора - при HDMI е по-малък.
    Аз имам връзка VGA-DVI, но все още се боря с настройките на видеокартата. Голяма играчка е. При мен е 42" плазма и все още не мога да настроя целият desktop да се вижда на екрана на плазмата - вижда се само една увеличена част.
    И едно често повтаряно тук предупреждение - не свързвай PC към TV, ако към TV-то е свързана кабелна телевизия в същото време. Или поне използвай галваничен разделител за кабелната. В противен случай може да ти пострада видеокартата.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    13
    #9

    Re: Моля за малко помощ

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    @Justice, предполагам че "кръглата" е S-Video? С няколко отвора вътре? Ако е това - позволява ти долу-горе прилично гледане на филмчета от PC-то на TV, там цветовият сигнал е разделен от яркостният за по-добро качество. С него ще имаш най-малко играчка по настройките на връзката. Но не е за HD филми.
    Другите варианти за връзка са VGA-DVI или VGA-HDMI. Доколкото знам DVI и HDMI са едно и също нещо, различен е конектора - при HDMI е по-малък.
    Аз имам връзка VGA-DVI, но все още се боря с настройките на видеокартата. Голяма играчка е. При мен е 42" плазма и все още не мога да настроя целият desktop да се вижда на екрана на плазмата - вижда се само една увеличена част.
    И едно често повтаряно тук предупреждение - не свързвай PC към TV, ако към TV-то е свързана кабелна телевизия в същото време. Или поне използвай галваничен разделител за кабелната. В противен случай може да ти пострада видеокартата.
    Страшно съм ти благодарен за отговора. Значи аз искам да гледам само HD филми през PC-то, защото за всякакви други филми (DVD, DivX и т.н.) ще си ги пускам през DVD Player-а ;-). Сега разгледах обстойно трите възможности за конектване към видео картата и този кръглият е такъв какъвто казваш предполагам, но както казах няма да ми е необходим поради причината, че всичко освен HD ще се гледа през плеърчето ;-). Мерси много за предупреждението, това не го нзаех, и като стана въпрос за предупреждения може ли едновременно да са пуснати DVD Player и комп към телевизора и безопасно ли е? И както точно е "галваничен разделител"?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #10

    Re: Моля за малко помощ

    @Justice, радвам се че ти помагам по някакъв начин
    Всичко друго можеш да си свързваш без проблеми, единствено е опасна кабелната, защото макар и рядко - по нея протича по-високо напрежение. А ако тя е свързана към ТВ-то - всичко, което е свързано към него е малко или много застрашено. На PC-то му заминава поне видеокартата. Този разделител се монтира на кабелната преди да влезе в ТВ-то, видеото или там каквото и да е устройство. Предпазва от токови удари, но може да влоши качеството на сигнала на кабелната. Продава се във веригите Техно... - и в двете, струва към 10-12 лв.
    Аз се оттървах от кабелната, сега съм на ITV и съм много по-доволен, а и там няма такава опасност. Ако ще взимаш LCD или плазма - трябва да помислиш и за качеството на ТВ сигнала, защото от кабелната вече няма да те устройва.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    13
    #11

    Re: Моля за малко помощ

    Ами хора взех си DAEWOO-то (ХА ДА МИ Е ЧЕСТИТО ;-)) пък да се надявам, че съм направил правилният избор за вбъдеще ;-). Телевизорът вади много добра картина, има висока резолюция, като дизайн много ми харесва и в момента съм във възторг. Roumen68 извинявай, ако те затруднявам, но ще можеш ли да ми кажеш малко повече за ITV, знам, че са най-старите с цифрова телевизия и предполагам началната инсталация е поевтиняла, защото преди беше 298лв. след това 200лв и сега не знам дали е поевтиняла още. Предполагам, че след като са първите имат и най-много програми, но не съм сигурен и затова искам да те питам тебе. Ако не ти досаждам много сподели малко повечко з атях ;-). Мерси предварително.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #12

    Re: Моля за малко помощ

    @Justice, честито и с радост да си го ползваш дълги-дълги години
    Относно ITV - абонат съм им от тази пролет. Не знам дали сега има промяна, но когато сключиш 2 годишен договор тогава нещата бяха така: цялото оборудване + втори конвертор + монтажа + първа месечна такса излизаше 198 лв. Вторият конвертор позволява приемането на 2 сателита едновремено. Антената е 80 см, фиксирана и няма нужда от въртене и търсене на сателитите. С двата конвертора се хващат около 350 ТВ програми и около 200 радостанции. Качеството на сигнала е много по-добро от това на кабелната. Понякога има "замръзване" на картината за 1 или няколко секунди, което си е досадно, но е характерно за САТ ТВ и се свиква. Но няма снежинки, няма мрежи - чиста картина.
    Има TV Guide, с който виждаш какви предавания има текущо или ще започнат в даденено време по повечето канали. Някои канали - например арабските - нямат такава функция, но едва ли ще ти трябват Може да се маркира някакво предаване да кажем по друга програма и в момента когато започне - автоматично се превключва канала на него. Когато сменяш каналите - виждаш какво е текущото предаване, колко остава до края му. Ако е филм - заглавието, актьорите и т.н.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    13
    #13

    Re: Моля за малко помощ

    Мерси за инфото. Обезателно ще се замисля за цифрова телевизия, защото картината е супер красива и кристална за разлика от сегашната кабеларка хаха.

    Btw, ако искате заключете темата, защото ми помогнахте вече ;-).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Моля за малко помощ...
    От elvira във форум GPS - модели, софтуер, карти и трикове
    Отговори: 18
    Последно: 25-07-10, 18:51
  2. Моля за малко помощ !
    От IceStream във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 25-11-09, 17:43
  3. Моля за малко помощ
    От Justice във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 03-12-06, 15:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе