Резултати от 1 до 7 от общо 7

Моля за малко помощ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    13
    #1

    Моля за малко помощ

    Извинявам се, че ви знаимавам с моите проблеми, но все пак за това са форумите (е, не изцяло де . Проблемът е следният, имам нов LCD телевизор, който има компонентен вход, имам DVD Player, който също има компонентен вход, купих си компонентен кабел и като ги вързах няма картина. Като пробвам с S-video кабел всичко си е ОК, но с компонента не става. Започнах да тествам и първо проверих кабела в самият магазин, от където го купих (техномаркет), оказа се, че кабелът си работи, телвизорут си е нов и не ми се вярва да е от ком понентните входове (телевизорът има два такива), DVD-то също наскоро си го взех. Всичко съм вързал по цветове както трябва да бъде, нагласил съм настройките на video output на DVD-то (нагласил съм го на YUV) и картина НЯМА. Някой да има някакви идеи как мога да си оправя този проблем?

  2.  
     
  3. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #2

    Re: Моля за малко помощ

    Виж отзад на панела или в менюто дали има превключвател от скарт на компонент.Също моля давайте си марка и модел,защото има поне 2000 различни ДВДта

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    13
    #3

    Re: Моля за малко помощ

    Прав си, забравих за марката. Става дума за DVD ELITE PV-366X. Отностно превключвател не знам за какво точно става дума, но на панела няма такова нещо а си има отделно скарт и компонент. В менюто на DVD-то на video input има следните неща: OFF, YUV, P_YUV, RGB, P_RGB и VGA. Значи пробвал съм ги всичките и картина няма, а за да ги пробвам атрябва да съм на S-video и там да ги сменям едно по едно и при всяка смяна превключвам на компонента да видя дали има картина, но там си пише, че няма сигнал. Аз до колкото разбирам би трябвало на YUV да си работи компонента, но нещо не се получава.

  5. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #4

    Re: Моля за малко помощ

    Аз имам LG lh-t760sb,дом. кино на гърба има ключ ск-комп,виж дали всички други кабели са изключени от ДВДто.Обърни се към сервиза ако не стане.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    13
    #5

    Re: Моля за малко помощ

    Ами аз имам съраунд система вързана към DVD-то, но нормално ли е да си влияят компонента и звукът?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    148
    #6

    Re: Моля за малко помощ

    Е то хубаво, но освен на DVD-то трябва да зададеш на някои модели телевизори и в тяхното меню, къде ще подаваш входящ сигнал.
    Така че нагласяш на DVD-то - изход - компонентен и след това на телевизора - вход - Компонентен.
    Не знаем какъв ти е телевизора де!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    13
    #7

    Re: Моля за малко помощ

    Такам, значи ето го телевизорът http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09018532 , и съм задал и на него и на DVD-то да дава картина от компонетен, но не става!!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Моля за малко помощ...
    От elvira във форум GPS - модели, софтуер, карти и трикове
    Отговори: 18
    Последно: 25-07-10, 18:51
  2. Моля за малко помощ !
    От IceStream във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 25-11-09, 17:43
  3. Моля за малко помощ
    От Justice във форум Телевизори
    Отговори: 12
    Последно: 16-10-06, 20:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе