Резултати от 1 до 10 от общо 10

Настройка на кинескоп ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. dd
    dd е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    19
    #1

    Настройка на кинескоп ?

    Здравейте .Искам да попитам дали някъде (някой) може да ми настрои кинескоп . Имам един 10 годишен Тринитрон с лека трапецовидност на образа и червеникаво -лилаво оцветяване на бял текст отгоре ( демек проблем в конвергенцията ).Не че не се гледа и така , но напоследък ме дразни. И колко би могло да струва една такава насройка . Аз лично настройвах едно ново разфокусирано ЛГ , но е трудно без инструменти .

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    90
    #2

    Re: Настройка на кинескоп ?

    Само сервиз.Изкривяването е от корекцийте,а другото от сходимостите.Пробвай да намалиш яркост,контраст и виж дали се променя.

  4. dd
    dd е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    19
    #3

    Re: Настройка на кинескоп ?

    Мдаа , не издържах и бръкнах в тринитрона. Оказа се нисък клас , няма нищо вътре , една платка и тръба. Намерих три врътки , очевидно за настройки - две долу на платката "fokus" и "screen" , и една на тръбата. Фокуса си е фокус , скрийн се оказа нещо като наситеност и яркост , а тази на тръбата - за сходимост .Криво-ляво се понастроиха , но не кой знае колко , в сравнение с монитор примерно. За геометрията не намерих врътка , така че си е леко трапецовиден . Настройките ги правих на монитор тест , и като се пусне ТВ сигнал горе-долу се получава. Въпреки ,че е стар и крив , цветовете му са някак по-живи от на стандартните 21' тръбни телевизори дето се продават сега ( тези дни купувах един такъв , и понеже се загледах по-внимателно ,взех да откривам дефекти ). И само поради цветовете ,картината изглежда по-детайлна. Иначе явно тръбата си отива , реномираните производители не правят вече тръби , а наще търговци събират от складовете де що е изостанала стока , пълно е с криви и разфокусирани ТВта по магазините .

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    90
    #4

    Re: Настройка на кинескоп ?

    Може би не ти е чак толкова стар телевизора.На по съвременните TV та настойките се правят от сервизното меню чрез дистанционното,а в сервизното меню се влиза чрез комбинация от копчетата на TV то и (или) дистанционното - т.е. няма "врътки".

  6. dd
    dd е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    19
    #5

    Re: Настройка на кинескоп ?

    Модела е SONY KV - 21M3K . Как мога да разбера има ли сервизно меню и как се влиза ?

  7. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    219
    #6

    Re: Настройка на кинескоп ?

    Заповядай http://monitor.espec.ws/download.php?id=3575 и ако на цяло оплескаш нещата ползвай това http://sheet.data-chip.ru/end.php?ti...3K.HEX&kt=SONY Ще ти трябва програматор за 24c04 или техник

  8.  
     
  9. dd
    dd е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    19
    #7

    Re: Настройка на кинескоп ?

    Благодаря .Тия дни ще се пробвам и ще докладвам.

  10. dd
    dd е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    19
    #8

    Re: Настройка на кинескоп ?

    Хм , не можах да вляза в сервизното меню .Пробвах различни комбинации бутони , щот не съм сигурен какво е [On screen display] и [TV] . Пробвах и с едно друго дистанционно , от по-висок клас СОНИ , което работи с този телевизор , но има повече копчета , и пак не успях. Трудна работа да натиснеш 4 бутона едновременно . Търсих в нета дали пък да е друго шаси , ма тва излиза - Sony BE-4, BE-4A .Или да го отварям пак и да гледам дали някъде пише номер на шаси ?
    Колко ще ми вземат в сервиз за настройка ? Малко ме съмнява ,че някой ще си играе да го настройва прецизно , за 86% от населението образа ми е пИрфектен , в сервиза ше рекат глезотии...

  11. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    219
    #9

    Re: Настройка на кинескоп ?

    Вход в режим сервиса

    Включить питание и войти в режим “Stand-by ”.
    Нажать кнопки [On screen display], [5], [Volume +], [TV] на ПДУ. В правом верхнем углу экрана появится обозначение ТТ. Другая информация о состоянии также будет на экране.
    Чтобы вызвать на экран меню, нажмите [Menu] на ПДУ. (см. рис. 5)
    Нажимайте [ Синяя ] ((следущая)или [ Зеленая ] (предыдущая),чтобы выбрать из таблицы позицию с обозначением регулировки.
    Нажимайте [ Желтая ] (+)или [ Красная ] ((-)для регулировки.
    Выключите питание,чтобы завершить работу в сервисном режиме.

    Някой е бягал от час по-руски,ако не се справиш ти препоръчвам да се обърнеш към техник,ориентировъчна цена 10-20 лв.при човек който си разбира от работата,а не някой тежък майстор със приказки от рода на "качва се на компютър,баене цяла нощ и т.н.).Не очаквай чудеса,има процент на "овехтяване,износване"на качествата на кинескопа

  12. dd
    dd е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    19
    #10

    Re: Настройка на кинескоп ?

    Всъщност не можах да разбера със сигурност кои са кнопките [On screen display] и [TV] - упътването е с картинки и бутоните си нямат имена.
    Както и да е , като се ядосам ще го нося на майстор или ще си взема втечнено - кристален.
    Благодаря за помощта.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Кинескоп за Sony Trinitron KV-25R2R
    От sstambo във форум Sony телевизори
    Отговори: 11
    Последно: 04-05-13, 17:58
  2. DFL настройка
    От MrMyr във форум Мрежи
    Отговори: 0
    Последно: 26-06-09, 14:10
  3. Настройка на звука
    От get във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 0
    Последно: 09-01-07, 20:57
  4. ADSL - Настройка ?
    От nwa във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 28-06-06, 08:34
  5. Проблем с надраскан кинескоп
    От JIM във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 19-12-05, 14:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе