Резултати от 1 до 4 от общо 4

Кои телевизори най-добре "разпъват" картината от формат 4/3 ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    1
    #1

    Кои телевизори най-добре "разпъват" картината от формат 4/3 ?

    Здравейте,
    Искам да попитам какви са впечатленията Ви за функциите при различните марки при запълване на екрана с телевизионен сигнал от формат 4/3.

    Моите впечатления от телевизорите на Sony /функция Smart/ са доста добри, но съвсем не отлични.
    При по-бързи движения на по-големи образи може да се забележат определени изкривявания в центъра на екрана.

    Впечатленията на мой приятел, който има 3 LCD - Сони, Филипс и Тошиба, са че може би най-добре се справя Филипса, след това Сонито и може би малко по-зле Тошибата.
    Според него разликата е минимална, но съществува.

    Какво е Вашето мнение ?

  2.  
     
  3. nld
    nld е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    23
    #2

    Re: Кои телевизори най-добре "разпъват" картината от формат 4/3 ?

    Мисля, че е по-важно как се справят с 16:9, и по-точно с автоматичното превключване на флага.
    JVC се справя добре и с 4:3

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re: Кои телевизори най-добре "разпъват" картината от формат 4/3 ?

    Sharpa много добре се справят с разпъването. Имат няколко вида разпъване. Еното, което мен ме кефи е с леко отрязване отгоре и долу. Режимът панорама не ме кефи. В центъра е добре но отстрани е смачкано. Хубавот е, че много предавания са черни черти отгоре и долу(16:9) и си разпъвам образа на нормално 4:3 с отрязване на горна и долна лента. Така нищо не се губи в геометрията.

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    350
    #4

    Re: Кои телевизори най-добре "разпъват" картината от формат 4/3 ?

    Ми аз съм мноо доволен от мойтo SONY . На режим SMART , може да си нагласиш колко да ти реже отгоре и отдоле , колко да ти го разтегля по краищата . Само си разпознава форматите 16/9 , освен тва някои филми ги пуска на ZOOM , като реже точно до черните линии. Само си се оправя , ти трее само да го понастроиш малко

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 14
    Последно: 19-04-13, 16:40
  2. Картината на ТВ-то "замръзва"
    От LEGAL във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 13-04-13, 19:27
  3. Колко е "делта T" на добре работещ климатик?
    От VD във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 12
    Последно: 30-01-12, 22:34
  4. Отговори: 4
    Последно: 16-01-12, 00:07
  5. Избор на режим на картината при "LG 32LG2000"
    От taralion във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 14-03-09, 00:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе