Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

HD ready и Full HD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    177
    #1

    HD ready и Full HD

    Здравейте , искам да попитам за мнение относно HD ready и Full HD, дали съм прав
    Въпроса ми е :имаме 42' HD телевизор с резолюция 1024Х768 и 42' Full HD с 1920 X 1080.
    По-голямта резолюция означава повече пиксели, а оттам и по-добра картина.
    Но означава ли респективно и по-голям образ ? нали са повече пикселите ... като мисля че това важи за всякакъв вид сигнал.
    Прав ли съм ?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    33
    #2

    Re: HD ready и Full HD

    Само при еднаква големина на пискелите в 2-та телевизора. Предполагам че на този 42' Full HD с 1920 X 1080
    просто пискелите са му физически по-малки. Но това е само предположение, до което стигам по пътя на логиката

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #3

    Re: HD ready и Full HD

    Цитат Първоначално публикувано от maddog9
    Здравейте , искам да попитам за мнение относно HD ready и Full HD, дали съм прав
    Въпроса ми е :имаме 42' HD телевизор с резолюция 1024Х768 и 42' Full HD с 1920 X 1080.
    По-голямта резолюция означава повече пиксели, а оттам и по-добра картина.
    Но означава ли респективно и по-голям образ ? нали са повече пикселите ... като мисля че това важи за всякакъв вид сигнал.
    Прав ли съм ?
    Образа и в двата случая ти е 42" - правоъгълник с диагонал този размер.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    112
    #4

    Re: HD ready и Full HD

    Ако те разбирам правилно,питаш дали примерно ако гледаш мач на Full HD,няма да виждаш да кажем видима област от терена 50 метра,докато на HD Ready примерно 45 метра.Не и в двата случая виждаш едно и също.А така също,не винаги и това е вярно - "По-голямата резолюция означава повече пиксели, а оттам и по-добра картина.",но това е друга тема.

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #5

    Re: HD ready и Full HD

    Как може и двата да са 42 инча, а образа да е по-голям на единия? Просто на единия пикселите са по-малки.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    177
    #6

    Re: HD ready и Full HD

    сега - размера и на двата е еднакъв , но пикселите са повече при единия това води до реално ...може би не по-голяма ..нали са един размер, но по-детайлна картина..HD ready-то не може да извади такава картина според мен поради причината че има по-големи но по-малко на брой пиксели. Оттук следва ли че даже при цифров сигнал .. все пак е 42 .. FULL HDто ще предава по-добре - според мен да , стига да е достатъчно добър сигнала. При HDready - пак мисля че този с резолюция 1920 X 1080 ще предава по-добра картина. Бъркам ли нещо ?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    112
    #7

    Re: HD ready и Full HD

    Сега,колко вида сигнал има според теб?Първо обикновеният ПАЛ с резолюция 720х576,HD 1280х720 и Full HD 1920х1080,разбира се и техни производни,но да не ги споменаваме сега.Така,какъв може да бъде основният извод при това положение?Вземаш два телевизора HD Ready и Full HD и им пускаш 720х576,на кой според теб ще виждаш по-малко артефакти,точно така на HD Ready-то,заради по-малката резолюция,тук Full HD ще се чуди с какво да запълни липсващите редове и колонкиТакааа,при 1280х720,нещата ще са горе-долу на кантар.Вече при сигнал 1920х1080,Full HD ще работи на неативната си резолюция и ще се вижда по-добре от HD Ready-то,но на около 1,5 метра от него няма да правиш разлика от HD Ready-то.И вече опираме до това,което споменах в горният си пост,че не винаги "По-голямата резолюция означава по-добра картина.".Зависи на какъв точно телевизор ще гледаш,като производител,процесора ползван в ТВ-то и алгоритъма заложен за справяне с гореизброените проблеми.Работата е горе-долу същата,като в цифровите фотоапарати,не винаги повечето пиксели,водят до по-добра снимка.Не си ли се чудил,ако преди време си ползвал сносен CRT монитор с резолюция 1024х768,защо сега на новият ти монитор LCD 1680х1050,филмите изглеждат по-кофти на цял екран?!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #8

    Re: HD ready и Full HD

    Винаги по голямата резолюция е давала въможност да събереш повече информация на едно и също физическо пространство с по големи детаили на картината ... казано възможно най просто.

    Друг е въпросът че освен ако нямаш блу рей за да гледаш full HD, повечето канали са на 720P а не на full HD

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #9

    Re: HD ready и Full HD

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Как може и двата да са 42 инча, а образа да е по-голям на единия? Просто на единия пикселите са по-малки.
    Това ми се струва странно. Според мен пикселите са еднакви по големина. При голямата резолюция са по-нагъсто, докато при по-малката по-нарядко върху една и съща площ. Поне така се прави при LED екраните.

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #10

    Re: HD ready и Full HD

    Цитат Първоначално публикувано от varieca
    Това ми се струва странно. Според мен пикселите са еднакви по големина. При голямата резолюция са по-нагъсто, докато при по-малката по-нарядко върху една и съща площ. Поне така се прави при LED екраните.
    Размера на пикселите е различен. Това се вижда с просто око ако погледнеш отблизо панела.
    Поне при плазмите наистина има разстояние между пикселите, но тези при HD Ready панелите са двойно по-големи.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #11

    Re: HD ready и Full HD

    Цитат Първоначално публикувано от dash
    Винаги по голямата резолюция е давала въможност да събереш повече информация на едно и също физическо пространство с по големи детаили на картината ... казано възможно най просто.

    Друг е въпросът че освен ако нямаш блу рей за да гледаш full HD, повечето канали са на 720P а не на full HD
    Българските кабеларки ли визираш казвайки "повечето канали"

    Всъщност броя на пикселите какво практическо значение има при презумпцията че ги запълваш със все същия кофти сигнал / недостатъчно информация?


  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Feb 2003
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    223
    #12

    Re: HD ready и Full HD

    Цитат Първоначално публикувано от demiro
    Сега,колко вида сигнал има според теб?Първо обикновеният ПАЛ с резолюция 720х576,HD 1280х720 и Full HD 1920х1080,разбира се и техни производни,но да не ги споменаваме сега.Така,какъв може да бъде основният извод при това положение?Вземаш два телевизора HD Ready и Full HD и им пускаш 720х576,на кой според теб ще виждаш по-малко артефакти,точно така на HD Ready-то,заради по-малката резолюция,тук Full HD ще се чуди с какво да запълни липсващите редове и колонкиТакааа,при 1280х720,нещата ще са горе-долу на кантар.Вече при сигнал 1920х1080,Full HD ще работи на неативната си резолюция и ще се вижда по-добре от HD Ready-то,но на около 1,5 метра от него няма да правиш разлика от HD Ready-то.И вече опираме до това,което споменах в горният си пост,че не винаги "По-голямата резолюция означава по-добра картина.".Зависи на какъв точно телевизор ще гледаш,като производител,процесора ползван в ТВ-то и алгоритъма заложен за справяне с гореизброените проблеми.Работата е горе-долу същата,като в цифровите фотоапарати,не винаги повечето пиксели,водят до по-добра снимка.Не си ли се чудил,ако преди време си ползвал сносен CRT монитор с резолюция 1024х768,защо сега на новият ти монитор LCD 1680х1050,филмите изглеждат по-кофти на цял екран?!
    След доста четене насам-натам --> подкрепям!

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #13

    Re:HD ready и Full HD

    Едно време при CRT мониторите имаше понятие като размер на точката (по-малка => по-добре). В този ред на мисли:
    На по-малък размер панел, повече на брой пиксели (по-голяма разделителна способност) не означава ли по-малък размер на пиксела? Ако да (по аналогия с размера на точката в мониторите), това не дава ли по-остра и ясна картина?
    При същия размер панел, ако резолюцията е по-ниска, респектинво пикселите ще са по-малко => по-големи, за да запълнят матрицата. По-големите пиксели нямат ли по-голям шанс да се различават именно като пиксели на екрана, а не като гладко, ярко и ясно изображение?
    Всъщност пикселите по-големи ли се правят при по-големия размер диагонал, или има някаква друга техника? Явно не са повече, защото иначе и резолюцията щеше да е друга.
    С оглед на двете технологии (LCD и Plasma), при коя увеличаването на размера на пиксела е по-малко за сметка на качеството (яснотата, контраста) на картината?
    Тук оставям настрана разстоянията за гледане нарочно. Представете си, че теоретично за опита ги гледате все отблизо.

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #14

    Re:HD ready и Full HD

    Естествено, че има разлика при по-голям екран. ТОгава и пиксела е по-голям и от там теоритично по-лош образ.
    Това на практика не е проблем защото разстоянията на гледане са достатъчно големи и дори и на 60-63" екран с Full HD резолюция точките не се виждат.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #15

    Re:HD ready и Full HD

    Тогава защо големите телевизори не ги правят с по-голям брой пиксели? И 32'' е 1920×1080, и 64'' (примерно) също.
    64'' ако не ме лъжат сметките е на практика с 3 пъти по-голяма площ на екрана от 32'', т.е. 3 пъти по-големи пиксели .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. 3D Телевизор LG 47LW5500 - 3D, 2D->3D, Smart, FULL LED, FULL HD
    От dstanoev във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 11-03-12, 00:24
  2. Отговори: 34
    Последно: 01-09-11, 16:56
  3. Full HD или HD Ready ?
    От tattoo777 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 26-05-09, 22:12
  4. DVI to HD ready малко помощ
    От vladyyan във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 8
    Последно: 07-02-08, 13:00
  5. относно AMD Live!™ Ready
    От ivanov_km във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 26-02-07, 13:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе