Резултати от 1 до 5 от общо 5

Избор 22-24" LCD TV

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Велико Търново
    Мнения
    36
    #1

    Избор 22-24" LCD TV

    Помогнете за избор на 22-24"LCD телевизор до 450-500лв гледам в техномаркет има доста монитори с опция тунер но ги продават като телевизор

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    134
    #2

    Re: Избор 22-24" LCD TV

    Почти всичко в БГ е с TN матрици с лош ъгъл /независимо дали е кръстено "телевизор" или си го водят монитор с тунер/ - гледането на телевизия е жива мъка, ако не си седнал точно срещу екрана... Дори и тогава не са особено приятни за гледане - почти никакъв процесинг и "разпъването" на какъвто и да е SD сигнал /а нашия най-често си е калпав.../ е просто отвратителна гледка... Ако намериш модел с каквато и да е друга матрица, дори и на малко по-сериозна цена - не се замисляй.
    Има и други алтернативи - увеличаваш леко бюджета и размера - до 26", това са си телевизори, но могат да се ползват и като монитори - вече при доста марки и модели не възникват никакви проблеми при връзка с ПЦ. Макар, че и при 26" пак е трудно да попаднеш на читаво бюджетно изделие...
    Друг вариянт е чист монитор с друга матрица /*PVA; *IPS; *MVA, абе да не е TN/ и външен тунер с дистанционно с D-SUB изход /има ги обсъждани тук из форума/. Подобни тунери са ок. 100 лв., имат и др. входове/изходи, а мониторите от такъв клас често имат комопонентен, S-Video и HDMI входове, освен D-SUB и DVI. Бюджета обаче пак подскача нагоре, дори при Асус или ЛГ, без въобще да поглеждаме към Ейзо, Дел, Нек... Един приятел ползва това http://www.mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=38035, но с тунер, вграден в ПЦ-то и е доволен, модела не е за гейминг, но е супер /поогледай характеристиките.../, нищо че е поостарял - затова пък е на относително достъпна цена. Не знам дали 20" размер ти върши работа...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    104
    #3

    Re: Избор 22-24" LCD TV

    Днес даваха на реклама на някакъв самсунг 24 инча с двб-т тунер от техномаркета толкова беше кратка е не запомних модела

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    77
    #4

    Re: Избор 22-24" LCD TV

    Цитат Първоначално публикувано от tchefo
    Днес даваха на реклама на някакъв самсунг 24 инча с двб-т тунер от техномаркета толкова беше кратка е не запомних модела
    T240HD! Аз съм с по-малкото му братче T220HD. 240 е с истинско FULL HD, т.е. 1080. Много съм доволен от него и единственото, което ме дразни е липсата на PIP, което не го очаквах от толкова скъп модел, а ми трябваше. Малкият ъгъл на виждане го очаквах и не ми пречи. Вчера гледах монитора н Техно-то и ме хвана яд, че моят го взех за 609 лева, а сега големият струваше 579! Ама си го гледам вече няколко месеца.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #5

    Re: Избор 22-24" LCD TV

    Здравейте,аз ще си дам мнението въпреки че имам 19 инча а не 22.Лошото на тези телевизори поне повечето е че са формат 16/10, и ако гледаш филм или мач 16/9 картината е леко разпъната нагоре и си личи ,поне моят NEO 1901 има само три формата auto, 4/3 , и пълен екран,другото лошо нещо е че матрицата е TN и погледната отдолу дори и под много малък ъгъл дава негативи.Та ако се купува такъв трябва да се постави на ниско че да може да се гледа.Но все пак си давам меннието на тези които ще купуват такъв или сходен модел да не очакват нещо добро.Специално този модел при връзка с компютър не може да изкара резолюция на екрана така че да бъде 1/1, дават го че е 1024/768, но реално е 1440/900,при смяната на каналите се вижда как от ъглите светлей.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 703
    Последно: 23-12-18, 17:15
  2. Помощ за избор на телевизор 22" - 26""
    От mushr във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 29-03-12, 13:55
  3. Помощ за избор на "LCD/LED" телевизор - "40-46" инча
    От Jimbata във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 28-01-12, 19:16
  4. Помощ за избор между "SHARP" i "LG"
    От zezo1983 във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 24-04-11, 17:34
  5. Отговори: 8
    Последно: 29-01-08, 12:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе