Резултати от 1 до 6 от общо 6

въпростчета :)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    107
    #1

    въпростчета :)

    има ли значение на каква резолуция ми е LCD ТВ-то за да възпризведе 23.976 fps, 1920x800 (1080p) (примерно)
    в случея при мене е 1024 by 768 и когато си пусна филма примерно със КМplayer то автоматично си сменя резолуцията така ли? защото в горния дясно ъгъл изписва HDIM 1024/768 резолуция... предполагам ,че гледам филмите ,но не с пълната им вазможна резолуция...

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:въпростчета :)

    правилно си се ориентирал - не ги гледаш на пълната им резолюция, просто защото телевизорът ти толкова може (1024*768)

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    107
    #3

    Re:въпростчета :)

    глупости... http://www.gadgets-club.com/sharp-lc...imline-lcd-tv/ това е тв-то ... ако може малко да ми помогнетее как да настроя.. нещатата опитвах разни неща бях го докарал до 1920 x 1080 резолуция по следния начин пуснах само тв-то да е като главен монитор увеличих резолуцията на 1920 x 1080 след това пуснах и филма ,но засичаше видеото е HD Radeon 3650 ... HDIM/HDIM e входа кабела е Video Bandridge на самата си кутика си пише ,че си подържа 1080п резолуция и HD compatible бях чел някъде ,че самата си видео си има ускорител за тая работа и през Windows Media PLayer Classic може да се вклучи тоя ускорител за да не засича опитах ,но пак същия резултат... опитах с windows mp Classic i Kmplayer...
    къде е проблема? и да ме ориентирате с настройките... може и линкове да ми пратите ще прочета с удоволствие не съм инсталирал кодеци опитах и със ,но няма резултат... http://www.guru3d.com/article/accele...the-gpu-guide/ ето това четох за използжането на вътрешното ядро на видео картата (нещо такова беше) ,но съм мно зле с анг. и не разбрах всичко...

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re:въпростчета :)

    ооо, извинявай, грешката наистина е в мен - не съм успял правилно да разгадая по утайката на кафето какъв ти е телевизора!

    също така си абсолютно прав, че инсталирането на кодеци не помага. те кодеците принципно не служат за нищо, само подлъгват потребителите да ги инсталират за тоя дето духа

    един съвет ще ти дам - когато някъде някога нещо те интересува, а не знаеш, опитай се да си формулираш въпроса ПЪЛНО, а не да оставяш хората да гадаят за фактическата обстановка.

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #5

    Re:въпростчета :)

    Изключително важно е да кажеш и какъв ти е процесора защото най-често той е определящ за възпроизвеждането на HD филмите.
    Така като чета проблема са ти точно инсталираните кодеци или неправилното им конфигуриране.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    107
    #6

    Re:въпростчета :)

    ха аз се извинявам не подходих по правилнич начин ам май се справих проблема идваше от това ,че монитора ми и плазмата бяха в clone режим сега изписа 1080p ама на 60 hz пуснах го да е на пълна резолуция и ми позволи от там само да цъкна на 75 hz а не на 100хз така ли трябва да е? и има ли някакви неща които се маркират в catalyst centera... ? провлачих КМ player-a до празното място тоест ТВ-то и сега би трябвало да го гледам на макс резолуция?

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе