Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Съвет за LCD телевизор - до 26"?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. CToMaHeH
    Guest
    #1

    Съвет за LCD телевизор - до 26"?

    Честита Нова Година, много здраве и щастие на всички.

    Здравейте, търся LCD телевизор, но тъй като съм ограничен от към място, максималния размер на телевизора трябва да е до 70см ширина и височина 60см, т.е. в случая не повече от 26 инча диагонал на телевизора. Изчетох доста теми, но в тях се коментират основно телевизори с големи диагонали - 37", 40", 42" и нагоре, но за съжаление нямам възможност за такива модели и затова търся с размер най-много 26 инча. Четох по форумите много, но не намерих решение за мен. Моля помагайте .

    Телевизора ще се ползва основно за гледане на телевизия (за сега аналогова, (по-късно се надявам и цифрова ефирна да пуснат), филми от ДВД плеър и от компютър, .. оставям вратичка и евентуално за включване на PLAYSTATION след време, но не е задължително.

    Разбирам, че с толкова малък диагонал телевизор, не е изгодна или търсена покупка и явно малцина ще могат да ми дадат съвет, но все пак се надявам да може някой да ми помогне. Търся оптималния вариант - цена/качество.

    Последно се колебая между SONY KDL-26V4500 с цена (1299 лв.) и SAMSUNG LE-26A456 (899 лв.), но незнам последния дали е добър избор и въобще заслужава ли си да се дават близо 300 лв. повече за всички екстри на SONY KDL-26V4500?
    Да взема KDL-26V4500 ме спира единствено мълчанието по форумите и липсата на отзиви за този модел. Надявам се обаче, това "мълчание" да е продиктувано от факта, че модела е скъп за размерите си и едва ли има много хора, които са си го купили и имат преки наблюдения върху него, защото за същите пари биха си взели поне 32 инчов или дори по-голям телевизор. Иначе на хартия SONY KDL-26V4500 има поразителни характеристики и всевъзможни екстри, но как се представя в действителност само мога да гадая, ето защо питам тук и търся вашето мнение.

    Разбира се, може да ми предложите и друг модел и марка LCD до 26 инча, визирам LG, Панасоник или друг производител. Ако предложите сполучлив модел до 26 инча съм отворен за вашите съвети.

    Ще се радвам ако ми дадете съвет, защото определено съм много затруднен. Очаквам Вашите предложения и препоръки.





  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    134
    #2

    Re: Съвет за LCD телевизор - до 26"?

    Писали сме миналата година, пусни търсачка... Огледай дали конкретните екземпляри са с С-ПВА матрица на Самсунг /важи и за двата.../ и ако не ти трябва DVB-C - вземай Самсунг-а... И 2-та имат регулиране на подсветката, което си е предимство...

  4. Banned
    Тук е от
    Feb 2003
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    223
    #3

    Re: Съвет за LCD телевизор - до 26"?

    И аз се колебая за по-евтин 26 телевизор. В магазините казват, че е хубав LG 26LG3050- даже повече от PHILIPS 26PFL3403D. По принцип казват че LG е филипс, а и скоро един писа че филипс нямат собствени фабрики?! От горните два модела естествено че сонито. Имам 32" такъв и е супер- даже и на аналогова, но е доста скъп. От изделията самсунг бягам надалеч (вж. и отзивите в този форум).
    Бих се радвал, ако някой каже нещо за LG 26LG3050.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    81
    #4

    Re: Съвет за LCD телевизор - до 26"?

    Моето мнение е да вземеш 26V4500. Телевизора е много добър, но е много скъп за 26" LCD. Аз си го купих преди около 3 месеца. И аз имах същия проблем с разстоянието. Той е с S-PVA матрица и е абсолютен аналог на 32V4500 (който също имам) и всичките добри или лоши отзиви, които четеш за 32 са валидни за 26. Единственото, което аз отчитам като недостатък е адски неудобното (за мен) дистанционно. Много е дълго и най-използваните му бутони са най-отдолу, което за мен е тъпо. Не съм чел нито един 26" тв на Самсунг да е с S-PVA матрица. Не че е от кой знае какво значение за 26", но ....

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    134
    #5

    Re: Съвет за LCD телевизор - до 26"?

    Кики, иска се много търпение и гледане /и по "гърба" на телевизорите... /, но вариянтите за ориг. матрица в Самс. 26" са 3:
    1.Купуваш в началото на живота на модела - на неразумна цена...
    2.Купуваш "рифърбишд" от Домо...
    3.Купуваш в края на живота на модела, когато /ако.../ в БГ влезе партида, първоначално предназначена за "белите" хора...

    Проверено с R8 от 2007 г., в момента същото се случва и с А4 серията от 2008 г.

    26V4500 е по-добрият избор, няма спор - надеждност, DVB-C и т.н., но погледни цената на 32V4500... 26А456 е доста по-евтин, а ако е с "правилната" матрица и ще го гледа предимно жена ти в другата стая /както се получи с моя 26R89BD.../ - направо си е алтернатива...

  7. CToMaHeH
    Guest
    #6

    Re: Съвет за LCD телевизор - до 26"?

    Благодаря на Всички за отзивите.
    Мисля, че ще взема Сонито - SONY KDL-26V4500, макар да е по-скъпият вариант, все пак се купува такава техника, за да ти служи дори и след като изтече гаранцията , а за моделите на Самсунг съм чувал, че след гаранционният срок почват да дават масово дефекти. Още повече, че и цената на Сонито е паднала още малко - вече е около 1150 лв..

    Въпросът ми е: откъде да го купя сега?
    От Варна съм и само в Техномаркет съм го виждал на живо, но там гаранцията е 18 месеца - тук, а по-принцип гледам, че с онлайн покупка от други места (www.electron.bg) е 24 месеца - тук, дали е грешка или има причина за тази по-малка гаранция, т.е. някакви "куци" бройки или внос с някакви дефекти?

    И дали може да се купи онлайн и да се разчита, че всичко ще е наред и няма да ти бъде пробутан модел с дефекти?

    Някой пазарувал ли е онлайн от Техномаркет или от electron.bg, и въобще откъде е изгодно да се закупи този модел на Сони във Варна? Или най-добрият вариант си остава "отиваш на място, тестваш, харесваш и купуваш в магазина"?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    61
    #7

    Re: Съвет за LCD телевизор - до 26"?

    На всички стоки гаранцията е най-малко 24 месеца - независимо какво пише. Във връзка с това - http://www.kenanoff.com/blog/archives/190#4- върши работа без грешка.

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    391
    #8

    Re: Съвет за LCD телевизор - до 26"?

    Цитат Първоначално публикувано от CToMaHeH
    Благодаря на Всички за отзивите.
    Мисля, че ще взема Сонито - SONY KDL-26V4500, макар да е по-скъпият вариант, все пак се купува такава техника, за да ти служи дори и след като изтече гаранцията , а за моделите на Самсунг съм чувал, че след гаранционният срок почват да дават масово дефекти. Още повече, че и цената на Сонито е паднала още малко - вече е около 1150 лв..

    Въпросът ми е: откъде да го купя сега?
    От Варна съм и само в Техномаркет съм го виждал на живо, но там гаранцията е 18 месеца - тук, а по-принцип гледам, че с онлайн покупка от други места (www.electron.bg) е 24 месеца - тук, дали е грешка или има причина за тази по-малка гаранция, т.е. някакви "куци" бройки или внос с някакви дефекти?

    И дали може да се купи онлайн и да се разчита, че всичко ще е наред и няма да ти бъде пробутан модел с дефекти?

    Някой пазарувал ли е онлайн от Техномаркет или от electron.bg, и въобще откъде е изгодно да се закупи този модел на Сони във Варна? Или най-добрият вариант си остава "отиваш на място, тестваш, харесваш и купуваш в магазина"?
    В Метро в момента е на промоция 32V4500 за 1198 лева....
    При онлайн пазаруването почти задължително ще ти пробутат мостра...
    Гаранция под 24 месеца НЯМА!
    Сега видях размерите които си дал... там 32" няма да влезе... все пак ето ти размерите на 32"ката...
    Размери:
    С настолна поставка (Ш x В x Д, см) 79,4 x 57,7 x 24,2
    Без настолна поставка (Ш x В x Д, см) 79,4 x 54,0 x 9,9

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    134
    #9

    Re: Съвет за LCD телевизор - до 26"?

    32-ката вече и в т-маркет е 1199, 26-цата - 1149, евентуално -5%...

  12. CToMaHeH
    Guest
    #10

    Re: Съвет за LCD телевизор - до 26"?

    Цитат Първоначално публикувано от zlobarov
    .....
    Гаранция под 24 месеца НЯМА!
    .....
    zlobarov, и на мен ми се иска гаранцията да бъде пълната, т.е. 24 месеца както е в electron.bg, но в сайта на Техномаркет изрично пише 18 месеца - виж сам.
    Незнам в случая дали е грешка или просто не искат да дадат по-голяма гаранция по някакви "техни причини"? Имам ли право на претенции да бъде по-голяма гаранцията или да се "спасявам сам" , т.е. да купувам телевизора от друго място, където ще ми дадат 24 месеца гаранция, или просто да го купя от Техномаркет и да се надявам на късмет да не се развали веднага след като изтече гаранцията дадена от тях?

    Може ли да даде някой отзиви за онлайн пазаруване на техника от www.electron.bg? Там пише, че ако има проблеми със закупената стока може да бъде върната до 7 календарни дни - виж. Дали може ли да се разчита на написаното или е само маркетингов трик, защото не веднъж сме се сблъсквали с какви ли не обещания и оферти, а в действителност нещата се разминават доста от рекламите и обещанията?

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    350
    #11

    Re: Съвет за LCD телевизор - до 26"?

    По закон при он лайн пазаруване можеш да се откажеш по всяко време от поръчката си . Освен това имаш право да я върнеш в 7 дневен срок , но само в оргиналната опаковка и с всички неща включени в нея. Електрона просто изтъкват това , а то си е нормално по закон.
    А иначе цялата техника в нас е купувана от там , никви ядове . Компетентни и коректни са хората , даже момчето дето ни докара хладилника ми помогна да го кача до нас
    Но до сега не ми се е налагало да връщам нещо , така че не мога да кажа нищо в тази насока.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    61
    #12

    Re: Съвет за LCD телевизор - до 26"?

    CToMaHeH, защо не прочетеш какво съм ти отговорил относно гар.

  16. CToMaHeH
    Guest
    #13

    Re: Съвет за LCD телевизор - до 26"?

    Цитат Първоначално публикувано от sbalbb
    CToMaHeH, защо не прочетеш какво съм ти отговорил относно гар.
    sbalbb, прочетох всичко, даже и коментарите отдолу, дори си разпечатах някой неща. Много ценна статия.

    Притесненията ми са следните: Когато купуваш от магазин, можеш и ще е глупаво ако не го направиш, да поискаш да ти пуснат телевизора, да тестваш, да го огледаш ... (не вярвам да мога да го тествам подробно и дали някой от консултантите ще ми отдели толкова време), но все пак ще имам поне бегла представа за телевизора и ако открия някакви дефекти - механични или в дисплея, веднага на място ще поискам да ми го подменят, т.е. докато харесам бройка, на която няма да намеря дефекти, в противен случай няма да го купя.

    Докато при онлайн пазаруване, ще мога да погледна телевизора едва когато съм го получил и платил, т.е. ако нещо не е наред - започват проблемите и ядовете.

    На един LCD телевизор най-често срещания проблем е изгорели/дефектни пиксели. Ако забележа при покупката още в магазина такива дефектни, задължително или ще ми сменят телевизора или няма да го взема, а при онлайн пазаруването ще видя дефектите едва когато телевизора е вече купен.
    Тогава започват проблемите - връщане на стоката, чакане, ремонти, и въобще тълкуванието на гаранционните условия - при колко дефектни пиксела фирмата СОНИ е решила, че аз като потребител на техния продукт мога да имам претенции за подмяна на стоката и различните тълкувания за продавачите. Това е проблема и не знам дали да рискувам?

  17. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #14

    Re: Съвет за LCD телевизор - до 26"?

    Цитат Първоначално публикувано от zlobarov
    Гаранция под 24 месеца НЯМА!
    Въобще не е така !!!!
    Нещо не си разбрал ....
    Има срок от 2 години за представяне на несответствия по закупената стока. Но гаранцията може да е по усмотрение на производителя.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    28
    #15

    Re:Съвет за LCD телевизор - до 26"?

    Здравейте, ще използвам тази тема, тъй като и моя проблем е подобен. Старото ни Sony trinitron, което е на солиден стаж до сега служеше вярно, но от известно време насам се появиха проблеми, които не могат да бъдат остранени и явно се налага да си купя нов телевизор. Четох доста от нещата, писани във форума, но съветите са предимно за над 26 инчови телевизори, а мястото ми е ограничено и не мога да си позволя телевизор над 26 инча, колкото и да ми се иска . Освен това за предпочитане е тонколоните да са отдолу, а не отстрани, именно заради размерите. Не разбирам от технически характеристики, поради което имам нужда от съвет. Давам си сметка, че ЛСД под 26" не си заслужава да се купува, но това е положението. Телевизора ще се ползва предимно за гледане на телевизия (за сега аналогова, но в бъдеще е възможно и цифрова) и филми от компютър.
    Спрях се на няколко модела:
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09048447 -сякаш това LG най-много ми допада.
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09038604
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09020364
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09038604
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09027055
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09040328

    Избора ми е базиран единствено на показателя цена/размери около 70см и ъгъл на виждане над 170 градуса, тъй като само този параметър е по-разбираем за мен, иначе нямаше да питам ако знаех какво друго да гледам при търсенето. Не мисля, че ще се справя с оглеждането за матрици, и за това съвсем не знам как да подходя при избора. Наясно съм, че за цена под 800 лв не мога да очаквам чудеса, но все пак искам да купя що годе нещо добро, с възможно най-добри характеристики. Надявам се на препоръки, може не само от тези модели и марки, които съм избрала, а и на други, които не съм ги забелязала, но отговарят на изискванията ми. Благодаря предварително!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за телевизор Сони LCD40X3500 - "периферия"
    От asenv във форум Sony телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 05-08-15, 23:13
  2. Помощ за избор на телевизор 22" - 26""
    От mushr във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 29-03-12, 13:55
  3. Помощ за избор на "LCD/LED" телевизор - "40-46" инча
    От Jimbata във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 28-01-12, 19:16
  4. Съвет за малък 20-22" LCD телевизор
    От IvoSI във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 07-11-08, 16:10
  5. Отговори: 8
    Последно: 29-01-08, 12:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе