Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010
Предстои ми да си купувам нов телевизор. Изскванията ми са : 37 или 40 инча, LCD, с хубава картина и на SD сигнал за цифрова кабелна tv / NET1/ и на добра цена. В Карфур има Samsung LE 37C650 за 1399 лева на изплащане за 10 месеца без лихва. Заслужава ли си ?
Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010
Май САМСУНГ ще е най-добре преееекрасни телевизори
Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010
Цитат:
Първоначално публикувано от lazarus18
Едно е да гледаш по 3-4 филма на месец, а друго да го експлатираш здраво. Точно за твоя случай е направено DLNA. Ако тръгнеш да пускаш наред файлове ще се окаже, че поне 1/3 не тръгват. За да върви добре трябва да слагаш различни стрийминг сървъри, да им бориш настройките, може да се наложи да ползваш транскодиране, нямаш качествен звук. Много хора, като мен, гледат предимно свалени и записани неща и разчитам плеъра ми да пуска всичко, без да ползвам компютър някъде по мрежата.
Всъщност през сървара на Samsung всичко върви без проблем, като той "знае" кой формат се чете директно и кой трябва да се транскодира. Проблема поне за мен със този сървар е че опреднява по 20 минути списъка (имам към 600-700Gb филми). Както съм писъл и в другите теми аз ползвам PS3 media server. При него обаче проблема е, че няма как да знае кой формат се подържа и ти трябва мощна машина за да траскодира всичко в реално време. По принцип може да ги опишеш, но самото описание е прекалено просто: .avi, .mkv и т.н. за контейнерите и h264, mpeg и т.н. за кодеците. Проблема е, че кодеците като h264 имат 20 разновидности и нива на компресия, а телевизра плейва примерно 5-6 от тях.
Те така де DLNA в момента е някаква екстра, но като цяло не е user friendly.
Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010
Телевизоры LG теперь можно купить и в Японии
LG Electronics первой из корейских компаний пробилась на труднодоступный, насыщенный телевизионный рынок Японии, где явным лидером с 54,4% от общего объема продаж выглядит Sharp.
А второе место на японском рынке отвоевал Panasonic (22.1%), далее следует Toshiba с 10.8%. И только на четвертом месте Sony, производящая каждый десятый телевизор для японского телезрителя. В почетную пятерку входит и Hitachi с долей 2.7%. Все остальные производители в т.ч. и Mitsubishi имеют менее 2% продаж на японском рынке.
LG будет продавать сразу десять моделей телевизоров с диагональю экрана от 22″ до 50″, которые станут более дешевой альтернативой для японских покупателей.
Дата публикации: 05.10.2010
Samsung не ставит на OLED
Вчера глава компании Samsung, Юн Бу Кен заявил, что слишком рано коммерциализировать OLED телевизоры из-за их чрезмерной стоимости. Сегодня 15" OLED телевизор равноценен 55 " LCD HDTV.
Samsung уже имеет экспериментальный образец 40 " OLED телевизора и в конце концов займется их массовым производством, но когда для этого созреет рыночная ситуация и розничные цены станут более доступными за счет прогресса технологий.
Дата публикации: 10.09.2010
Toshiba сворачивает OLED производство
До последнего времени японская компания Toshiba активно занималась развититем OLED технологии. В 2008 году Toshiba совместно с Panasonic вложили $191 млн. в строительство на севере Японии завода по производству OLED дисплеев для мобильных телефонов мощностью 1,5 млн. штук в месяц.
Но 30 сентября представитель компании Масахиро Ките заявил о замораживании разработок и производства OLED панелей. Компания собирается сфокусировать усилия в продвижении перспективных проектов на основе традиционной LCD технологии.
Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010
Здравейте, искам да ви попитам за съвет за телевизор до 450-500лв. макс. колкото по голям толкова по добре но за тези пари ми кажете кое е най добро? мерси
Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010
Цитат:
Първоначално публикувано от Braykov
Здравейте, искам да ви попитам за съвет за телевизор до 450-500лв. макс. колкото по голям толкова по добре но за тези пари ми кажете кое е най добро? мерси
ако можеш вземи това
Panasonic 32C20E 639лв
Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010
здравейте :)
Изчетох с голям интерес тази тема и за отделните марки ТВ.
Основно се дават съвети за ТВ с размер 32-42 инча.
Искам да купя ТВ 46 инча или 50 . Разстоянието за гледане е 3 м.
Бюджета е 2500+ ( може и до 3000 но не е желателно ).
ТВ е от Булсатком. Гледат се филми и малко игри .
Бях харесал Сони EX 700 ,ноооо. Отидох и ме омайват за други марки . Хареса ми и едно LG ( май беше модел 5500), предлагаха ми и една Тушиба , обърнах внимание и на модлеите на Самсунг 6000 и 7000.
И накрая докато се разхождам гледам че Шарп са свалици цените и
http://www.sharpbg.com/index.php?itemID=434&group=1 и за 2900 има Full LED .
Шах и Пат , а сега накъде .
Искам ТВ да е LED ( желателно е ) и поне 100 Hz.
Благодаря предварително
Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010
Здравейте, след като изчетох почти цялата тема :081:, дойде време да поискам съвет:
- на TV ще се гледа основно цифрова кабелна (MSat), филми от PC или WD TV Live HD Player, научно-популярни канали (National Geografic HD, дано и други HD се появят скоро) и много рядко спорт;
- ще се гледа основно от 2,5-3м (понякога от 4.5м като се гледа нещо набързо новини или нещо друго), през деня стаята е доста светла, като светлината ще идва отстрани;
- LCD, спрял съм се на 40";
- цена до 2200-2300лв.;
Ако може някой да каже нещо за следните модели:
Samsung UE40C6000
http://www.kkelectronics.com/product...ct_id=09071166
Samsung UE40C6500
http://www.kkelectronics.com/product...ct_id=09073183
Philips 40PFL7605H
http://www.kkelectronics.com/product...ct_id=09078651
Има ли съществена разлика между C6000 и C6500, освен Internet@TV (тази екстра не ме интересува),
която да си заслужава 300лв отгоре?
Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010
Пропуснал си един модел - LG 47LH9000. Миналогодишен е, но не отстъпва /да не кажа надминава/ тазгодишните.
http://www.technomarket.bg/products/...57/lg-47lh9000
Не знам колко държиш на LED и LCD като цяло, но за този бюджет би могъл да вземеш осезаемо по-голям дисплей плазма. Имам предвид Panasonic 50G20.
Помисли дали ти е проблем екрана да е с лъскаво покритие защото това може да определи избора ти до голяма степен. Повечето Edge LED модели са с гланцово покритие.
Ако решиш, че не държиш толкова на LED подсветка, моделите 46C650 и Sony 46EX500 са твоя избор. По нищо не отстъпват на /излишно/ по-скъпите си събратя.
Не се полъгвайте по модни думички.
Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010
lazarus18 благодаря за бързият отговор,
LG-то определено е над психологическата граница за бюджет за TV.
50" ми се виждат доста (знам че колкото по-голям по-добре, но
като се има предвид, че досега съм на 32PW9520 CRT, а и мисля
че прекалено много ще се разочаровам от повечето канали по цифровата кабелна
при по-големите модели).
Ще разгледам 46C650 (40C650) и 46EX500 (40EX500) ето 2 линка от What Hi-Fi за тези модели:
http://www.whathifi.com/Review/Samsung-LE40C650/
http://www.whathifi.com/Review/Sony-KDL-40EX503/
Ако наистина LED подсветката не подобрява нищо освен дизайна, без проблем мога да се откажа от нея.
Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010
socrat_bg
Този Шарп не е хич евтин за модел от миналата година. Виж това е на добра цена в момента
http://www.technomarket.bg/products/...hiba-46wl743g#
Остава и Самсунг 46С6000 като добър вариант
http://www.technomarket.bg/products/...52/lg-47le5300 или 47LE5500 те са с матови панели.
Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010
Цитат:
Първоначално публикувано от qbadabaduuu
ако можеш вземи това
Panasonic 32C20E 639лв
благодаря за предложението, но понеже е за подарък за РД ни излиза от бюджета, има ли нещо качествено за около 500лв та дори и 26 инча да е? какво ще кажете за това http://www.technomarket.bg/products/...hiba-32av615dg или http://www.technopolis.bg/b2c/catalo...etailScenario=
Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010
Здравейте,
Нуждая се от съвет от Вас :) :help. Предстои покупката на телевизор 32`, разглеждах доста и в крайна сметка се спрях на следните модели телевизори - Philips и Samsung /приемам препоръки и за друга марка/, бюджетът ми е до 1 200 лева/+100 лева ако има наистина нещо много хубаво /дано да стигнат за хубав телевизор с тези размери. За LED технолигията може и да е бинус към телевизора, защото така и не разбрах с какво ще ми помогне при гледане на телевизията :).
Телевизорът ще се ползва за гледане на телевизия /мсат с приемник/, гледане на филми от PC и по-възмоност телевизорът да има възможност за ползване на USB-приемник.
Благодаря на всички предварително за оказаната помощ. :)
Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010
martin_vasilev, за 1200 лв. можеш да си купиш 40" телевизор: http://www.technomarket.bg/products/...shiba-40xv733g
P.S. Тази грешка с гаранцията не са я оправили и в новия сайт.
Re:Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори - 2010
Благодаря ти за предложението :), но все пак държа на 32`.