Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Проблем с ТВ-то

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    34
    #1

    Проблем с ТВ-то

    Здравейте!
    Имам голям проблем и се надявам да ми помогне.
    Имам ТВ филипс 32pfl9603d и не знайно защо ми хрумна да си поиграя със сервизното меню да разгледам какво има. Но за съжаление това ми беше и явно най голямата грешка Видях опция за DVB-C и се зарадвах и я активирах и също така видях и опция за активиране на MPEG4 i активирах и нея и след като излязох от менюто ТВто започна постоянно да се рестартира и дрънчи при всяко ресетване
    Кажете моля ви как да вляза пак да ги оправя тези неща или да изтрия настройките от сервизното меню защото се побърквам сега.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #2

    Re:Проблем с ТВ-то

    Имаше решение с отваряне на телевизора и правене на мост между два точки.....
    Някъде в тази тема беше поста.
    http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=62:15577
    Тук в Setcom имаше подобин случай на твоят и човека го реши по описаният начин.
    Пуснах въпрос с твоят проблем-да се надяваме че ще даде решението.
    http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=62:17212-157#4804

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    34
    #4

    Re:Проблем с ТВ-то

    Хей, hristoslav2 златен си
    Само, че тоя руски хич не го чаткам.
    Ако разбираш за какво става дума там ще може ли на две, на три да обясниш ако не те затруднявам разбира се.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #5

    Re:Проблем с ТВ-то

    Ето ти и превода -всичко е на твой риск!!! Имаш да черпиш

    Сваляте задният капак. Пред себе си ще видите квадратна платка. На платката намирате тунера
    - метална кутийка където се вкарва антеният кабел. На растояние 2-3 см от левият горен ъгъл на тунера се намират 4 контакта. Срещу единият от контактите има надпис SDM. Точно той ни е нужен. Изключватете телевизор от контакта. Свързвате тези два контакта-от платката.
    Включвате телевизора в контакта. Включвате ТВ с бутона отстрани /на страничният панел/. След това телевизорът трябва да заработи. По нататък влизате в в сервизното меню и изключвате в него всички опции които сте включили преди това.

    1 Сваляме капака.
    2 Изкарваме щепсела от контакта и чакаме телевизора да се изключи. Тоест да изгасне светодиода.
    3 Свързваме контактите за които писах . преди това сме приготвили две игли съединени помежду си с медно кабелче.
    4 Включваме телевизора с бутона отстрани. ( Може да премине в режим въстановяване ,не от първият път. При мен стана от петият път.)
    5 Започва да мига синият светодиод, светва екрана.
    6 Преминаваме в режим Stand Bay с бутона от дистанционното. Внимание само от дистанционното.
    7 Включваме телевизора с бутона от дистанционното.
    8 Влизаме в сервизното меню и изключваме опцията мпег 4.

    _________________________________________________

    Как съживих своят 32PFL9603D:
    1. Сваляме задният капак, развивайки болтовете по периметъра. В горният и долният край болтовете са навити доста дълбоко - не се стигат с обикновенна отвертка, аз използвах дълга шлицова отвертка. Главното е да не забравите самонавиващите се болтове до СКАРТ-входовете...
    2. Откачаме тънките кабелчета отиващи до лампите от Ambilight, сваляме капака...
    3. Пред очите ви има квадратна платка, отляво от модула на ТВ-тунера хаотично разположени контакти-пъпки (около десет), някои от тях са надписани. Намираме контакти "SDM" и "GND" - те трябва да се свържат.
    4. За свързването им използвах пинсетите на жената за скубане на вежди, Модула на ТВ-тунера е по-добре да се изолира от ръцете, покривайки го с нещо...
    5. Свързваме контактите, включваме захранването.
    6. После мигането на индикатора, телевизора включва и... повече не се изключва. Ура! Вие сте в режим SDM. Но той не ни трябва, нужен ни е SAM. Комбинацията 062596i от режима SDM не работи.
    7. Не се опитвайте даизведете телевизора в режим stand bay с дистанционното - телевизора ще се върне в изходно положение. За изход от режим SDM в обичайният режим не изключваки телевизора наберете от дистанционното- 00.
    8. После може да попаднете в Сервизното Меню по обичайният способ. Връщаме по местата всичко което не е трябвало да пипаме , излизаме по 00 в нормален режим (може с дистанционното в standby), включваме ТВ. Това е всичко.

    _________________________________________________

    Моята рецепта за лечение на включен MPEG4:
    1. Сваляме капака както е писано в
    http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=62:12718:7226#7226
    2. Разкачаме двата кабела на Ambilight.
    3. При мен без капака телевизора не се включва, включих само захранването и отказва. Затова реших че е някаква защита.
    Включва се при едно от две условия: капака е плътно притиснат от всички страни или надежно свързани контактите GND и SDM в течениие на няколко секунди.
    4. Аз така разбрах не е важно дали ще свържете преди включване на захранването или после. За свързване използвах тънко твърдо изолирано кабелче. Ако сте го свързали преди захранването, то следват две поредни щракания , след 1-3 секунди щраква и се включва, аз чаках 10 секунди разкачих, но и веднага след включването махах свързването. Ако първо включим захранването , то следват 2 щракания и нищо, свързваме - 1-3 секунди и се включва, чакаме, разкачаме.
    5. От дистанционното набираме 00. Телевизорът превключва в обичайният режим (мисля че това е нещо от типа безопасен режим).
    6. От дистанционното набираме 062596i+. влизаме в в сервизното меню, изключваме MPEG4, запазваме в store!!! Изключваме от дистанционното.
    7. Може да проверим, включвайки отново: 2 щракания->свързваме контактите->включваме->00 с дистанционното->всичко работи...
    8. Свързваме кабелите на Ambilight, плътно затваряме капака, навивайки всички винтове. Всичко работи.




  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    34
    #6

    Re:Проблем с ТВ-то

    Страшен си !!!
    Определено ще трябва да черпя. Мерси за проявената търпимост
    То сега малко ме е страх да опитам де, не знам дали има някакъв шанс да го прецакам повече

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #7

    Re:Проблем с ТВ-то

    Цитат Първоначално публикувано от pezkata
    Страшен си !!!
    Определено ще трябва да черпя. Мерси за проявената търпимост
    То сега малко ме е страх да опитам де, не знам дали има някакъв шанс да го прецакам повече
    Или действаш по инструкциите или го носиш в сервиза ,където ще ти одерат кожата

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    34
    #8

    Re:Проблем с ТВ-то

    Справих се!!!
    Само да подчертая, че трябва да бъде с медно кабелче с пенсетка нищо не се получава и всичко останало си е 6.
    Тази тема е хубава за хора, които направят същата грешка за в бъдеще, да знаят как да излязат от проблема
    hristoslav2, имаш една голяма от мен

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #9

    Re:Проблем с ТВ-то

    Цитат Първоначално публикувано от pezkata
    Хей, справих се!!!
    Направо не мога да повярвам, че се получи. Страшно щастлив съм, че тръгна, бях изпаднал в една депресия направо
    Проблема е бил в пенсетата, явно с нея не става и взех както пишеше с медно кабелче и наистина включи телевизора и после следвах инструкциите, както е описано и стана
    Страшно съм ти благодарен, че ме спаси от сервиз, то където ги нямам и парите направо не знам, как щях да го оправям и интересно колко ли щяха да ми вземат за тази дреболия.
    Само да те питам имаш ли представа дали DVB-C ще ми работи след като не е е посочен като функция в спецификацията? Оставих го включен, но нищо не ми намери на кейбълтел.
    В твоят модел телевизор липсва чипа за декодиране на MPEG4 /така е с всички модели на Philips завършващи на буква D/. Именно затова и блокира след активирането му.
    Може да оставиш DVB-C активирано-така се увеличава обхвата на тунера на телевизора ,но хваща и декодира само MPEG2 и аналоговите програми излъчвани в обхвата.
    Няма да намери цифрови кабелни программи защото те са в MPEG4.

    Повече не си играй със сервизното меню ! Видя какъв е резултата и стресът от създалият се проблем.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    34
    #10

    Re:Проблем с ТВ-то

    Жалко за DVB-C-то... То в такъв случай не виждам някаква файда от него.
    А за сервизното меню е ясно, един опариш ли се после не повтаряш :D
    Интересно за една такава издънка колко ли те брулят
    И само от любопитство някъде дали има описано всяка функция в сервизното меню за какво служи?

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #11

    Re:Проблем с ТВ-то

    Цитат Първоначално публикувано от pezkata
    Интересно за една такава издънка колко ли те брулят
    И само от любопитство някъде дали има описано всяка функция в сервизното меню за какво служи?
    За първото питай в сервиза.
    Има такъв документ с подробно описание на сервизното меню, но той е само за инженерите и програмистите на фърмуера.
    Не го дават на сервизните работници. На тях им се дава силно орязана версия с готови решения на проблемите.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    34
    #12

    Re:Проблем с ТВ-то

    Ясно
    И да питам нещото заради което влизах всъщност в сервизното меню и не намерих решение, а именно часовника на ТВ-то. Може ли пустия часовник да се настрои ръчно без да взема часа от телетексите, защото всеки път е с различно време и не мога да си го наглася по нашия час, което е много досадно и не може да се използва събуждането през телевизора.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #13

    Re:Проблем с ТВ-то

    Цитат Първоначално публикувано от pezkata
    Ясно
    И да питам нещото заради което влизах всъщност в сервизното меню и не намерих решение, а именно часовника на ТВ-то. Може ли пустия часовник да се настрои ръчно без да взема часа от телетексите, защото всеки път е с различно време и не мога да си го наглася по нашия час, което е много досадно и не може да се използва събуждането през телевизора.
    Не. Инженерите на NXP не са предвидили такава възможност при проектирането на шасито и писането на работният софтуер-толкова им е акъла....
    При Филипс нещата са малко менте....В инфото на официалната страница -лъжат за времето за реакция на панела , както и за битовете обработка на сигнала. Възможностите за настройка в моделите им също са орязани. Като цяло изостават в разработките.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    34
    #14

    Re:Проблем с ТВ-то

    Много тъпо от тяхна страна наистина.
    Но специално от този модел съм много доволен от картината, само е дразнещо, че ъглите на видимост не са много добри.
    Между другото днес ходих в сервиза на филипс за Русе и човека ми каза само за сваляне на капака 50 лв, а ако има част за сменяне познай...

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #15

    Re:Проблем с ТВ-то

    Цитат Първоначално публикувано от pezkata
    Между другото днес ходих в сервиза на филипс за Русе и човека ми каза само за сваляне на капака 50 лв, а ако има част за сменяне познай...
    E ,значи си си спестил поне 100лв за нещо елементарно което ти отне 30 минути

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе