Резултати от 1 до 12 от общо 12

Потъмняване на образа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. pro
    pro е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    187
    #1

    Потъмняване на образа

    Имах един LCD телевизор, който имаше два скарта отзад. На единия скарт образът беше нормален, на другия беше супер тъмен. Конфигурацията вкъщи сега обаче включва проектор, рисийвър, медия плеър и телевизионен приемник, вързани с hdmi-та. Днес телевизията е направо негледаема - супер тъмен образ. Бой на негри в тъмна нощ. Образът от медия плеъра на свой ред е нормален. Сложих друг кабел от тв приемника към рисийвъра и го вързах на друг вход, няма подобрение. Проекторът е навъртял 670 часа на лампата, но мисля, че е доста рано още проблемът да е в нея, като се има предвид, че гаранцията й е 3000, а и няма логика да е в нея, щом медия плеъра вади нормален образ. Какъв може да е проблема?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #2

    Re:Потъмняване на образа

    Обикновено преди да свърши живота на лампата на екрана ти се изписва предупредителен надпис,който дразни и приканва да я смениш.Така ,че едва ли е това.

  4. pro
    pro е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    187
    #3

    Re:Потъмняване на образа

    Случващото се е абсолютно парадоксално. Изтествах директно тв приемника вързан към проектора, смених кабелите, закачих лаптоп, включих нещата на втория вход, въртях, суках, проблемът си остава същия. И сигурно щях да си помисля, че все пак лампата е прецакана, ако когато се пусне без външен сигнал, проектора не показва съвършено бяло и ярко лого. При подаване на сигнал бялото моментално става сиво. Единственото, което се случи и на което евентуално мога да отдам проблема е, че онзи ден спря тока и освен от температурата на лампата нещо по електрониката да е гръмнало, друго не се сещам. Първо си помислих, че може нещо в профилите да се е ресетнало, но те си седят. Дайте някаква идея какво още мога да направя, за да диагностицирам и намеря проблема.

  5. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #4

    Re:Потъмняване на образа

    Аз нищо не схващам така както обесняваш нещата,нали уж от медияплеъра е добре сигнала.Напиши какви са уредите като модели така по може да ни светне и да ти дадем идея.

  6. pro
    pro е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    187
    #5

    Re:Потъмняване на образа

    Колкото повече гледам, толкова по-несигурен съм, че от медия плеъра сигнала е ок. Не знам, обърках се вече кога си внушавам, че е ок и кога наистина е ок. Рисийвъра е Denon 2310, проектора е Epson EH-TW2900, медия плеъра е Dune BD Prime 3.0

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #6

    Re:Потъмняване на образа

    Ако проблема е станал след спирането на тока може да е от лампата. Това обикновено е лоша ситуация за лампата защото спира охлаждането моментално. Затова се пропоръчва проектора да е вързан към UPS.
    Това наистина не обяснява защо от плеъра вади нормален образ, а от друг източник не.

  8.  
     
  9. pro
    pro е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    187
    #7

    Re:Потъмняване на образа

    A образът става все по-тъмен и вече е много трудно да се различи нещо...

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8

    Re:Потъмняване на образа

    защо не опиташ как работи проектора с друг източник на сигнал - например компютър? Тогава ще стане ясно къде е проблема.

  11. pro
    pro е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    187
    #9

    Re:Потъмняване на образа

    Пробвам, от лаптоп също е тъмно. от медия плеъра един ден е ок, един ден не е ок. Почвам да си мисля, че рисийвъра нещо е изплющял. Ще продължа да тествам, ще сменя всички кабели и прочие.

  12. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #10

    Re:Потъмняване на образа

    Ами и аз почвам да мисля ,че не е проблема в проектора щом понякога е ок с плеъра.Сменяй кабели ,входове.

  13. pro
    pro е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    187
    #11

    Re:Потъмняване на образа

    Лампа. Току-що почна да мига индикатора и повече нищо не тръгва. Не съм убеден, че е от спирането на тока, понеже и преди е спирал доста пъти, а цикъла на охлаждане след изключване е само 16 секунди, но фактът е налице. Явно ще трябва да сложа и UPS.

  14.  
     
  15. pro
    pro е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    187
    #12

    Re:Потъмняване на образа

    Направо можете да я триете тази тема, не е от съществена полза за никого.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем със SAMSUNG UE40D5000, потъмняване на част от екрана
    От milenkk във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 31-01-15, 21:58
  2. Отговори: 7
    Последно: 13-12-09, 15:11
  3. изчистване на образа
    От nikoman9 във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 22-08-08, 09:01
  4. LCD Sharp - проблем с образа
    От digimax във форум Sharp телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 22-12-07, 15:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе