Резултати от 1 до 12 от общо 12

Купих го - 40PFL5625Н матрицата е 285 проблем ли е?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    13
    #1

    Купих го - 40PFL5625Н матрицата е 285 проблем ли е?

    Здравейте,
    Тъй като не мога да променя заглавието на другата тема която пуснах пускам нова за което се извиниявам.

    Трябва да избера до утре един от тези 2 телевизора и моля за мнения и помощ!

    1. 40C630 на самсунг в технополис видях мострата е с SQ03 матрица което май значи че е S-PVA 10 bit. Има 100Hz има екстри и е CCFL подсветка. Цената е 1269 лева
    2. 40PFL5625H на филипс. Според написаното в този форум е с матрица UV2a на sharp мисля че е 8bit. Има 100Hz по-малко екстри и е LED. Цената за сега (промоция до 14.04) 1279 лева

    Въпросът сега е кой да взема и кой панел е по добър?
    Ако се абстрахираме от екстрите и гледаме качеството на картината, звука и останалите неща касаещи гледане на телевизия - Булсатком и филми от компа какво да избера?

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    7
    #2

    Re:Моля за помощ 40С630 или 40PFL5625Н

    Взимай Филипса, ако избираш измежду тези двата модела.
    Поне него съм го виждал как бачка, а и LED е по-добре от катодната лампа за осветление

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,467
    #3

    Re:Моля за помощ 40С630 или 40PFL5625Н

    UV2a - е по-бърза ,но има по-малък контраст
    При Philips скалирането и мащабирането на картината са по-добри.

    Самсунга има по-висок контраст и повече екстри.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    13
    #4

    Re:Моля за помощ 40С630 или 40PFL5625Н

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    UV2a - е по-бърза ,но има по-малък контраст
    При Philips скалирането и мащабирането на картината са по-добри.

    Самсунга има по-висок контраст и повече екстри.
    От тук следва, че ако не гледаме екстрите а качеството на картината и способностите на телевизора да мащабира картината от 4:3 каквито са повечето канали в България към 16:9 какъвто е формата на телевизора Филипса е по добрия избор.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,467
    #5

    Re:Моля за помощ 40С630 или 40PFL5625Н

    Цитат Първоначално публикувано от stenliivanov
    От тук следва, че ако не гледаме екстрите а качеството на картината и способностите на телевизора да мащабира картината от 4:3 каквито са повечето канали в България към 16:9 какъвто е формата на телевизора Филипса е по добрия избор.
    да.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    13
    #6

    Re:Моля за помощ 40С630 или 40PFL5625Н

    Много благодаря за съветите и разясненията довечера отивам да им хвърля един последен поглед при една и съща картина и вземам единия както вече се разбра вероятно Филипса.

    Благодаря на всички

  8.  
     
  9. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #7

    Re:Моля за помощ 40С630 или 40PFL5625Н

    Цитат Първоначално публикувано от sasa_ob2
    Взимай Филипса, ако избираш измежду тези двата модела.
    Поне него съм го виждал как бачка, а и LED е по-добре от катодната лампа за осветление
    Аз мисля ,че е точно обратното ,при ламповата подсветка цветовете са по-реални , плюс по -дългия живот на лампите .

    stenliivanov, освен по слабия контраст ,като ти каза Христослав, UV2A има и по-лош ъгъл на гледане от матриците S-PVA на Самсунг.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,467
    #8

    Re:Моля за помощ 40С630 или 40PFL5625Н

    Цитат Първоначално публикувано от nkd
    UV2A има и по-лош ъгъл на гледане от матриците S-PVA на Самсунг.
    Не съм съгласен с това твърдение - по мои наблюдения са равни.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    13
    #9

    Re:Моля за помощ 40С630 или 40PFL5625Н

    Май малко се обърках. Аз точно това искам да постигна - хубава картина от хубав панел и подсветка независимо от вида му. Тъй като едва ли ще доживеем у нас да можем да използваме пълноценно всички екстри и още дълго време ще гледаме 4:3 канали и тук таме 16:9.
    И понеже за С650 има много добри отзиви и матрицата на тези в С630 които видях в технополис е 10битова S-PVA бях тръгнал към него. Но пък hristoslav2 сподели мнение което ме обърна към Филипса.
    Все пак компютър си имам и ако кусура му е че не мога да гледам филми от флашка или през лан а всичко останало да му е по хубаво от другия това ще е. Ако обаче самсунга не му отстъпва по качество на картината и мащабирането е пренебрежимо по-лошо от филипса - защо да не е с повече функции.Ако за невъоръжено око разликите в картината не се забелязват технологията не ме притеснява.

    Това е дилемата хубави цветове хубава картина щото скоро няма да се сменя - и гледане на Булсат - български канали.

    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1302798960[/time]_________________________________________________

    Да се похваля от днес съм горд (надявам се и доволен) собственик на 40PFL5625H. Единственото което ме тревожи малко е че на стикера на мястото обозначаващо матрицата пише 285 а не 234 както според в прочетеното тук мислех че трябва. Надявам се да няма големи разлики между двете матрици и да тази 285 да не е по лоша от 234.


  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,467
    #10

    Re:Купих го - 40PFL5625Н матрицата е 285 проблем ли е?

    stenliivanov
    Честито
    Разликата в мащабирането на картината между Philips и Samsung е малка. Филипса е с лед подсветка - огледай го вечерта на тъмно за/неравномерност/ - по-светли зони.
    40PFL5605H: Sharp UV2A (код 285)
    http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=62:14399-9#118

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    13
    #11

    Re:Купих го - 40PFL5625Н матрицата е 285 проблем ли е?

    Блодаря!

    Ще го огледам. Ако има такива по светли зони или петна това основание ли е да искам да ми го подменят или да го ремонтират? И ако да - до колко време имам право да претендирам?

    Значи казваш матриците са еднакви 1:1 само номерчето е различно правилно ли съм разбрал?

    Благодаря за помощта!

    А избрах филипса и поради твоите съвети и поради това че в магазина двата работейки един до друг ми хареса филипса като картинка.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,467
    #12

    Re:Купих го - 40PFL5625Н матрицата е 285 проблем ли е?

    Ако има ясно видими по-светли зони ,може да го подмениш до 3 дни след покупката. В някои магазини става и до 7 дни...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Странен проблем с матрицата на монитор HP ZR24w
    От vazmutenuser във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 19-06-11, 13:59
  2. TV LCD Samsung LE40R82B проблем с матрицата
    От local1970 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 12-12-10, 19:01
  3. Отговори: 1
    Последно: 31-01-10, 22:33
  4. МАТРИЦАТА 3
    От mxkolev във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 6
    Последно: 11-11-03, 13:23
  5. Шрифта от Матрицата
    От IBANEZ_ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 11-10-03, 18:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе