Резултати от 1 до 15 от общо 15

Дайте съвет

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    7
    #1

    Дайте съвет

    Колеги помагайте бързо!
    Решил съм за Гергьовден да си направя подарък LCD. Първоначално се бях спрял на Sony KDL37EX500AEP, който струваше 1199 лв. След изчетените коментари (не много добри, заради матрицата) специално за този 37-инчовия модел се разколебах и реших да се свия още малко и да си взема KDL40EX500AEP или 508. Днес като преглеждах брошурите видях, че 37-цата е станала 1099 лв. Отново дилема, кой да избера, 40-ката или 37-цата!! ……при положение, че ще се гледа на разстояние 250-280 м.
    Дайте ми съвет:
    - При положение, че сега се нанасям и ми трябва всеки лев заслужава ли си да дам 250 лв. повече за 40ЕХ500 или да взема 37 инчовия
    - С какво е по-различен 37EX500AEP от 40EX500AEP освен с размера
    - Толкова ли е голяма разликата при матриците
    Ако можете ми препоръчайте друг добър 100 херцов модел 37 или 40 инча.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #2

    Re:Дайте съвет

    Забрави за 37" /от тоя размер само Панасоник/ ,вземай 40" ,а като гледам май само LG 42 LD650 и LD750 и от Тошиба 40XV733 и 42SL738 са останали ,които си заслужават парите -погледни ги.

  4. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #3

    Re:Дайте съвет

    По-скоро Toshiba 40SL733G вместо 42SL738G също 999лв. в момента

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    68
    #4

    Re:Дайте съвет

    Аз бих взел това - http://technomarket.bg/products/09071506/lg-42ld650

    Аз си купих 42LD750 и съм доволен. А за 1 000лв. този си е просто супер оферта.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    281
    #5

    Re:Дайте съвет

    Аз също съм за ЛГ-то

  7. Novice
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    7
    #6

    Re:Дайте съвет

    Благодаря за мненията и коментарите!
    Вчера обиколих някои магазини за техника и се оказа, че от LG –то, са останали само мострите в техномаркета и мола на цариградско а в Зора въобще нямаше такъв модел. Все пак ще се обиколя още, че днес не трябва да се прибирам с празни ръце. Що се отнася до тошибата, не съм много запознат, но един приятел имаше такава и отзад капака му се беше разтопил (малко съм скептичен за тази марка).
    И все пак някой можели да ми каже разликата във матриците на Sony KDL37EX500AEP и 40EX500AEP. Със какво едната е по-добра от другата. Вчера докато бях в Зора, разговарях с консултанта и той каза, че и двете матрици на сонито са на шарп. Също така каза, че ако разликата в цената между 37 и 40 инчовете сонита е била 50-100 лв. да избера 40-ката, но при положение, че е 250 лв. не би било удачно да взимам по-голямото и по-скъпото. Иначе като начин на предаване не намерих разлика между двата модела.
    Аз все пак ще се поразгледам още малко за LG – то, но все пак ако може някой да ми каже за разликата в матриците на двете сонита, моля да ми сподели неговите впечатления.

  8.  
     
  9. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #7

    Re:Дайте съвет

    В 37ЕХ500 слагат матрици AUO -Тайван ,в 40ЕХ500 S-PVA -Samsung , гледани централно няма да забележиш особена разлика , защото като черно ,цветове и контраст са подобни , като на Самсунг е малко по-добрата. По-голямата разлика идва когато се гледа под ъгъл , AUO има доста по-слаб ъгъл на гледане. Ако си се спрял твърдо на ЕХ500(508 по-добре) вземи 40".

  10. Novice
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    7
    #8

    Re:Дайте съвет

    Нещо подобно за ъгъла четох и в характеристиката, но не го свързах с матрицата.
    Благодаря за разяснението!!
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1304581607[/time]_________________________________________________

    Колега nkd, а разхода на ел. енергия при LG –то и при Сонито как е? Имали разлика, защото съм чувал че е доста голяма? Другото, което искамда попитам е дали 42 инча няма да ми е малко близичко за гледане от 2.50-2.80 м

  11. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #9

    Re:Дайте съвет

    Когато става въпрос за еднаква подсветка и размер консумацията също е горе-долу еднаква . Моделите които имат еко режими, тоест автоматично затъмняват или осветяват панела според околната осветеност ,са и по икономични в този режим. За по-голяма точност трябва да се сравнят спецификациите на конкрeтните модели. За това разстояние 40-42" ще ти е точно( аз гледам точно от такова разстояние 42")

  12. Novice
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    7
    #10

    Re:Дайте съвет

    ok, много ти благодаря!!

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    52
    #11

    Re:Дайте съвет

    Здравейте и в тази темичка, имам ЛСД телевизор марката не знам дали има значение за въпроса ми, който е:
    Местя се в нов апартамент и в хола си слагам реостатен ключ за осветлението. На Гергьовден обаче се бях събрал с приятели и един от тях ми каза, че скоро е слагал на негова позната и са установили, че когато реостатния ключ е на някакво междинно положение екрана се влияе от това и мига или нещо от сорта не разбрах точно, че беше голяма лудница и не ми беше до тва. Някой дали има опит с подобен "казус". Дали ще иам проблем преди да съм сложил реостата и "да си го бия после в главата". Благодаря предварително.

  14.  
     
  15. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #12

    Re:Дайте съвет

    flamme_froide Това ще го разбереш като сложиш ключа ,защото зависи от качеството на самия ключ, от това дали е на една фаза с телевизора , дали се гледа ефирна или кабелна/сателитна телевизия. Обаче ти обръщам внимание , че с такъв тип диминг ключове не можеш да ползваш енергоспестяващи и луменисцентни лампи.

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    170
    #13

    Re:Дайте съвет

    Цитат Първоначално публикувано от nkd
    с такъв тип диминг ключове не можеш да ползваш енергоспестяващи и луменисцентни лампи.
    Има такива лампи, с които може. Трябва да си пише на лампата.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    52
    #14

    Re:Дайте съвет

    Цитат Първоначално публикувано от nkd
    flamme_froide Обаче ти обръщам внимание , че с такъв тип диминг ключове не можеш да ползваш енергоспестяващи и луменисцентни лампи.
    защо какво се случва с лампите? аз съм с енергоспестяващи, но да си призная не съм обръщал внимание дали пише на тях нещо от сорта.

  18. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #15

    Re:Дайте съвет

    Прав е колегата появиха се и такива енергоспестяващи лампи, които са съвместими със затъмнителя, но повечето на пазара са обикновенни .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Дайте съвет или АТИvsНвидиа
    От dragomir7708 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 24-11-11, 14:43
  2. Дайте съвет .
    От Icety във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 26-02-11, 23:06
  3. Дайте съвет за LCD
    От nautica_ във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-08-10, 10:59
  4. дайте съвет
    От imegogo във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 26-05-09, 17:07
  5. Дайте съвет за 21" TV
    От Julian във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 12
    Последно: 31-08-02, 15:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе