Резултати от 1 до 11 от общо 11

Избор на телевизор 40 инча

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    7
    #1

    Избор на телевизор 40 инча

    Здравейте,

    Радвам се, че има място, където човек може да получи отговор на своите въпроси относно избора на телевизор, особено при наличието на такова разнообразие.
    Моят казус е следният:
    С приятелката ми ще се местим в ново жилище и решихме да си сменим стария 21-инчов телевизор. Обстановката, в която ще е разположен новият телевизор, е следната:
    - Разстояние за гледане - от 2 до 3 метра;
    - Холът има ролетни щори, т.е. може да се затъмни по всяко време на деня доста добре, а и двамата с нея предпочитаме по-тъмните обстановки;
    - Телевизорът ще се използва в този ред: за SD телевизия - обикновена телевизия и доста футбол (Megalan), за филми от компютър (с HDMI кабел - основно BR rip и DVD rip) и в крайна сметка за HD телевизия в обозримото бъдеще.

    Смятам, че ще е най-добре да се изчака до Коледа и съответните ѝ намаления. Дотогова най-вероятно ще можем да отделим до 1300 лева. Ако решим да го вземем през ноември, бюджетът пада на около 900 лева. Насочили сме се най-вече към 40-инчови телевизори, но сме отворени за предложения. Не робуваме на марки и ще се радваме на всички предложения.

    Благодаря предварително!

    Поздрави,
    Владо

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #2

    Re:Избор на телевизор 40 инча

    Цитат Първоначално публикувано от novkov
    Смятам, че ще е най-добре да се изчака до Коледа и съответните ѝ намаления. Дотогова най-вероятно ще можем да отделим до 1300 лева. Ако решим да го вземем през ноември, бюджетът пада на около 900 лева. Насочили сме се най-вече към 40-инчови телевизори, но сме отворени за предложения. Не робуваме на марки и ще се радваме на всички предложения.

    Благодаря предварително!

    Поздрави,
    Владо
    Владо
    Защо бюджетът ти пада през ноември ? Не е ли логично, да събереш повече пари и да увеличиш бюджета от 1300 нагоре

    PANASONIC TX-P42S30E
    http://www.technomarket.bg/products/...nic-tx-p42s30e

    PANASONIC TX-P42G30E
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...NIC-TX-P42G30E

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    7
    #3

    Re:Избор на телевизор 40 инча

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Владо
    Защо бюджетът ти пада през ноември ? Не е ли логично, да събереш повече пари и да увеличиш бюджета от 1300 нагоре
    Здравей Христослав,

    Мерси за отговора. Не съм се изказал правилно Идеята е, че ако ще го купуваме в началото на ноември, когато ще се местим - тогава е около 900 бюджетът. Ако изчакаме малко (до началото на декември, например), тогава ще стане около 1300. Но средно 1000 лева можем да отделим. От този първия дали има останали неотворени бройки? Другият е доста над бюджета.

    Поздрави,
    Владо

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #4

    Re:Избор на телевизор 40 инча


    Цитат Първоначално публикувано от novkov
    От този първия дали има останали неотворени бройки? Другият е доста над бюджета.
    Поздрави,
    Владо
    Звъни в магазина и ги попитай. До декември и двата модела трябва да паднат още.

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    7
    #5

    Re:Избор на телевизор 40 инча

    В крайна сметка приятелката ми ме изтърпя и седнахме да направим един shortlist. Решихме, че ни трябва нещо, което да предава добре SD телевизия, като това ще бъде основната роля на телевизора. Решихме, че не ни се занимава с плазма, а ни трябва нещо по-мързеливо. Ще е хубаво на има и добър плейър, но не е задължително, тъй като ще купим HD плейър, ако този на телевизора не е добър. Ето ги и моделите, около които гравитираме (по принцип сме съгласни и на 37'', но давам 40-42 инча за по-добро сравнение):

    http://technomarket.bg/products/0911...sung-le-40d503

    http://technomarket.bg/products/0910...ips-42pfl4606h

    http://technomarket.bg/products/0910...ips-42pfl3606h

    http://technomarket.bg/products/0910...shiba-40lv833g

    И сега малко конкретни въпроси.

    1. Толкова ли е добър плейърът на Samsung, че да не трябва да си купуваме външен?

    2. Кой от тези телевизори ще се справи най-добре с SD картина (Megalan)?

    3. Твърде голям компромис ли е 42PFL3606H?

    4. Кой от тези телевизори ще е най-добър за предаване на спорт?

    Отново благодаря предварително за отговорите!

    Поздрави,
    Владо


  7. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #6

    Re:Избор на телевизор 40 инча

    Аз имам SAMSUNG а при родителите ми LG - плеърите им са много добри! Но въпреки това си взех отделно плеър понеже си има твърд диск и е много по удобно. Качил съм 500 Gb клипове и снимки наши и на детето - цялата колекция всъщност! Колекция филми в HD и аудио в CD качество над 1Tb та скоро ще си взимам още един HDD... Нямам наблюдения над плеърите на другите марки ТВ-та. Аз бих предложил да си изберете ТВ-то според картината която да ви харесва и отделно да си вземете плеър освен ако не е за спалня разбира се... Успех в избора!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #7

    Re:Избор на телевизор 40 инча

    Прехваления плеър на Самсунг и то D6500 който си купих не е чак толкова добър. Сумати AVI-та с AC3 звук, WMV-та и какво ли не отказва да ги пусне. Отделно и субтитрите му са УЖАСНО малки. Друго което много ме подразни е невъзможността да именуваш и подреждаш каналите както на теб ти харесва. Е има някакви програми с който чрез компютър подреждаш каналите, ама това е пълна тъпотия да го няма в самия телевизор.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #8

    Re:Избор на телевизор 40 инча

    Цитат Първоначално публикувано от novkov
    1. Толкова ли е добър плейърът на Samsung, че да не трябва да си купуваме външен?

    2. Кой от тези телевизори ще се справи най-добре с SD картина (Megalan)?

    3. Твърде голям компромис ли е 42PFL3606H?

    4. Кой от тези телевизори ще е най-добър за предаване на спорт?
    1. НЕ. Надълго, все още има редица формати, които въобще няма да тръгнат. Относително лесно забиват (личен, многократен опит) също, обичат да цъкаш бавно
    2. -
    3. 3-та серия на Филипс принципно се пропускат поради това, че има доста форуми, на които хората се оплакват от надеждността. Дали това е вярно или не, няма твърди данни, но въпроса е защо да рискуваш?
    4. Вероятно ще ти хареса възможност за интерполиране на кадрите в този случай. Тоест единственият вариант (от изброените от теб) е PFL4606. Цената му според мен реалистично е около 900 лв. може би. Просто изтърпете до Коледните промоции, този мисля че има голям шанс да е в промоция.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    35
    #9

    Re:Избор на телевизор 40 инча

    OFF:
    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Еееееееее, какво стана с тоя телевизор?! Аз преди един месец дадох 200лв. отгоре

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #10

    Re:Избор на телевизор 40 инча

    Цената стана малко по-адекватна на предлаганото.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #11

    Re:Избор на телевизор 40 инча

    Цитат Първоначално публикувано от novkov
    В крайна сметка приятелката ми ме изтърпя и седнахме да направим един shortlist. Решихме, че ни трябва нещо, което да предава добре SD телевизия, като това ще бъде основната роля на телевизора. Решихме, че не ни се занимава с плазма, а ни трябва нещо по-мързеливо.
    Чакай бре! Аз да не ви карам да копаете царевица...че ви мързи.
    Що не беше сега Коледа, че да ви сурвакам вас двамата/теб и приятелката ти/ с една дебела дряновица...мързели такива
    Какво му е сложното ? Я се огледайте наоколо по съседи и приятели и вижте кои от тях имат плазмен телевизор - отидете им на гости и погледайте малко у тях и..... после ми приказвай.

    Цитат Първоначално публикувано от Kuku Puku
    OFF:Еееееееее, какво стана с тоя телевизор?! Аз преди един месец дадох 200лв. отгоре
    Нормално. Цената пада на всеки 2 месеца с по няколко процента.
    Когато излизат новите модели цената им е най-висока . После с течение на времето пада, като най-ниска е на следващата година, когато веригите се опитват да се отърват от остарелите вече модели - за да направят място на новите.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на 3D LED телевизор 40 - 42 инча ?
    От joni81 във форум Телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 14-11-14, 13:24
  2. Помощ при избор на телевизор над 40 инча
    От givan във форум Телевизори
    Отговори: 26
    Последно: 30-03-14, 12:17
  3. Избор на 39 инча телевизор
    От PinkPanther във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 26-06-13, 22:53
  4. Избор на телевизор 40 -42 инча ?
    От joni81 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 12-01-13, 17:52
  5. Избор на телевизор 40 -42 инча ?
    От joni81 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 13-11-12, 17:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе