Резултати от 1 до 9 от общо 9

Препоръка за 46 телевизор?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #1

    Препоръка за 46 телевизор?

    Здравейте, навярно сте забелязали как "щъкам" из раздел от ден производител в друг и така постоянно задавам по някой въпрос.

    Дойде време да попитам за препоръките Ви относно 46 инча телевизор, като ориентировъчна цена - до 2000лв.

    Единствено съм запознат със предимствата на матриците и че, в най-лошия случай да се вземе S-MVA/PVA в сравнение с S-IPS.
    Интересува ме телевизора да има по възможност PVR и да е 100HZ+
    Като марки съм ги подредил така:
    1SAMSUNG UE-46D5000
    2LG
    3Sony
    4Phillips
    5Toshiba

    Не държа да има 3D, но все пак може и да е добра идея да има въпросната функция все пак.
    Не знам защо, но бях върл фен на Samsung, но гледам в нета, че се оплакват много хора от него, но въпреки това аз си мисля, че той е водещата марка на пазара днес при LED LCD.
    Погрешно ли съм се насочил към модела на LG LW4500? Причината, поради която клоня към него, е че от ревюта, а и от хора от нета се казва че имал много добра реалистична картина, но преди да го видя на живо, не мога да направя преценка за това.

    Бях пуснал един пост, дали модела Infinia LG 47LE8500 е добър, но ми казаха че е стар модел. Най-много ме впечатли това, че е FULL LED array.
    Сони доколкото знам държат само цена, но не предлагат конкуренти продукти.
    За Phillips, като телевизор не мога да си представя да имам.
    За Тоshiba модела TOSHIBA 46TL838G, гледам че е доста евтина - почти 500лв по-евтин от LG, но пък няма 3D и е с много голяма реакция на матрицата - 8ms.

    Та засега фаворита ми остават двата модела на LG, но дали се насочвам в грешната посока, очаквам Вие да кажете.

    Благодаря!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,563
    #2

    Re:Препоръка за 46 телевизор?

    Нещо си се объркал -TOSHIBA 46TL838G си е 3Д модел ,а тия 8мс ... това сигурно са най-близките до реалността данни от производител -да не би да повярва на 14/17 милиарда цвята ,1-5000000 контраст ...
    Без да се изхвърляш много /то винаги е + 100лв за това ,+ още 100лв за онова и те станали 3000лв / -би трябвало да избереш между LG 47LW4500 ,Toshiba 46TL838 или Sony 46EX720 - просто ги сравни на едни и същи СД ,ХД ,3Д клипчета,виж кой тв с какво оборудване идва ,"разцъкай" дистанционното и виж работата с менютата и от който си най-доволен -това е твоя тв .А в къщи после още една проверка за равномерност на подсветката...

  4. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #3

    Re:Препоръка за 46 телевизор?

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    Нещо си се объркал -TOSHIBA 46TL838G си е 3Д модел ,а тия 8мс ... това сигурно са най-близките до реалността данни от производител -да не би да повярва на 14/17 милиарда цвята ,1-5000000 контраст ...
    Без да се изхвърляш много /то винаги е + 100лв за това ,+ още 100лв за онова и те станали 3000лв / -би трябвало да избереш между LG 47LW4500 ,Toshiba 46TL838 или Sony 46EX720 - просто ги сравни на едни и същи СД ,ХД ,3Д клипчета,виж кой тв с какво оборудване идва ,"разцъкай" дистанционното и виж работата с менютата и от който си най-доволен -това е твоя тв .А в къщи после още една проверка за равномерност на подсветката...
    Това последното с ирония го каза май?;-)

    P.S. Passive 3D, май е за предпочитане?

    Сега, понеже от Вашия съвет, ако ще изибрам от 3-те, за Toshiba TL838 - Active 3D - не знам доколко е добро.
    За Sony - Cons:
    This is the worst 3D TV on the market.
    Should be considered the 3D Ghosting/Crosstalk "Reference"

    If you ever want to watch 3D Don't buy this TV.
    If you are not interested in 3D then save your money and buy another less expensive 2D only HDTV.

    P.S. Понеже, гледам че LW4500, няма PVR, може ли да се активира?


  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,563
    #4

    Re:Препоръка за 46 телевизор?

    Изобщо не е ирония ,а необходимост /за съжаление/ -в магазина трудно ще забележиш по-неравномерна подсветка -то почти винаги ще я има ,но поне да е поносимо.
    За другото /Сони/ -тестваш на място -не се знае тия ревюта как са тествани ,а и коя версия на софта е била в тв -обикновено след някое такова "ревю" компаниите пускат кръпки.
    Добре си свел избора до 3-4 модела -гледай и сравнявай само тях ,защото иначе съвсем ще се объркаш. За пасивното 3Д има голямо значение от какво разстояние ще гледаш -ако ти е сравнително близо тв /под 2.50м за 47" /ще имаш проблеми - губи се ефекта и се вижда много намалената резолюция /поне за мен/.

  6. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #5

    Re:Препоръка за 46 телевизор?

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    Изобщо не е ирония ,а необходимост /за съжаление/ -в магазина трудно ще забележиш по-неравномерна подсветка -то почти винаги ще я има ,но поне да е поносимо.
    За другото /Сони/ -тестваш на място -не се знае тия ревюта как са тествани ,а и коя версия на софта е била в тв -обикновено след някое такова "ревю" компаниите пускат кръпки.
    Добре си свел избора до 3-4 модела -гледай и сравнявай само тях ,защото иначе съвсем ще се объркаш. За пасивното 3Д има голямо значение от какво разстояние ще гледаш -ако ти е сравнително близо тв /под 2.50м за 47" /ще имаш проблеми - губи се ефекта и се вижда много намалената резолюция /поне за мен/.
    Телевизора ще се гледа от 3,5 метра. Иначе аз предполагам, ако не ми хареса как предава - или има дразнещо неравномерна подсветка, мога в рамките на 3 дни да го заменя за друг модел? Аз и затова попитах за Infinia, малко скъп, но за сметка на това, няма неравномерна подсветка.

  7. Junior Member Аватара на chuklev
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    48
    #6

    Re:Препоръка за 46 телевизор?

    от 14.12.2011г. съм с TOSHIBA 46TL838G за 1499лева и нямам никакви забележки за сега ...

  8.  
     
  9. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #7

    Re:Препоръка за 46 телевизор?

    Цитат Първоначално публикувано от chuklev
    от 14.12.2011г. съм с TOSHIBA 46TL838G за 1499лева и нямам никакви забележки за сега ...
    Как е подсветката, има ли доста "течове"? Също как е 3D-то, болят ли очите от него?

    P.S. Също как се справя с програми 4:3 - скалира ли ги, или ги разпъва по дължина?
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1324457640[/time]_________________________________________________

    Към "участниците" се присъединява и SAMSUNG UE-46D5000, ако сега трябва да избирам? Samsung-а превъзхожда ли останалите?
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1324487396[/time]_________________________________________________

    Хора, епен се обърках... Днес се връщам от магазините на Technopolis и Technomarket и общо взето противоречащи мнения. В Маркета, много ми хвалеха Toshiba TL838G, по предтекст, че само тя вадела най-добра картина при лош сигнал, а при HD, отстъпвал на Samsung. В Технполис на въпрос, зашо не искам Sony EX720, споменах че съм чел в нета за лошо 3D, проблеми с подсветката, развазване и т.н, и действително ми потвърдиха, забелязах откровеност!

    Също ми казаха, че те Toshiba не продават, но и не коментират, като само спомена че ценово се нареждат на дъното... Аз пък и не искам Toshiba... Друг пък в маркета, ми каза че Toshiba, вадела по-добър ъгъл на виждане от Samsung, при положение, че е със панел на Samsung, и че на въпросния UED5000, матрицата не била на Samsung... Тук вече го хванах в лъжа...

    Та сега хора, помагайте, кой от двата TV да взема LG LW4500 или Samsung UE46D5000?

    Имам познат, който работи в Зора, той ми каза че Samsung, пикселизира картината и я дава много контрастна и нереална. Също като плюс на Samsung, някой беше посочил, че е със специален "кристален" филтър, който давала най-добра картина?

  10. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #8

    Re:Препоръка за 46 телевизор?

    47LW4500

  11. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #9

    Re:Препоръка за 46 телевизор?

    Цитат Първоначално публикувано от nkd
    47LW4500
    Благодаря, нещо ме "замаяха" че е по-добре ако ще взимам UE-46D5000/5500, то е по-добре да взема UE-46D6000, заради 200Hz, но не знам, дали те не са еквивалентни на тези на LW4500?
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1324535984[/time]_________________________________________________

    Някой мнение?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 6
    Последно: 15-09-14, 10:06
  2. Препоръка за ОТ
    От bmwhamann във форум Тонколони
    Отговори: 1
    Последно: 02-02-14, 17:02
  3. Препоръка за 46-47" LED Телевизор
    От byck във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 06-01-13, 22:53
  4. Препоръка за LCD телевизор до 1000 лв.
    От chefobg във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 08-04-12, 10:18
  5. Препоръка за избор на телевизор
    От Ves_ela във форум Телевизори
    Отговори: 14
    Последно: 16-08-11, 10:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе