Резултати от 1 до 11 от общо 11

3D игри за компютър на ТВ с пасивно 3D?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #1

    3D игри за компютър на ТВ с пасивно 3D?

    Здравейте наскоро успях да подкарам Crysis 2 в 3D режим Side By Side 1080p 60Hz на телевизора.Играта изглежда перфектно.Само да споделя че съм с видео карта Ati Radeon HD4870 512MB модел, който не поддържа TriDef 3D Ignition, като си пусна играта ми даваше неактивна опцията за 3Д, направих следното:намерих system.cfg фаила в директорията на играта и го отворих с notepad, добавих "r_StereoSupportAMD=1" без кавичките, стартирах играта и опцията за 3Д се беше активирала, отворих я и си избрах режим 3Д да бъде SBS, играта си тръгна доста гладко и е супер.
    Въпроса ми е знаете ли и въобще дали съществуват други подобни игри за настолен компютър.Четох за Battlefield 3, че има пач, но доколкото разбрах той изисква технологии като Nvidia 3D Vision, или видеокарти на ATI серия от 5-та нагоре, поддържащи съответно тяхната 3Д технология.
    Което ме навежда на мисълта че преобразуването на картината става софтуерно и товари доста цялата система, включително процесора, т.е. ще трябва да сменям компа, но нямам възможност за момента.
    В момента играя с Intel Core 2 Duo E8400 3Ghz, видеото го описах, RAM 4GB DDR2 1066MHZ, Windows 7 Ultimate и няма никакво засичане.
    Ще се радвам да споделите вашия опит в игрите и да развием темата.Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #2

    Re:3D игри за компютър на ТВ с пасивно 3D?

    От какво разстояние гледаш ,когато играеш ? Как е резолюцията /не ти ли пречат "линиите"/?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #3

    Re:3D игри за компютър на ТВ с пасивно 3D?

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    От какво разстояние гледаш ,когато играеш ? Как е резолюцията /не ти ли пречат "линиите"/?
    От 1,5м. гледам картината и ми харесва доста.Няма никакви проблеми.

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #4

    Re:3D игри за компютър на ТВ с пасивно 3D?

    Ако имаш възможност, покажи /прикачи/ една фотка, как изглежда играта във вида Side By Side, преди да избереш 3D режим на телевизора.
    Аз съм с Nvidia GTX 580 и ползвам за екран плазмата си, но картината е същата, каквато е при гледане на блу рей 3D без очила - една картина с леко размазани контури. Затова ми е интересно да видя, как генерира картата ти два образа един до друг.
    Това, че си успял с тази видео карта е супер. Преди около година бях с 4890 2GB и всичките ми опити да подкарам игра в 3D през DVI и HDMI на старият ми 3D екран Acer, бяха неуспешни.
    Относно виждането на линии, за което пита колегата, за мен е парадокс как на метър и нещо пред LG не съм ги виждал, а пред Филипс - да.
    И двата телевизора с пасивно 3D са модели от 2011г. и с еднакви матрици /според прочетеното във форума/

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #5

    Re:3D игри за компютър на ТВ с пасивно 3D?

    И за мен е странно ,след като ги виждам и на рекламните им клипове в магазина , а отделно под 2 м ми се губеше и 3Д ефекта - в интерес на истината обаче ,гледах 47" -я вариант.

    П.П. Може да пробвате с COD Black Ops -там имаше 3Д SBS опция.

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Re:3D игри за компютър на ТВ с пасивно 3D?

    Провери тук за радеончето дали няма да тръгне с тоя драйвер за 3Д
    http://www.iz3d.com/

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #7

    Re:3D игри за компютър на ТВ с пасивно 3D?

    Цитат Първоначално публикувано от raziel66
    Ако имаш възможност, покажи /прикачи/ една фотка, как изглежда играта във вида Side By Side, преди да избереш 3D режим на телевизора.
    Аз съм с Nvidia GTX 580 и ползвам за екран плазмата си, но картината е същата, каквато е при гледане на блу рей 3D без очила - една картина с леко размазани контури. Затова ми е интересно да видя, как генерира картата ти два образа един до друг.
    Това, че си успял с тази видео карта е супер. Преди около година бях с 4890 2GB и всичките ми опити да подкарам игра в 3D през DVI и HDMI на старият ми 3D екран Acer, бяха неуспешни.
    Относно виждането на линии, за което пита колегата, за мен е парадокс как на метър и нещо пред LG не съм ги виждал, а пред Филипс - да.
    И двата телевизора с пасивно 3D са модели от 2011г. и с еднакви матрици /според прочетеното във форума/
    Ето малко снимки от играта: http://img440.imageshack.us/img440/1038/p1100059.jpg
    http://img805.imageshack.us/img805/9707/p1100060.jpg
    http://img197.imageshack.us/img197/5832/p1100063e.jpg

    Като вляза в менюто на играта и мога да избирам SBS или Interlaced.
    Относно "гледане на блу рей 3D без очила", това е само за телевизори с активно 3Д нали не се лъжа.Дава ти го леко замазано и като сложиш очилата се оправя.Аз пробвах да пусна Блу Рей 3Д филм и не мога да го гледам на моя ТВ.
    Линии и аз не мога да видя, може би защото тв-то е 42'', при по-големите се вижда.
    Сега ще свалям COD Black Ops да пробвам и ще пиша.
    Разгледах за този IZ3D софтуер, но пише че там образа е стереоскопичен, тоест трябват шарените очила.На мен ми се ще да играя с оригиналните SBS.

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #8

    Re:3D игри за компютър на ТВ с пасивно 3D?

    Не е само за стереоскопичен , има и за SBS. Отиди на софтуер, и си избери от там вида

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #9

    Re:3D игри за компютър на ТВ с пасивно 3D?

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Не е само за стереоскопичен , има и за SBS. Отиди на софтуер, и си избери от там вида
    Мерси колега ще пробвам задължително.
    Вече пробвах, но доста забива компютъра за съжаление,явно е доста тежка самата програма.Иначе добре го докарва ефекта.
    По-леки игри ще могат да се играят.
    Инсталирах си Call Of Dutty:Black Ops , но никаде в настройките няма меню за 3Д.Ще поровя по чужди форуми.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #10

    Re:3D игри за компютър на ТВ с пасивно 3D?

    Благодаря за снимките, колега.
    Доскоро ATI не предлагаха софтуерна поддръжка за картите си. Възпроизвеждането в 3D на игри или филми ставаше само след допълнително инсталиране на платените DDD и iZ3D.
    Така с картина в SBS се спестяват тези разходи поне при игрите.
    Въпросът и с блу рей 3D филмите вече е ще решен, щом ATI планират обновяването на Direct3D драйверите им с пълна подръжка на картина в стереоскопично 3D.

    http://3dvision-blog.com/amd-with-ne...3d-technology/




  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #11

    Re:3D игри за компютър на ТВ с пасивно 3D?

    Цитат Първоначално публикувано от raziel66
    Благодаря за снимките, колега.
    Доскоро ATI не предлагаха софтуерна поддръжка за картите си. Възпроизвеждането в 3D на игри или филми ставаше само след допълнително инсталиране на платените DDD и iZ3D.
    Така с картина в SBS се спестяват тези разходи поне при игрите.
    Въпросът и с блу рей 3D филмите вече е ще решен, щом ATI планират обновяването на Direct3D драйверите им с пълна подръжка на картина в стереоскопично 3D.

    http://3dvision-blog.com/amd-with-ne...3d-technology/
    Това за безплатното ползване на другите две програми е добре, но аз искрено се надявам самите игри да ги правят вече с поддръжка на 3Д, понеже тогава вече няма лаг, няма доп. софтуер, който да ти товари машината.В моя случай с видеокарта на 4 години, цъкам доста сериозна игра като Crysis 2 на 1920х1080, днес с IZ3D ми насичаше и на 1240х1024, щото програмата гълта доста ресурс явно.А пък това за Блу-рей филмите много ме изненада, че не могада ги гледам през компа , имах други очаквания, трябваше да инвестирам в ТВ с активни очила.Или другия вариант смяна на видеокартата с по-нова.
    Някой подкарвал ли е COD:Black OPS в 3Д, без допълнителен софтуер.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам компютър за игри
    От IvanZop във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 06-08-12, 16:39
  2. Тест на компютър за игри
    От nikolin във форум ИГРИ
    Отговори: 3
    Последно: 25-02-12, 17:30
  3. Продавам компютър за игри
    От LCD??? във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 18-04-11, 17:09
  4. Компютър за игри
    От HaXx2005 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 18
    Последно: 18-02-11, 11:01
  5. Десктоп компютър за игри!
    От lord_ice във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 12-08-10, 10:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе