Резултати от 1 до 9 от общо 9

Помощ!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    4
    #1

    Помощ!

    samsung ue40d6000 е LED телевизор с функция за свързване с интернет и искам да го свържа през лаптопа, който е през рутер, но нямам идея как..Четох, гледах .. нищо и ще съм много благодарна, ако някой има представа как да стане това нещо и да ми помогне

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #2

    Re:Помощ!

    Опитваш се да подкараш интернет функциите на телевизора, или да свържеш лаптопа с телевизора?
    Ако се опитваш да подкараш интернет функциите на телевизора, трябва да го свържеш с рутера, а не с лаптопа. Ако това те затруднява, по-добре помоли някой да ти го свърши. Иначе връзката между телевизора и рутера се осъществява по същия начин както ти е свързан лаптопа с рутера.

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    4
    #3

    Re:Помощ!

    То лаптопа е свързан към телевизора. Борбата е да се пусне интернет на телевизора. Това ме интересува как става. Как да вържа телевизора с рутера тогава?

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #4

    Re:Помощ!

    Както ти казах, свързва се по същия начин както е свързан рутера с лаптопа. Ако това не ти е ясно как става, помоли този, който ти е свързал лаптопа и рутера, да го направи и за телевизора.

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    4
    #5

    Re:Помощ!

    Много знам аз кой как ми е връзвал рутера и лаптопа идеята беше сама да си ги вържа, защото няма кой...

  7. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #6

    Re:Помощ!

    Ако лаптопа и рутера са ти свързани с кабел -същият кабел трябва да ползваш за да свържеш телевизора с рутера.Извади кабела от лаптопа като другият му край остане в рутера-ако е свързан жично разбира се -пъхни го в съответния куплунг на гърба на телевизора и това трябва да е достатъчно.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #7

    Re:Помощ!

    Трябва ти LAN кабел /като този от рутера до лаптопа/.
    Вкарваш единият накрайник на LAN кабела в Ethernet входа /RJ45/ на телевизора-отзад, а другият накрайник в един от портовете на рутера. после в менюто на телевизора имаш настройки за връзка с интернет- прочети си инструкцията.

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    4
    #8

    Re:Помощ!

    Благодаря много

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    Самоков
    Мнения
    91
    #9

    Re:Помощ!

    Аз пък си мисля, че щом мацката има рутер то лаптопа и се свързва с него безжично. Иначе рутера е безмислен. Но останалото което написа Христослав е вярно. Кабел трябва да имаш в комплекта на рутера.Така че действай смело.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе