Вижте резултатите от анкетата: LCD LED 40" или PLAZMA 42"

Гласували
2. Не можете да гласувате в тази анкета
  • LCD LED 40"

    0 0%
  • PLAZMA 42"

    2 100.00%
Резултати от 1 до 8 от общо 8

избор между LCD LED ,PLAZMA за ..

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    77
    #1

    избор между LCD LED ,PLAZMA за ..

    Здравейте и за Много Години на всички, от прочетеното във форума уж се бях насочил към лед ,но накрая клоня вече към плазма. Какво ще посъветвате да взема , лед се бях насочил 32" , а за плазмата 42" . Тв-то ще се ползва 30% за ТВ , и останалите 70% за филми от компютър/ игри -1-2%/ . Стаята е средно осветена , разполагам с бюджет до 1100 лв. Бях писал и в други теми ,но никой не отговори .. главно търся тв-то да има естествено движение на бързи обекти /да не "маже"/ ,точни цветове и констраст.
    Поздрави !

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #2

    Re:избор между LCD LED ,PLAZMA за ..

    За 1100 лв. бюджет обърни внимание на следните, в тази последователност:
    Panasonic P42S30E (специално ти го препоръчвам, понеже има антиотражателен филтър, а ти пишеш, че стаята е средно осветена)
    Panasonic P42UT30
    Samsung 43D450 (този е с по-ниска резолюция, но пък контрастът му е по-висок, което хич не е маловажно; а е и само около 800 лв.)

    Ако аз имах отделени 1100 лв. за плазма, щях да обърна внимание на Samsung 51D450. Колкото по-голям, толкова по-голям. Особено на фона на другите възможности до 1100 лв.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    77
    #3

    Re:избор между LCD LED ,PLAZMA за ..

    Ясно благодаря за отговора ... п.с. преди малко видях ,че TX-P42UT30E е в промоция ,също изглежда добре даже е и 3Д
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1326537000[/time]_________________________________________________


    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1326537070[/time]_________________________________________________

    Здравейте , двуумя се между Panasonic P42S30E и TX-P42UT30E ; гледах им характеристиките ,почти еднакви са ,като 2-я е 3Д. Кой е за предпочитане ?

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #4

    Re:избор между LCD LED ,PLAZMA за ..

    Видя ли ги наживо? Ако не си - отиди ги виж и сам си избери един от двата на базата на това, което виждаш. Няма как да ги сбъркаш

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    77
    #5

    Re:избор между LCD LED ,PLAZMA за ..

    да днес ги видях ,поне TX-P42UT30E ,другия не беше изложен ,определено се вижда прекрасно ,само малко ме притеснява топлината ,която генерира панела ,стаята е южна , през лятото ще е доста топло в стаята с него

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #6

    Re:избор между LCD LED ,PLAZMA за ..

    Мисля, че се хващаш за най-маловажното. По-добре отиди и виж S30 и прецени на база дали въобще UT30 може да се гледа в тази стая, защото той няма никакво антиотражателно покритие и ако има светлина ще си е огледало. А и въобще за силноосветена стая плазма... не знам. Ще трябва да се замислиш за пердета или нещо такова.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    77
    #7

    Re:избор между LCD LED ,PLAZMA за ..

    ок последно между P42S30E и TX-P42G20E ,този втория е Г13 панел неоплазма ,по прочетеното е по-добър ,за предпочитане ли е пред с30 , и само да попитам с оразмеряването на картината пропорции 4:3 от обик. тв , кабел/сат има ли проблем ?

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #8

    Re:избор между LCD LED ,PLAZMA за ..

    При Панасоник единствения проблем с оразмеряването е когато има вградени субтитри и се излъчва 4:3, което обаче искаш да гледаш на разширен екран, напр. разширяване по хоризонталата до края на екрана, а на вертикалата - така че да се запази пропорцията с отрязване отгоре и отдолу. Надявам се, че си разбрал изречението. В този случай, може да се пусне на AUTO и след известно време телевизорът МОЖЕ БИ ще реши, че може да премести картината нагоре, така че да се виждат субтитрите. За сравнение Самсунг (и особено евтините марки от рода на CROWN/NEO) позволяват да си местиш картината нагоре-надолу по желание. За другите марки не знам. Идеален телевизор няма, не мисля че проблемът е съществен. Аз го решавам като си ги пускам на 14:9, но пък съм с LCD-та и не се притеснявам да имам черни ленти отстрани.

    G20 срещу S30 - отиди ги виж на око (твоето око е важно), но имай предвид, че G20 няма да има останали неупотребявани (употребявани имам предвид мостри или връщани с неясни дефекти или проблеми; е, може и да има и чисто нови идеални, ама надали).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 27-06-16, 14:30
  2. Избор между 2 LCD TV
    От andy_942 във форум Телевизори
    Отговори: 17
    Последно: 19-12-11, 23:53
  3. кои телевизори са по-добри LCD,LED,PLAZMA
    От stashummer във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 29-11-11, 01:55
  4. Какъв телевизор ???? Plazma или LCD или DLP
    От kovat във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 26-09-08, 15:51
  5. Помогнете при избор на 32" LCD/Plazma телевизор
    От bis75 във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 12-11-07, 21:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе