Резултати от 1 до 11 от общо 11

Помощ за избор на "LCD/LED" телевизор - "40-46" инча

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    3
    #1

    Помощ за избор на "LCD/LED" телевизор - "40-46" инча

    Здравейте!

    Предстои ми в най-скоро време закупуването на телевизор и се обръщам към Вас за съвети, тъй като, смятам, че помощта ви ще бъдат определяща за избора ми, като доста компетентни в тази сфера.

    Искам телевизорът да е "LCD" или "LED", без плазмени модели и без "3D" модели. Разстоянието в стаята до телевизора е 3м., като ще бъде закачен на стената и съм се ориентрал към "40-46" инчовите модели.

    След размера, картината е най-важният критерии, разбира се. Ще гледам цифрова телевизия със "scart" карта (доставчикът е "М Сат Кейбъл" - Варна към момента, ако има значение) и филми/музика от компютър и в последствие, предполагам, от "медия плеър", след като си закупя такъв.

    Не държа на екстрите към телевизора, но ако те са важни за ползването му с "медия плеър-а" и за интернет, моля, да ме посъветвате, защото като си закупя такъв вид устройство, ще преместя компютъра в другата стая т.е. ще бъде само с плеъра, а искам да ползвам и интернет, ако е възможно. Моля, да ми кажете, също така, дали медия плеъра е най-подходящия вариант за филми.

    Бюджетът ми е 1 100 - 1 250 лв.

    Имам пристрастие към определени производители, но няма да ги споделя, за да ми дадете вашите мнения.

    Благодаря Ви предварително!




  2.  
     
  3. TNN
    TNN е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    250
    #2

    Re:Помощ за избор на "LCD/LED" телевизор - "40-46" инча

    http://electron.bg/hitachi-46h8l03-p...Path=21_141_25 http://www.technomarket.bg/products/...52/lg-47le5300 Цените при по-големите диагонали са над бюджета.

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    3
    #3

    Re:Помощ за избор на "LCD/LED" телевизор - "40-46" инча

    След като колегата "TNN" посочва по-големи диагонали телевизори (46 и 47 инчови модели), които са над бюджета, няма ли подходящи модели с "40-42" инчови размери?

    Някой друг участник няма ли да ми даде своите препоръки и съвети, както за ТВ, така и във връзка с въпросните "медия плеъри"?

  5. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #4

    Re:Помощ за избор на "LCD/LED" телевизор - "40-46" инча

    Медия плеър с най-пълни функции и DTS звук измежду марките има само в Самсунг , така че ако това ще ти е водещото си избирай от тази марка. Аз обаче те съветвам да си избереш телевизор с качествена обработка на сигнала и картина , а външен медия плеър винаги можеш да купиш за 120лв.+ ако вградения не ти допада.
    Бюджетът ти за 46/47" идва малко но пък разстоянието ти е именно за такъв размер виж дали не можеш да го вдигнеш
    http://www.technomarket.bg/products/...shiba-46sl833g

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    9
    #5

    Re:Помощ за избор на "LCD/LED" телевизор - "40-46" инча

    Избери си друга марка различна от самсунг.

  7. TNN
    TNN е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    250
    #6

    Re:Помощ за избор на "LCD/LED" телевизор - "40-46" инча


  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #7

    Re:Помощ за избор на "LCD/LED" телевизор - "40-46" инча

    Забелязвам стрелба напосоки.
    Съответно, Jimbata, те съветвам да прочетеш по-подробно големите теми на форума.
    На вълка му е дебел врата, защото знаеш защо

  10. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #8

    Re:Помощ за избор на "LCD/LED" телевизор - "40-46" инча

    Цитат Първоначално публикувано от Lance
    Забелязвам стрелба напосоки.
    Съответно, Jimbata, те съветвам да прочетеш по-подробно големите теми на форума.
    На вълка му е дебел врата, защото знаеш защо
    +1

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #9

    Re:Помощ за избор на "LCD/LED" телевизор - "40-46" инча

    Jimbata, може ли да уточниш следното:
    1. би ли платил 120 лв. или повече за външен медиа плейър или предпочиташ да си ги спестиш, което ще е за сметка на по-лошо изображение конкретно при възпроизвеждане от медиа плейъра? (по тази точка те съветвам най-горещо да си заделиш тези пари за отделен плейър, иначе ти се свежда избора само до Самсунг, по мое мнение)
    2. какъв тип екрани ти харесват - матови или гланцови? (ако не си ги разглеждал - отиди ги разгледай)
    3. Имаш ли съраунд система за звук?
    4. Като казваш "искам да ползвам интернет" - интересува те същата функционалност както е на компютър (тоест напр. браузър, който отваря всичко) или просто да има смислени интернет-базирани функции? Ако имаш предвид "същата функционалност както е на компютър" това е супер сложна маневра при телевизорите и аз предварително се предавам. Не забравяй и че без клавиатура това ще е много занимателно преживяване.

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    3
    #10

    Re:Помощ за избор на "LCD/LED" телевизор - "40-46" инча

    Цитат на: LanceLink в Вчера в 15:01
    Забелязвам стрелба напосоки.
    Съответно, Jimbata, те съветвам да прочетеш по-подробно големите теми на форума.
    На вълка му е дебел врата, защото знаеш защо

    Четох някои от големите теми във форума преди да ви помоля за помощ. Въпреки всичко, което прочетох, реших, както и много други, да задам моите изисквания и да видя вашите компетентни мнения.

    Но наистина това, което ми предлагат другите участници е "стрелба на посоки", както казва "LanceLink" и не е достатъчно за вземане на решение, даже и от "аматьор" в избора на телевизор, като мен.

    До "LanceLink":
    1. Да, бих платил 120+ лв. за външен "медия плейър" и не държа да използвам функциите на вграден такъв в телевизора, но както казах, ще закупя външния такъв по-късно, а за сега ще използвам настолния ми компютър, поради финансови съображения.
    2. Разглеждал съм двата вида екрани, но честно казано, не съм голям "разбирач", за да преценя кой е по-подходящ за хола ми, където ще стои телевизора. Може би в тази връзка съм пропуснал да уточня какво е осветлението в хола, където ще стои телевизора - стаята е целодневно слънчева /изцяло южно изложение/, но имам щори, които значително затъмняват през деня, ако искам. А вечерта е на стандартно осветление от тавана /"бяла светлина"/, която няма да се отразява директно в телевизора /знам, че това име значение за гланцовия екран/. Иначе и двата вида екрани ми харесват, нямам претенции.
    3. Имам "съраунд" система за звук, но към настолния компютър, а както казах, като го изместя в другата стая и си купа "медия плеър" за телевизора, ще се наложи да си купя "съраунд" система за звук и да я включа към "медия плеър"-а.
    4. Не държа на интернет функция към телевизора, а имах предвид, дали може да се ползва чрез "медия плеъра" /казвам ви, че не съм толкова технически грамотен, а и не съм ползвал такова устройство; досега съм ползвал само старовременните вече "DVD" плеъри със "съраунд" система за звук/.

    Благодаря на "LanceLink" и ще се радвам, ако "hristoslav 2" ми помогне също с неговите ценни препоръки и съвети!

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    960
    #11

    Re:Помощ за избор на "LCD/LED" телевизор - "40-46" инча

    По втора точка ако може да те замоля сам да помислиш и да отидеш още да ги погледаш и да си избереш. Гланцовите като цяло ще ти дадат по-добро усещане за висок контраст, по-дълбоко черно, "по-добра" картина. Аз много ги харесвам, това не означава, че и на теб ти харесват, де. Отблясъците от тях не са толкова фатални, а освен това и матовите не са перфектни при силно осветление - просто стават на сивкаво-бели петна, образно казано, докато гланцовите си отразяват като огледало (не толкова брутално все пак). И двата ми телевизора са матови и ползата от това не е толкова голяма, колкото обикновено се изкарва. Като има силна светлина към него си е гадно.

    3. Щом имаш съраунд е добре да се намери телевизор, който със сигурност поддържа пускане на аудио през цифровия си изход. При последната ми проверка на едни плазми, Панасоник пускат DTS и DD, Samsung - не.

    4. Интернет през медиа плейъра означава медиа плейър с Андроид (200+ лв.), не съм ги ползвал, тъй като ми се вижда доста нецелесъобразно.

    Продължавам да мисля.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на телевизор 22" - 26""
    От mushr във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 29-03-12, 14:55
  2. Отговори: 4
    Последно: 16-01-12, 00:07
  3. Отговори: 3
    Последно: 01-06-11, 15:25
  4. Помощ за избор между "SHARP" i "LG"
    От zezo1983 във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 24-04-11, 18:34
  5. Отговори: 8
    Последно: 29-01-08, 13:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе