Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Помощ при избор на телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    8
    #1

    Помощ при избор на телевизор

    Здравейте! Не разбирам много от последните технологии около телевизорите и ако може да ми дадете съвет кой от тези два телевизора е по-добър като характеристики. Двата са близки като параметри, но Philips e малко по евтин.

    http://www.sony.bg/product/tv-80-32-...TechnicalSpecs
    http://www.technomarket.bg/products/...ips-32pfl3517h

    Ако имате и други предложения за модели моля да ги споделите и да каже по нещо за тях. Търся нещо до 1000лв. Разстоянието, от което ще се гледа е към 1,5m в добре осветено помещение. Благодаря предварително


  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #2

    Re:Помощ при избор на телевизор

    Я измери точно разстоянието, че 32"-те не са от изгодните ценово :rolleyes:

  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    8
    #3

    Re:Помощ при избор на телевизор

    Долу-горе е там някъде, защоте няма да се гледа само от диван и на места е и малко повечко до към 2m. И за това казавам към 1,5m, но е малко повечко. И за това реших да е 32".

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #4

    Re:Помощ при избор на телевизор

    Щом ще е до 2м. и до 1000лв.:http://www.technomarket.bg/products/...ng-ue-40eh5450
    Ако държиш да е Сони:http://www.technomarket.bg/products/...dl-40ex650bae2, разликата с 32" е 200лв. :rolleyes:

  6. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    8
    #5

    Re:Помощ при избор на телевизор

    А можеш ли да ми кажеш, кое прави Сони с 300лв повече от Филипс при почти еднакви параметри?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #6

    Re:Помощ при избор на телевизор

    Филипсът е базова серия, а Сони се води среден клас. Процесорът в Сонито е по-добър, т.е. по-добра обработка на картината.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    8
    #7

    Re:Помощ при избор на телевизор

    А как се използват интернет функциите? Свързване на рутер към самия телевизор или се използва допълните интернет устройство (USB), което да се сложи на телевизора?

    Имам и друг въпрос: Кой от двата телевизора има по-дбър медия плеар за гледане на филми от USB портовете?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #8

    Re:Помощ при избор на телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Vince3989
    А как се използват интернет функциите? Свързване на рутер към самия телевизор или се използва допълните интернет устройство (USB), което да се сложи на телевизора?

    Имам и друг въпрос: Кой от двата телевизора има по-дбър медия плеар за гледане на филми от USB портовете?
    Да,свързваш ТВто към рутера с прав лан,към компа с кръстосан лан,бграден wi-fi(ако има),или взимаш донгъл(външен wi-fi) и го мушкаш в USBто на ТВто.Сони и Филипс на ги хвалят с добри плеъри,зависи какво искаш и може ли да се обработи.

  11. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    8
    #9

    Re:Помощ при избор на телевизор

    Искам да знам дали ще мога да гледам филми от външен харддиск или флашка във формат .mkv т.е с висока резолюция?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    21
    #10

    Re:Помощ при избор на телевизор

    Сони и филипс не са най-подходящите марки за филми от USB(особено филипс).Но 40EX650 вади доста по добра картина от филипеско!!!Има и възможност да стои наклонен назад ,а също така и вградено WI-FI.Само за информация-не отваря примерно VBOX7 щото няма вграден флаш плеър.А относно mkv от флашка(за сонито)-забрави!!!

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #11

    Re:Помощ при избор на телевизор

    То ТВ се купува заради картината , а не за второстепенни функции - гледай картината и опциите за настройката , за другото си има съответните устройства .

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #12

    Re:Помощ при избор на телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    То ТВ се купува заради картината , а не за второстепенни функции - гледай картината и опциите за настройката и , за другото си има съответните устройства .
    Да,ама дручко си е да му ръгнеш флашката и да не се занимаваш с кабели,връзки,устройства(спестява пара и нерви).Пък и доколкото си спомням от опита преди години,когато връзвах десктопа с тв-то,може да пуснеш различно видио на компа(на отделни плеъри),ама аудиото к'во го правим,т.е. компа ти е до известна степен зает.
    На моя ТВ му се радвам,че плеъра чете различните му видео формати и вади суб.,защото тази екстра най я ползвам.

  16. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #13

    Re:Помощ при избор на телевизор

    Аудиото си върви с видеото по HDMI кабела, няма грижи. Друг е въпроса, че аз не бих ползвал колоните на телевизора за външни файлове, особено MKV и Blu Ray.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #14

    Re:Помощ при избор на телевизор

    Мисълта ми е,Момчиле,че компа вади едно аудио.Можеш да пуснеш едно видео към втори монитор и друго към първия (ако използваш различни медиа плеъри/програми),но аудио-не,или ще върви само едното аудио или ще се омешат и на компа и на ТВто.
    А това за MKV и Blu Ray не го разбрах.

  18. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #15

    Re:Помощ при избор на телевизор

    Да, разбрах те, но това е проблем, когато се налага и някой друг да използва компютъра. Тогава лаптопа е безценен.

    Споменах MKV и Blu Ray поради факта, че са с многоканално аудио, което на телевизора няма как да чуеш. А и аз все още не съм чул телевизор ,който да вади по-добър звук от дори бюджетни колони.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на LG телевизор
    От gogh във форум LG телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 19-01-15, 10:49
  2. Помощ при избор на телевизор
    От best732 във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 13-11-13, 19:57
  3. помощ при избор на телевизор
    От BILI83 във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 11-09-13, 17:57
  4. Помощ при избор на телевизор!
    От atb1 във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 23-02-12, 16:06
  5. Помощ за избор на телевизор
    От zaks във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 22-09-11, 20:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе