Резултати от 1 до 14 от общо 14

Светна (изгоря) пиксел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #1

    Светна (изгоря) пиксел

    Момчета,гледам на черно един пиксел свети.Каква е процедурата,има ли оправия,смяна и т.н.ТВто е 40TL933G,закупен от Карфур преди месец и 3 дни,демек е в гаранция;също му направих регистрация за "No Matter What".Кажете как да действам.
    Опитах да го фиксирам с "масаж"-не стана,дайте,моля,някаква програмка.
    Пробвах с pixel fix-не става.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1341232606[/time]_________________________________________________

    След разходка до Карфур,стана-пътувай!Тези от Карфур не се занимавали,щандът бил на ТМ (не знаех;от трън-та на глог)."Човекът" от щанда,ме изпраща в ТМ сервиз,но бил сигурен,че един пиксел гаранцията не покрива;а "No Metter What" била,ако го откраднат или жената ме халоса с него (няколко пъти прочетох изискванията за рекламация по NMWG,ама тия от Тошиба много общо са го написали).Та,момчета,разчитам на вас да ми кажете какво покриват тези гаранции.Може ли да се направи нещо или-не?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #2

    Re:Светна (изгоря) пиксел

    Не се вманиачавай чак толкова. В началото на експлоатацията е най-голяма вероятността да изгорят пиксели. Ако светнат повече, тогава се занимавай със сервиз. За един пиксел да ти барникат тв-то, няма смисъл. А и тоя правилно ти е казал за гаранцията относно 1 пиксел.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #3

    Re:Светна (изгоря) пиксел

    https://forum.setcombg.com/index.php...html#msg490940
    За един пиксел няма да ти го подменят - трябва да са поне 5 в централната зона.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #4

    Re:Светна (изгоря) пиксел

    Цитат Първоначално публикувано от johny01
    ;а "No Metter What" била,ако го откраднат или жената ме халоса с него (няколко пъти прочетох изискванията за рекламация по NMWG,ама тия от Тошиба много общо са го написали).Та,момчета,разчитам на вас да ми кажете какво покриват тези гаранции.Може ли да се направи нещо или-не?
    Малко грубо ама щом при тия условия ще ти го сменят - действай ! Това в кръга на шегата , пусна ли заливки , за да си сигурен ?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #5

    Re:Светна (изгоря) пиксел

    Светльо,правих заливки и с бира и с клипчета от ю-туб;свалих и пусках програмка PixRepair (още ми святкат очите като на пиян електроженист);правих му масаж и със стилус и със среден пръст-не ще.

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #6

    Re:Светна (изгоря) пиксел

    И аз за толкова години не бях виждал изгорял пиксел , но като вземах последния ТВ /ЛГ/ и на зелено светна един ,че и беше почти в средата - наложи се да чакам друг да ми доставят. Това е май единственото предимство да вземеш мостра LCD - каквото има да изгаря - вече е излязло.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #7

    Re:Светна (изгоря) пиксел

    Те то ТВтата тогава са като жените,по-добре втора (N-та) ръка,да са видни кусурите.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    127
    #8

    Re:Светна (изгоря) пиксел

    Здравейте,да не отварям нова тема имам тв sony 40" lcd на четири години и до сега е работил без проблем,та от няколко дена се появяват на екрана тънки хоризонтални черни чертички по различно време на различни места и внезапно изчезват,предполагам че става на въпрос за заседнали група пиксели но дали е така?

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #9

    Re:Светна (изгоря) пиксел

    До сега не съм виждал заседнали пиксели в редица, по-скоро е за сервиз.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #10

    Re:Светна (изгоря) пиксел

    Пък и тия пиксели няма днес да заседнат на едно,утре на друго място,а в почивните дни-в изходна позиция.Провери си кабели и букси.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    47
    #11

    Re:Светна (изгоря) пиксел

    Абе пичове,относно гаранцията на Тошиба - No matter what... хубаво регистрирах новото LED-че, но аз ли съм тъп или да... като чета клаузата за кражба се отнася само за табелите и лаптопи.. за телевизори.. дръвче..

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    127
    #12

    Re:Светна (изгоря) пиксел

    Проблема с хоризонталните чертички се оказа извън ТВ-то,бъг в sat приемника или нещо по трасето но не е Тв-то,тествано с подаване на сигнал от друг източник

  16. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #13

    Re:Светна (изгоря) пиксел

    Цитат Първоначално публикувано от radovan1973
    Проблема с хоризонталните чертички се оказа извън ТВ-то,бъг в sat приемника или нещо по трасето но не е Тв-то,тествано с подаване на сигнал от друг източник
    Да почерпиш.
    Цитат Първоначално публикувано от Enties
    Абе пичове,относно гаранцията на Тошиба - No matter what... хубаво регистрирах новото LED-че, но аз ли съм тъп или да... като чета клаузата за кражба се отнася само за табелите и лаптопи.. за телевизори.. дръвче..
    Що...и за ТВта е,ама не разчитай на тая алабалистика.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    26
    #14

    Отговор: Светна (изгоря) пиксел

    Здравейте колеги!Имам следният въпрос.
    имам Самсунг 40 D7000,вече година и половина.Работи без грешка.НО!!!!
    Синчето ми,който е на 4г.да вземе и да забие една игла в екрана Леко го е боцнал,но явно е пробил пиксел.
    Сега свети постоянно бяла точка.Дали е пиксел или може нещо друго да е повредил?Скъпо ли излиза подмяната на тези пиксели?
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 22-02-13 в 19:14.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. БЯЛ ПИКСЕЛ на екрана?
    От soon във форум Мобилни устройства
    Отговори: 5
    Последно: 05-08-13, 23:14
  2. ME MSZ-WX28J - светна червена лампа на вътрешното тяло !?
    От rum4o във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 25-10-10, 16:51
  3. Отговори: 0
    Последно: 24-06-10, 14:02
  4. Изгорял пиксел
    От bazel във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 10-03-10, 17:03
  5. Проблемен пиксел!? :help
    От Styx_1972 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 19-01-10, 06:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе