Резултати от 1 до 12 от общо 12

Търсене на 46" телевизор, подходящ за използване като монитор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    9
    #1

    Търсене на 46" телевизор, подходящ за използване като монитор

    Привет

    Искам да си сменя монитора с нещо значително по - голямо и се спрях на 46/47" TV.
    Телевизора ще се използва 100% като монитор, така че всякакви обработки и "подобрения" на картината са не само ненужни но и нежелани. Демек телевизора трябва да има възможност за изключване на всички софтуерни обработки, добавяния на черни кадри за вдигане на честотата и тем подобни. 3D също е нежелана екстра.
    От особено значение е лагът да е минимален. Това заедно с качеството на картината (дълбочина на цветовете, цветопредаване..) ще е определящото за избора. Не знам дали има телевизори с IPS матрици, сегашният ми минитор е с IPS и съм много доволен от цветовете му. Дайте идея кои матрици предлагат най - добра картина и кои производители ги използват.
    Друго определящо за избора ще е цената.
    Дали е с LED или CCFL подсветка не е от значение, стига да няма огромна разлика в картинката.
    На места виждам че за LED дават много по - ниска консумация (60W за 46" LED срещу 180W за 46" LCD). Наистина ли разликите са толкова големи. Ако това е вярно то накланя избора към LED.
    Също дизайна на LED е по - приятен с тъничките рамки - това също ще ми влияе при избора.

    Ето ги накратко параметрите, които са важни за мен (подредени по значимост):

    1. Малък лаг
    2. Възможност за изключване на софтуерните обработки (включително 100+ Hz)
    3. Цветопердаване (тип матрица)
    4. Цена
    5. Дизайн
    6. Разход на електроенергия
    7. Тегло
    8. Гаранция

    А ето и нещата, които не ме интересуват и предпочитам да липсват (ако това ще намали цената при равни други условия):

    1. 3D
    2. Бръз процесор
    3. Всякакви софтуерни обработки ("технологии на картината" и звука)
    4. 100, 200, 400, 600 .... Hz
    5. Тунери
    6. Възможности за декодиране на видео
    7. Брой портове, слотове за карти, изходи (важна е само възможността за връзка с PC)
    8. WiFi, Skype, Интернет TV, браузър (въобще достъп до интернет)


    Отбелязвам че това са ми представите към момента за ЛЦД телевизорите и се базират само на проучване из интернет през последните 3 дни. Така че е много вероятно да се заблуждавам за доста от нещата.
    За това търся вашето мнение, като най - компетентния форум за телевизори който открих.

    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #2

    Re:Търсене на 46" телевизор, подходящ за изпол&

    Първо матрицата е IPS явно ти се бъркаш и да има такива телевизори.Марките които ги предлагат са Панасоник и ЛГ.Второ за този размер не съм убеден ,че ще е удачен за монитор.Аз самият ползвам за монитор на десктопа си 32 инчов Панасоник поне от 5 год.Пробвах по едно време да го сменя с 37 инчов ,но бързо се върнах на стария размер,някакси не можах да свикна с 37 може би 42 е по удачен.Що се отнася до обработката на сигнала и двама модела са 100херцови ,но тези 100херца не работят при връзка с комп както и другите тем подобни подобрители.Проблемът е ,че Панасоник имат наличен в момента само 42 инчов модел.Може би трябва да потърсиш вариант при друг производител или да се откажеш от 46 инчовия размер или IPS матрица.Не си написал примерна цена така смятам,че по лесно ще успеем да те ориентираме към какво да се насочиш.

  4. Novice
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    9
    #3

    Re:Търсене на 46" телевизор, подходящ за използване като монитор

    Грешката е моя. Имам предвид IPS матрица (ще го коригирам в заглавния пост). Но не казвам че държа матрицата да е такава, само че сегашния ми монитор е с такава матрица и съм доволен от него. Може и друг тип матрица стига изображението да е съпоставимо добро.
    Цената не е основното според което ще избирам. По - важно е да имам минимален лаг и добра картина.
    Също така сега чета че доста от телевизорите имат много висок контраст и яркост, които дори да се намалят до край пак са прекалени за работа с компютър на тъмно. Това ще е голям проблем ако наистина е така. Значи добавям и това към изискванията - да има възможност за регулиране на контраст и яркост до стойности подобни на нормален монитор.
    Същото се отнася и за регулирането на подсветката - да може да се намалява за да бъде използваем телевизора при продължителна работа на тъмно.


  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #4

    Re:Търсене на 46" телевизор, подходящ за използване като монитор

    Аз така и не можах да приема идеята телевизор за монитор.
    Телевизора ти дава голяма площ, но ниска резолюция. Трябва да стоиш на над метър от него за да работиш, а тогава системните надписи идват много малки. Почва една игра с настройките на шрифтове и иконките, която няма край.
    Отделно, IPS матрица на телевизор и IPS на монитор не е баш едно и също - няма да получиш същото качество. Особено ако държиш на висока вярност и това е свързано с работата ти.
    Прекомерната яркост определено е проблем. Дори и моделите с опция за намаляне на подсветката са прекалено ярки, защото ти не можеш да си позволиш да я намалиш толкова, че хем да не те дразни, хем да запазиш някакви качества на образа при работа.
    Също така, при повечето модели се налага да се ползва режим GAME за да са изключени всички софтуерни "подобрители" и да имаш нисък лаг, а тогава поняка липсват определени възможности за корецкии на образа.

    Не стана ясно за каква точно работа ще го ползваш и защо държиш на толкова голям размер.
    На мен тази идея ми се връзва само ако ще е екран за игри - и то предимно конзоли, съчетано с малко браузване.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,433
    #5

    Re:Търсене на 46" телевизор, подходящ за използване като монитор

    Определено си за тук
    http://www.philips.bg/c/professional...ts/26696/dec/#
    първите две цифри са диагонала на модела
    42" и 47" - IPS
    46" - вероятно е UV2A


    http://panasonic.net/prodisplays/pro...f25/index.html

    http://www.lg.com/bg/biznes-reshenia...itor/index.jsp

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #6

    Re:Търсене на 46" телевизор, подходящ за използване като монитор

    ААА "Лазарус" точно за игри си е много култово! Друго си е да развъртиш едно RPG-че примерно на 46 цата и да се потопиш в атмосферата на играта. Виж и ако се прежалиш за един бой от съседите си пускаш 6 те колони за обемен звук да ти реват зверовете отвсякъде и преживяването просто не може да се сравни с никой монитор.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #7

    Re:Търсене на 46" телевизор, подходящ за използване като монитор

    Аз затова съм написал, че ми се струва логично ако е за игри. Макар че с един 24" монитор, гледан отблизо ефекта е същия.

  10. Novice
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    9
    #8

    Re:Търсене на 46" телевизор, подходящ за използване като монитор

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Определено си за тук
    http://www.philips.bg/c/professional...ts/26696/dec/#
    първите две цифри са диагонала на модела
    42" и 47" - IPS
    46" - вероятно е UV2A


    http://panasonic.net/prodisplays/pro...f25/index.html

    http://www.lg.com/bg/biznes-reshenia...itor/index.jsp
    До колкото разбирам това са дисплеи без тунер, предназначени за презентации в молове, магазини ..
    Честно да си кажа предпочитам да има тунер за всеки случай. Може да реша след време да го ползвам за телевизор.
    Освен това не намирам къде в България се продават.
    Цената на Phillips BDL4785SL, като че е над 5000 лв. Това е много извън разумното.
    Panasonic TH-47LF25 би трябвало да е около 1600, което е приемливо, но не намирам къде се продава. Дизайна му ми харесва, но предоплагам че на такъв дисплей възможността за промяна на настройките са ограничени, имайки предвид предназначението му.
    А основното за мен е да мога да го докарам до състояние максимално близко до PC монитор (сходен лаг, контраст, яркост и подсветка).

  11. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #9

    Re:Търсене на 46" телевизор, подходящ за изпол&

    Правилно си разбрал за дисплеите ,че са професионални.Не знам човек ,които би отделил 4-5к лева само за дисплеи с голям размер/без тунер / за вкъщи.Налудничаво е.Панасоника също се води профи поне в Англия го водеха така там доставката бе само по заявка 4-5дни.Тук ще отнеме около месец и цената ще е около 3000лв.Също няма тв тунер,консумацията му е около 300w,но за сметка на това пък имаше вградени говорители

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #10

    Re:Търсене на 46" телевизор, подходящ за използване като монитор

    http://www.hdtvtest.co.uk/news/panas...ge=Performance - дават му 24ms ,което е едно от най-добрите постижения за LCD тв след това на плазмените модели /около 15-20 ms/.

  13. Novice
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    9
    #11

    Re:Търсене на 46" телевизор, подходящ за използване като монитор

    Я си дайте мнението за този модел:
    LG 47LK530

    Интересува ме лаг, възможност за изключване на обработките и тип матрица.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    9
    #12

    Re:Търсене на 46" телевизор, подходящ за използване като монитор

    Здравейте отново

    Ето какво стана в крайна сметка.
    Преди седмица купих LG 42LK450.
    Вързах го през HDMI.
    Веднага изключих каквото можеше от обработките и настроих цветовете, така че да са максимално близо до тези на монитора ми.
    Настройките са:

    Picture:
    --------------------------------------------------
    Energy Saving Off
    Picture Mode Expert2 (тук съм запаметил настройките)
    Backlight 40
    Contrast 100
    Brightness 50
    H Sharpness 30
    V Sharpness 53
    Colour 60
    Tint 0

    Expert Controls:
    --------------------------------------------------
    Dynamic Contrast Off
    Noise Reduction Off
    Digital Noise Reduction Off
    Black Level Low
    Real Cinema Off (60Hz)
    Colour Gamut SMPTE
    Edge Enhancer Off
    xvYCC Auto
    Expert Pattern Off
    Colour Filter Off
    Colour Temperature Warm
    Gamma 2.4
    Method 2 Points
    Pattern Outher
    Red Contrast 0
    Green Contrast 0
    Blue Contrast 5
    Red Brightness 0
    Green Brightness 0
    Blue Brightness 5

    Colour Management System:
    ------------------------------------------
    Red Color -5
    Red Tint 0
    Green Color -5
    Green Tint 0
    Blue Color 0
    Blue Tint 0
    Yellow Color -3
    Yellow Tint 0
    Cyan Color 0
    Cyan Tint 0
    Magenta Color 0
    Magenta Tint 0

    След като цветовете вече ме удовлетворяваха се заех с остротата на картината. Всичко беше замазано, което особено за четене на текст правеше телевизора неизползваем. Очевидно имаше някаква интерполация.
    Оказа се че това е защото не съм включил в "1:1 pixel mapping" режима. От LG са го кръстили "Just Scan" и се превключва от менюто "Aspect Ratio". След като минах в него и преместих Overscan (от настройките на видеокартата) на 0 всичко си дойде на мястото. Картината стана остра както на монитора ми, с тази разлика, че пиксела е около 4 пъти по - голям. Допълнително си поиграх с "H Sharpness" и "V sharpness" за да докарам максимална острота и се спрях на стойности 30 за хоризонталната и 53 за вертикалната.

    В крайна сметка получих резултата който търсех. Давах си сметка че експеримента с купуването на телевизор вместо монитор е рискован, но всичко се получи дори по - добре от очакваното.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам 37" LCD телевизор и 20" LCD монитор
    От prxg във форум Приключили продажби
    Отговори: 4
    Последно: 19-10-11, 11:40
  2. Използване на ДВД като усилвател
    От d3Mn във форум Аудиотехника
    Отговори: 3
    Последно: 24-09-11, 00:28
  3. Отговори: 3
    Последно: 06-02-11, 16:43
  4. Продавам телевизор 29", 17'монитор,АТХ-300 и др части от РС
    От vcr във форум Приключили продажби
    Отговори: 22
    Последно: 19-06-10, 10:43
  5. Използване на GSM като дистанционно?
    От heat_ във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 5
    Последно: 07-07-06, 13:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе