Резултати от 1 до 7 от общо 7

DTS или Dolby Digital

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    13
    #1

    DTS или Dolby Digital

    Здравейте. Предстои ми покупка на телевизор, но искам първо да си изясня нещо касаещо звука.
    Повечето телевизори на които попадам в Технополис и Техномаркет нямат DTS а само обикновеното Dolby Digital. Знам каква е разликата между двете и въпросът ми е имам ли наистина нужда от този DTS?
    В торент сайтовете не открих филм който да няма AC3 или Dolby Digital звук. Така, че това не е критерии, след като ще успявам да си намирам филми които да подкарвам и с Dolby Digital.
    На много места прочетох, че разлика в качеството между двете технологии е едва доловима. Всяко мнение ще ми е от полза.
    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #2

    Отговор: DTS или Dolby Digital

    То качеството няма да го разбереш,ако го слушаш на ТВто,но пък филми с DTS (макар и доста обемни и трудни за сваляне) няма да станат на ТВ без DTS(без да си играеш да конвертираш).Така че вземи ТВ с DTS,но са по-висок клас и съответно по-скъпи.

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #3

    Отговор: DTS или Dolby Digital

    95% от ХД риповете по торентите са с DTS звук , така че ако смяташ да гледаш филми посредством вграденият плеър в ТВ е хубаво да се поддържа .

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    13
    #4

    Отговор: DTS или Dolby Digital

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    95% от ХД риповете по торентите са с DTS звук , така че ако смяташ да гледаш филми посредством вграденият плеър в ТВ е хубаво да се поддържа .
    Точно това бях написал в първия пост. Че в Zamunda.net например не е така. Нещата са 50/50. Всеки един филм който търсих, го намерих и с DTS и с AC3.Така че се питам има ли смисъл да взимам телевизор с DTS, при положение че може и да намирам всеки филм с AC3?

    P.S. Да мисля да използвам вградения плеър на телевизора.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #5

    Отговор: DTS или Dolby Digital

    Не знам какво си гледал , но HD (720/1080p) филмите са с преобладаващо DTS звук , едва ли ще гледаш DIVX от по 300 мб на тоя тв. Плеърите на Самсунг ,Панасоник (2012) и ЛГ (от ЛМ620 нагоре) поддържат DTS .

  7. Junior Member Аватара на chuklev
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    48
    #6

    Отговор: DTS или Dolby Digital

    какво да кажа ...все едно да имаш четка за зъби а да нямаш паста...ти си преценяваш...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    13
    #7

    Отговор: DTS или Dolby Digital

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Не знам какво си гледал , но HD (720/1080p) филмите са с преобладаващо DTS звук , едва ли ще гледаш DIVX от по 300 мб на тоя тв. Плеърите на Самсунг ,Панасоник (2012) и ЛГ (от ЛМ620 нагоре) поддържат DTS .
    Благодаря за отговорите. Нави ме за DTS-a спрял съм се обаче на WD TV Live Plus. Машинката ми изглежда много добра и ще ми спести доста пари тъй като изискването ми за телевизор ще се сведе до добра картина нищо повече.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Dolby Digital, DTS, AC3 - кое ми трябва
    От ivoru във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 4
    Последно: 25-11-11, 11:20
  2. ПРЕМЕСТЕНО: Dolby Digital, DTS, AC3 - кое ми трябва
    От Vanquished във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 24-11-11, 10:33
  3. HDV-18A 5.1 Digital Audio Decoder Dolby Digital DTS AC3
    От martosblack във форум Аудиотехника
    Отговори: 18
    Последно: 11-12-10, 14:02
  4. Dolby Digital-Plus 5.1 Surround
    От zcezbpm във форум Аудиотехника
    Отговори: 2
    Последно: 10-09-10, 17:09
  5. Dolby Digital
    От stefankos във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 26-02-03, 15:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе