Резултати от 1 до 5 от общо 5

Насичане на филми при гледане от USB флаш памет

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    3
    #1

    Question Насичане на филми при гледане от USB флаш памет

    Някой сблъсквал ли се е с този проблем? Взех ново TV преди няколко дни , но като гледам филми/клипове от флашката (пробвах с такива и със стандартна резолюция, и с 1080p) се забелязва провлачване и насичане на картината. Не е като да не може да се гледа, но се вижда, че не върви нещо както трябвa, oсобено си личи като сравня с някой HD канал от цифровата... коренна разлика.

    Най-много ме озадачи обаче това, че някои от клиповете си вървяха съвсем плавно. Да не би да зависи нещо от битрейта на филма/клипа?

    Филмите и клиповете бяха в .mkv или .mp4 формат с h.264 компресия. Този, който тръгна нормално беше .mp4. Чудих се също да не е нещо от кодеците на телевизора (за Samsung UE40EH5450 става въпрос).

    Взех днес нова флашка с USB 3.0 възможности, нищо, че телевизора не ги поддържа - за всеки случай, викам може скоростта на четене да не е достатъчно бърза, ама и това не е...

    Ще се радвам ако някой се опита да помогне, защото наистина е дразнещо да не можеш да се насладиш пълноценно на HD качеството на картината... аз по-добре на компютъра да си ги гледам ако е така.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    3
    #2

    Отговор: Насичане на филми при гледане от USB флаш памет

    UPDATE: Няма значение, сам се оправих. Проблемът е там, че стандартно филмите се снимат с 24 кадъра/сек, но 24 не е делител на 50 или 60 (не се получава цяло число) и се получава 3:2 pulldown при възпроизвеждане, така че ако някой си купува телевизор за гледане на филми от флашка (не знам с Blu-Ray плейърите как стоят нещата) да търси нещо с матрица 100/120Hz или 200/240Hz.

    Но ако е само за телевизия няма да имате проблеми с 50/60Hz телевизори, защото европейския стандарт за снимане/излъчване е 25 кадъра/сек, което е точен делител на 50.

    Със сигурност и в други теми е обсъждан този въпрос, но и аз да го напиша все пак, защото за някои може да се окаже ключов фактор при избора на нов телевизор.
    Този пост е редактиран от osadus; 02-02-13 в 14:35.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,172
    #3

    Отговор: Насичане на филми при гледане от USB флаш памет

    Не вярвам да е това , имам Samsung C5000 и D500, които са 50Hz , но всички филми от флашката си вървят прекрасно , без значение от формата или битрейта.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #4

    Отговор: Насичане на филми при гледане от USB флаш памет

    Има си опция ("режим филм" или нещо такова беше при Самсунг , "реално кино" при ЛГ) за гледане на 24хц материал

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    78
    #5

    Отговор: Насичане на филми при гледане от USB флаш памет

    Точно така, както и 24p mode при тошиба :-)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Гледане на 3Д Филми
    От WingShot във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 21-12-12, 18:34
  2. проблем с гледане на филми
    От bilian във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 03-01-10, 17:20
  3. Насичане на ХД филми
    От rudy във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 3
    Последно: 31-10-07, 16:37
  4. гледане на филми
    От buny във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 17-01-04, 05:22
  5. има ли програма за гледане на филми от ftp ?
    От raptor_bg във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 8
    Последно: 23-06-03, 08:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе