Резултати от 1 до 11 от общо 11

Замяна на Wi fi aдаптор с mini pc android

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    57
    #1

    Замяна на Wi fi aдаптор с mini pc android

    Възможна ли е замяната на wi fi адаптора на самсунг на телевизори с wi fi ready с подобна джажа
    в смисъл да ползвам DLNA на телевизора
    MK808 Dual Core Android 4.1 TV BOX Mini PC stick Thumb Rockchip RK3066 A9 HDMI | eBay

    вместо да купувам адаптора които има само wi fi, а с мини пц -то телевизора си става смарт

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #2

    Отговор: Замяна на Wi fi aдаптор с mini pc android

    Въпросната джаджа се закача на hdmi входа на телевизора и няма нищо общо с wifi адаптера на телевизора.

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #3

    Отговор: Замяна на Wi fi aдаптор с mini pc android

    Защо да няма общо?
    Да, възможно е. Android PC-тата имат DLNA поддръжка, на практика ще ти осигури всичко, което орязания смарт на телевизора може да ти предложи + още много.
    Разликата е, че Amdroid PC-то трябва да се управлява с безжична мишка / клавиатура, а не с дистанционното на телевизора.

  5. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #4

    Отговор: Замяна на Wi fi aдаптор с mini pc android

    Аз също съм замислил това за единия от телевизорите ми.В момента е свързан с настолен компютър през hdmi и ползва нет от отдалечен рутер с помоща на адаптер за WI-FI.Правя малка преустроика на помещението + разместване на мебелите.След приключването и ще свържа към тв-то такова устройство и ще разкарам компютъра ,който и без това се ползваше за пускане на филми по мрежата ми,скаип и браузване.Неща ,които ще правя и с въпросната джаджа.Така ,че мен напълно ме устройва.Клавиатура и мишка и в момента ползвам там безжични понеже въпросния телевизор е 37 инча и е на стена.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    59
    #5

    Отговор: Замяна на Wi fi aдаптор с mini pc android

    Възможно ли е това да свърши работа при телевизори,които си нямат мрежови възможности?

  7. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #6

    Отговор: Замяна на Wi fi aдаптор с mini pc android

    Естествено,че е възможно.Не само ще имаш мрежови възможности ,но и функционалност по добра от смарт моделите.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #7

    Отговор: Замяна на Wi fi aдаптор с mini pc android

    Аз от коледа ползвам такава джаджа и разкарах лаптопа и съм доволен но си закупих безжична клавиатура с вграден тъчпад и е много удобно.

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #8

    Отговор: Замяна на Wi fi aдаптор с mini pc android

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Защо да няма общо?
    Да, възможно е. Android PC-тата имат DLNA поддръжка, на практика ще ти осигури всичко, което орязания смарт на телевизора може да ти предложи + още много.
    Виж какво е питал човека.
    Иначе да, може да замени DLNA-то на телевизора с подобен уред, но вече няма да ползва телевизора за плеър, а мини компютърчето.
    Преди година някъде ползвах едно с Андроид и някакво друго и двете бяха пълна скръб. Сега чета, че са пооправени и чакам едно от Китай да пристигне и ще го разцъкам.

  11. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #9

    Отговор: Замяна на Wi fi aдаптор с mini pc android

    Сега се сетих ,че свързвах преди време смартфона ми Sony Xperia P към 2 различни модела Панасоник с HDMI и резултата бе стартиране на TV Launcher които ми позволяваше да управлявам всичко на екрана с дистанционното на тв.Изненадан бях ,че разпознава друга марка дистанционни освен Сони и сработи коректно .Чудя се дали няма да има в андроид маркета подобно приложение позволяващо управление от дистанционното.Това би било полезно за потребителите решили да използват андроид мини пс и спестило евентуално закупуване на отделни мишки и клавиатури на част от тях.

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #10

    Отговор: Замяна на Wi fi aдаптор с mini pc android

    Моето мини пс устроиство е окомплектовано с безжична мишка но за писане в форуми или от скаипа е безумие цъкането по екранната клавиатура затова прежалих 75лв и взех тази клавиатура с тъчпада представям си с дистанционо на тв да цъкаш какво е.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    42
    #11

    Отговор: Замяна на Wi fi aдаптор с mini pc android

    Конкретно на тези MiniPC-та вградените "антени" за WiFi са пълна трагедия - не поддържат постоянна връзка, дропят, накъсват и пр. Аз поне на моята джажа и запоих с кабелче нормална външна антена със стойка от една стара WiFi PCI карта за компютър и поне откъм стабилност на WiFi връзката сега е ОК. Иначе на практика с едно такова у-во телевизора се превръща в най-обикновен китайски таблет от около 200-240лв. Следва купуване на безжични мишка + клавиатура и човек вече се кефи на новия си стационарен таблет с 32, 37, 40, 42" екран

    Моя съвет - ако може прекарай си обикновен LAN кабел до телевизора ако не ти се дават допълнително едни 100лв. (дали за MiniPC или допълнителен WiFi донгъл) и се кефи на възможностите на телевизора. Е, ако е за проба, да видиш и пипнеш що е то почти пълноценни SMART функции в телевизор който не струва 4000лв. - да, иначе си е заигравка и желанието минава бързо
    Този пост е редактиран от npocmak; 19-02-13 в 20:52.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Android Mini-PC PriVileg MPC-1
    От kod във форум Общ - хардуер
    Отговори: 87
    Последно: 18-12-14, 11:55
  2. Продавам MK809iii Mini PC Android + безжична клавиатура - 90лв
    От icemans във форум Приключили продажби
    Отговори: 4
    Последно: 29-05-14, 16:58
  3. Продавам MINIX NEO X5 ANDROID MINI PC TV BOX
    От dshopov във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 30-03-13, 21:46
  4. Отговори: 1
    Последно: 09-09-12, 09:53
  5. FAN-aдаптор
    От ivanxxx във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 26-08-07, 11:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе