Резултати от 1 до 9 от общо 9
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By vinse

Странна история с протокол по замяна на телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    34
    #1

    Question Странна история с протокол по замяна на телевизор

    Историята: Изгоря ми телевизора LG LE5300 42". След едномесечен престой в сервиза ми издадоха протокол за замяна, тъй като не може да бъде ремонтиран. ТВ-то е купено през 2010 г. от Технополис за 1700лв. и сега още е гаранционно (5г.). Искам да го заменя за друг ТВ, но получих странен отговор от Технополис, че се бил обезценил до 1199лв. Знаете ли кой определя тези стойности на обезценка (аз ги попитах, но още нямам отговор от тях). Също заявиха, че не могат да ми дадат същия, тъй като вече не се произвеждали.
    Възникват два въпроса:
    1. Как да действам от тук нататък с протокола за замяна и как да преговарям с Технополис?
    2. С Какъв ТВ да го заменя? Искам вграден Wi-fi, skype, browser, 3D... Не е проблем да доплатя разумна цена.
    Благодаря на всички отзовали се!

    - - - Обновено - - -

    Току що ми отговориха и предлагат замяна с LG 42LM 615, което е силно неудовлетворяващо... Вашите съвети?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    51
    #2

    Отговор: Странна история с протокол по замяна на телевизор

    Трябва да ти дадат същия модел, актуален модел който струва 1700 лева или да ти върнат парите (разбира се трябва да си пазиш касовата бележка или фактурата, където пише стойността на предният ти телевизор). Пари не връщат така, че отиваш в магазина и си харесваш някой за 1700 лева (или по-скъп ако си склонен да заплатиш някой лев отгоре). Ако ти откажат им спомени КЗП, ако не се уплашат отиди там с човек от КЗП и няма да има къде да мърдат.
    Иначе хубав телевизор е примерно панасоник L42DT50E

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #3

    Отговор: Странна история с протокол по замяна на телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от vinse Виж публикацията
    Трябва да ти дадат същия модел, актуален модел който струва 1700 лева или да ти върнат парите
    Тази информация от надежден източник ли я имаме или си чешим епидермиса? Нормално е да има обезценяване и да ти бъде подменена стоката с друга - аналогична по екстри и функционалност, а не по цена.

  5. igt
    igt е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    176
    #4

    Отговор: Странна история с протокол по замяна на телевизор

    Въпреки, че се касае за друг уред принципно да споделя преживяване. Пасатор на филипс, закупен от технополис в процеса на работа се повреди пасатарния накрайник. В гаранционния срок го рекламирах. След една седмица ми се обадиха и ми съобщиха, че имат протокол от филипс за подмяната му с друг. Моделът беше изчерпан в тяхната мрежа и ми предложиха по-евтин или по-скъп с доплащане. Взех по-скъпия, пак филипс, с отстъпка 5 процента с нов срок на гаранция. Успех.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #5

    Отговор: Странна история с протокол по замяна на телевизор

    Пробвай поне с LM620 да го сменят иначе точно LM615 е по-близо до стария ти тв . Щом са го оценили на 1200лв , според мен добра идея би била да доплатиш 250 лв и да вземеш по-голям http://www.technopolis.bg/b2c/detail...NG-UE-46EH6030 . Успех !

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    70
    #6

    Отговор: Странна история с протокол по замяна на телевизор

    Трябва да ти дадат същия модел, актуален модел който струва 1700 лева или да ти върнат парите (разбира се трябва да си пазиш касовата бележка или фактурата, където пише стойността на предният ти телевизор). Пари не връщат така, че отиваш в магазина и си харесваш някой за 1700 лева (или по-скъп ако си склонен да заплатиш някой лев отгоре). Ако ти откажат им спомени КЗП, ако не се уплашат отиди там с човек от КЗП и няма да има къде да мърдат.
    По принцип е точно така, но в конкретния случай има една малка подробност - Кой дава тази гаранция от 5 год., Технополис или производителя, предвид факта, че стоката е закупена 2010 г, т.е. срокът за задълженията по търговска гаранция на продавача, в случая Технополис от 2 години е изтекъл.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    51
    #7

    Отговор: Странна история с протокол по замяна на телевизор

    Това май потребителя не го интересува освен в случаите, когато си говориме за ЗАСТРАХОВКА (а не гаранция). Тогава ако стоката се повреди след изтичането на 24 месеца от датата на покупка трябва да отидеш до сервиза, да ти напишат констативен протокол, да отидеш при застрахователя, да покажеш този протокол. Обикновено в случаите на застраховка потребителя има някакво самоучастие в ремонта/подмяната като не съм сигурен това самоучастите дали е фиксирана сума или процент от общата цена на закупената стока.

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Тази информация от надежден източник ли я имаме или си чешим епидермиса? Нормално е да има обезценяване и да ти бъде подменена стоката с друга - аналогична по екстри и функционалност, а не по цена.
    В закона се казва
    Чл. 114. (1) При несъответствие на потребителската стока с договора за продажба и когато потребителят не е удовлетворен от решаването на рекламацията по чл. 113 , той има право на избор между една от следните възможности:
    1. разваляне на договора и възстановяване на заплатената от него сума;
    2. намаляване на цената.
    Тоест дали ти ще настояваш да ти върнат 1700 лева и след това да ги похарчиш за телевизор на стойност 1700 лева е едно и също с това да искаш дирекно телевизор за 1700 лева.
    Другият вариант е да искаш да си купиш телевизор за 2000 лева и в случая магазина трябва да ти направи отстъпка от 1700 лева. Първият начин не съм го пробвал, но съм пробвал вторият и работи без проблеми.
    Tougi одобрява това.

  10. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #8

    Отговор: Странна история с протокол по замяна на телевизор

    Колегата е прав и аз минах по същият път. И мен се опитаха да ми пробутат телевизор за 1400 лв. при положение, че закупеният от мен телевизор струваше 1739 лв. В крайна сметка им казах, че си искам същият телевизор или желая да закупя телевизор на по-голяма стойност от същата марка. Доплатих си и взех телевизор на стойност 1850 лв. и това беше. Не се съгласявай и не взимай телевизор на по-малка стойност от закупеният от теб!

  11. Novice
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    5
    #9

    Отговор: Странна история с протокол по замяна на телевизор

    Ivomirchev, Колега няма такава ситуация телевизора се е обезценил! Ти си платил телевизор за 1700 лева и по закон при замяна вариантите са следните...
    1-во телевизор на същата стойност
    2-ро телевизор на по-ниска стойност и издаване на ваучер за пазаруване на разликата
    3-то телевизор на по-висока цена с доплащане

    Нормално е, че телевизор от 2010г няма да е на тази стойност и ще му падне на 1200 лева, но това не трябва да те притеснява! Кажи на скъпите конкуренти, че ще потърсиш правата си на по-високо ниво и няма да оставиш нещата така!
    Варианта ти за телевизор е 47LM671S с малко доплащане с около 100-200 лева... Телевизор от висок клас с много добра матрица и максимално много функционалност... 4 броя очила, 1 клипси и Magic Remoute Control в комплекта!
    Има го в няколко цветови гами (шампанско, черно, сребристо и бяло)

    Поздрави и ако имаш въпроси пиши!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Гаранционна замяна на телевизор LG 42LA691S
    От ivpet_85 във форум LG телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 19-08-14, 16:58
  2. История с шамари
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 14
    Последно: 12-12-13, 10:42
  3. Отговори: 3
    Последно: 24-04-10, 00:22
  4. Общински съвет-Варна, Протокол 44 от заседание 02/08/2006 :
    От FearMe във форум Коментирай новина
    Отговори: 2
    Последно: 01-09-06, 13:49
  5. GSM - история и развитие
    От badr във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 22-06-06, 02:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе