Резултати от 1 до 9 от общо 9
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By granity

Въпрос за поставка/маса за телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    2
    #1

    Въпрос за поставка/маса за телевизор

    Здравейте, не знам дали в този раздел трябва да задам въпроса си, но ще ме извините ако съм сбъркал. Въпросът ми е следния: Каква е оптималната височина за поставката/AV масата, върху която ще стои телевизора? Телевизорът ми е 40 инчов и се гледа от разстояние около 3 метра.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #2

    Отговор: Въпрос за поставка/маса за телевизор

    Зависи от типа обзавеждане, но в общия случай от 40см. до 50см.

  4. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #3

    Отговор: Въпрос за поставка/маса за телевизор

    Колега,аз имам оригинална маса на SONY,висока е точно 50 см. от пода...дано сам ти бил полезен....Успех......

  5. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #4

    Отговор: Въпрос за поставка/маса за телевизор

    Ето един вариант разгледай и другите на марката ,но аз не бих сложил 40ка на 40см от земята. SONOROUS LF-6130-B-SMK :: Аксесоари и Маси за TV :: Аксесоари и Маси за TV :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria
    Dominator одобрява това.

  6. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #5

    Отговор: Въпрос за поставка/маса за телевизор

    Може и повече... За мен на 47-ца в хола на 40см ми идва ниско...
    Виж във всекидневната 42-ката е на 60см и е идеално!

  7. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #6

    Отговор: Въпрос за поставка/маса за телевизор

    При мен има 37ца на Sonorous PL2100 на разстояние 60см от пода като ми е идеална ,а има възможност и да се вдигне с още 15см,ако се сложи по голям размер тв.Телевизорът е хубаво да е на равнището на очите ,а не масата да е по ниска от дивана и да си забил поглед в пода щом си седнал.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    2
    #7

    Отговор: Въпрос за поставка/маса за телевизор

    Много благодаря за отговорите. В момента TV е на 45 см от пода и ми идва ниско. Питам за размер, защото ще си поръчвам да ми изработят маса и искам да задам размерите като хората, а не после да се ядосвам. Друго изискване е да могат да се съберат център и AV ресийвър, усилвател и друга техника. Както и да го смятам по-малко от 60 см няма да се получи, защото разстоянието между полиците трябва да е 25 см - ресийвъра трябва да се охлажда, а централната колона да не влиза с грес Та 60 см ми се видя множко и затова попитах за съвет. Благодаря още веднъж на всички отговорили.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #8

    Отговор: Въпрос за поставка/маса за телевизор

    Може би вече е готова масата, но да споделя как съм направил при мен - гледам 46" от 2.80-2.90 метра и когато седна на канапето в поза, удобна за гледане на филм, центърът на екрана е 5-6 см над нивото на очите ми. Това е когато съм облегнат хубаво.

    Също така - препоръчвам (лично мнение) ако телевизорът е близо до стената - да не стои на маса, а да се закачи на самата стена. Така се премхва нуждата от маса с определена височина, като може да се сложи и по-ниска, на която да бъадт поставени рисийвър, блу-рей плер и други. Закчването е изключително лесно, ако телевизорът е LED (защото е лек). При плазмите не бих рискувал такова закачване, а ето го и него:

    * 2 броя 90-градусови кукички с дюбели от железарията, например 8 х 60 или 10 х 60, това е размерът на дюбелите. Избират се дюбели според стената. Аз съм закачил на бетон.
    * метално въже с диаметър 3 мм и ПВЦ-покритие
    * 2 или 4 скоби за захващане на металното въже
    * кауш за въже 5 мм (толкова е металното + ПВЦ-опаковката
    * 4х болтове с резба М08, които се навиват в телевизора. Дължината им - толкова, че да остави необходимото отстояние от стената при всички кабели включени.

    Мисля, че предвид материалите, всеки може да се досети как да ги комбинира. Утре ще кача и снимки как е станало у дома. Не е подходящо за телевизори, на които кабелите им излизат назад, а не странично. Моят е Самсунг ES6100 и честно казано - глупаво е измислен - тънък телевизор, а пък кабелите - всички излизат назад. Захранването е с 90-градусова букса, но самият кабел е дебел... абе - тъпа история. За антената ходих да купувам 90-градусова букса и за нея, HDMI - ползвам страничния, но си купих и 90-градусов преход, защото ще трябва да ползвам задния скоро, заради ARC-канала.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #9

    Отговор: Въпрос за поставка/маса за телевизор

    Разполагане/позициониране на телевизора
    HDTV Set Up
    THX стандарт на гледане.
    1. Измерете на каква височина са очите ви от пода - от позицията от която обичайно гледате телевизия. /примерно 1,20м/
    2. Измерете височината на екрана на телевизора/без рамката/. /примерно 60см/
    3. Разделете полученият резултат на три. /пример 60:3=20см/
    4. Отбележете полученият резултат на екрана на телевизора /20см от долу нагоре/
    5. Окачете телевизора на такава височина, че височината от точка 1, да е на едно ниво като височина с резултата от точка 4
    Пример - очите ви са на височина 1.20м и отбелязаната на екрана позиция да е на същата височина от пода./1 метър от пода до екрана + онези 20см/ без рамката!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Питане за DVI-HDMI кабел и поставка за стена
    От LexHammer във форум Аксесоари за телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 22-10-10, 15:11
  2. Поставка за ресивър. Откъде да си купя?
    От SongBird във форум Аудиотехника
    Отговори: 16
    Последно: 20-04-10, 22:30
  3. Телевизор PHILIPS 32PW9520 +ТВ Маса /ПРОДАДЕН/
    От dobipess във форум Продава
    Отговори: 9
    Последно: 27-06-09, 10:03
  4. Задача 255 (Разговор на маса)
    От Bibi във форум Логически задачи
    Отговори: 13
    Последно: 17-05-05, 21:50
  5. Песни за маса
    От WarLord във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 4
    Последно: 19-05-04, 14:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе