Резултати от 1 до 3 от общо 3

Избор на TV

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    5
    #1

    Избор на TV

    Здравейте!
    Решили сме да сменим 5 годишният 22" в хола със нещо малко по-добро. Баща ми разполага с 500 лева, не повече! Ако наистина си заслужава, може и 550, но само в краен случей ! Така, че не ми давайте някакви предложения от 560-570 лева, въобще ако може да не прескачат 500 ! Ако ще клоним към 550 лева нека да са 39". Колкото и да е трудно за тия пари - задължително Full HD ! За тия пари всичките са TN, какво да се прави, няма да се радваме на цветове...
    Ще се гледа от 1.5 - 2 метра
    Ще се свързва със SD булсаткомски приемник през SCART или компонент, лаптоп през HDMI, телефон през HDMI и Nintendo Wii през компонентния ! Съответно нека поддържа : HDMI, компонентен, скарт, композит. Толкова за интерфейсите !
    подсветка : whatever. Дали LED, дали CCFL - все тая !
    - да има голям refresh rate на по-високи резолюции ! Поне на Full HD да е над 50 херца !!!
    - добро контрастно съотношение или колкото се може по-голямо !
    - яркост : и 250 кандела ме устройват, желателно е да е над 300.
    - силно желателно е диагонала да е над 32 инча !
    - аналогово управление на подсветката ! Без широчинно-импулсни модулации и трептене !!!
    - нека все пак има DVB-T тунер със MPEG 4 поддръжка, просто за перспектива. Ще си купуваме телевизор не за днес или вчера, а за утре !
    - USB слотове : може и да няма, но пък за удобство е добре да има поне 1 и поддръжка на NTFS и да плейва големи fullHD mkv-та ! Ще се свързва с външен хард 500ГБ и ще е хубаво направо да си поддържа NTFS, а не да правя други партишъни, да ги форматирам в FAT32 и специално заради тоя телевизор харддиска ми да е нацепен на две - тъпо е...
    - и никакви Smart TV-та ! Само оскъпяват телевизора без самият той да предлага нещо съществено като параметри - значи гледах един на самсунг от 650 лева, който е 32 инча, 1366x768 резолюция и други параметри бяха ужас, но поддържал Smart TV ! Ами като хората толкова искат като някакви идиоти да си имат скайп и браузър на телефона, на компа, на лаптопа, на таблета, сега и на телевизора - купете си едно Raspberry Pi или някакъв Android Box за 50 долара и ще имате 5 пъти по-смарт ТВ ! Аз съм твърдо против тези смарт тв-та и маркетингови стратегии как да привлекат вниманието на хората !

    Засега съм се спрял на :
    NEO TF-3290 FHD :: LCD телевизори :: LCD телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria - силно казано - става за тия пари, но е малък - 32"

    BLAUPUNKT TV-BA39G210 LED :: LED телевизори :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria - синята точка е най-добре - 39" и FullHD но е 580лева, пише, че онлайн поръчването е 550, ама доставката веднага ще ги неутрализира !

    NEO TF-32900FHD :: LED телевизори :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria
    - не пише, че поддържа компонент, не е описано и контраста му колко е...

    BLAUPUNKT TV-BW32D188 LED :: LED телевизори :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria
    - добър контраст, много входове, но няма компонентен !

    BLAUPUNKT TV-BW32O194 LED :: LED телевизори :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria
    - този обаче пък е 100 херца честота на FullHD !

    TOSHIBA 32L2333 :: LED телевизори :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria - този май е екстра, но е too expensive за размера си !

    TOSHIBA 32L1334DG :: LED телевизори :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria
    LG 32LN5400 :: LED телевизори :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria
    - ПРЕКАЛЕНО СКЪПИ за големината си

    PHILIPS 32PFL3158H :: LED телевизори :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria
    BLAUPUNKT TV-BW32Z56 3D LCD :: LCD телевизори :: LCD телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria
    - не пише колко му е контраста

    Лошото е, че при всичките не пише, че имат компонентен вход...
    Кой можете да ми препоръчате като най-добър ? Ако някой е имал пряк допир със някой от тях, нека си изкаже мнението !
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 23-10-13 в 22:54.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Стара Загора - центъра на Вселената...
    Мнения
    48
    #2

    Отговор: Избор на TV

    Аз бих се спрял на
    LG 32LN5400 - сносна матрица,добро цветопредаване,Full HD,USB,сравнително нисък input lag от 5ms, цифрови тунери DVB-T/ DVB-C...
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 23-10-13 в 22:55.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    252
    #3

    Отговор: Избор на TV


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на сателитен приемник / FAQ - избор, препоръки
    От hristoslav2 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 2
    Последно: 30-10-13, 19:31
  2. избор на ТВ, кой ли от голямия избор на пазара
    От sa6o_767 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-12-11, 19:49
  3. Избор на Хардуер...Избор на фирма
    От connect във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 28-11-05, 20:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе