Резултати от 1 до 9 от общо 9

Избор на 3D LED ТЕЛЕВИЗОР

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    25
    #1

    Избор на 3D LED ТЕЛЕВИЗОР

    Здравейте, предстои ми избор на 3Д LED телевизор (не плазма), най верояно 55", ще се гледа от някъде 4 м, спрял съм се на ето този модел Samsung 55f6500, но прочетох доста негативни мнения за по-ниските класове, така че взех да се двоумя дали да не си взема по-малък диагонал за сметка на качество, например Samsung 46f7000.Забравих да спомена, че съм се насочил към активната технология и затова LG, отпадат като избор.След доста прочетени мнения искам да попитам и за този модел на PANASONIC TX-L55DT50E, въпреки, че е миналогодишен модел и най-вероятно има само мостри, но е с активно 3Д.Сериите на Sony, не съм ги проучвал.Общо взето, моля за съвет дали да заложа на по-големия диагонал за сметка на качеството или обратно, както и дали си заслужава да евентуално да взема модела на Panasonic, който на-вероятно е мостра.Благодарен ще съм и на други мнения и съвети.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #2

    Отговор: Избор на 3D LED ТЕЛЕВИЗОР

    За 4м 55" е малко. Аз бих взел 60-ка, ама са над 3 бона.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    25
    #3

    Отговор: Избор на 3D LED ТЕЛЕВИЗОР

    Малко по малко е разстоянието от 4 м, но така или иначе нямам достатъчно средства за 60".Но все пак да разбирам че трябва да заложа на по голям диагонал

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #4

    Отговор: Избор на 3D LED ТЕЛЕВИЗОР

    Какво ще гледаш на тоя кошняр? Спорт, филми, новини, сериали и с каква резолюция? Имай в предвид, че СД каналите на голям диагонал са мазало...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    25
    #5

    Отговор: Избор на 3D LED ТЕЛЕВИЗОР

    Ами имам голяма колекция от блу рей филми, но гледам и доста футбол.И аз четох че при по големите диагонали СД каналите се виждат ужасно, но то по тази логика трябва да си взема 32".Иначе ако някой друг телевизор на приблизително същата цена се справя по-добре с СД каналите нямам против да погледна и него, но предвид че съм се насочил към активно 3Д, изборът май не е голям.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #6

    Отговор: Избор на 3D LED ТЕЛЕВИЗОР

    1080p е идеално за голям диагонал. Всъщност какъв е максималния ти бюджет?
    Имай в предвид, че този модел на Панасоник е с активно 3Д, но е с IPS, а Самсунга е с VA. Прочети за разликите между IPS и VA матриците, ако не си, за да добиеш представа за + и -.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    25
    #7

    Отговор: Избор на 3D LED ТЕЛЕВИЗОР

    Ами да кажем 2500 -2700 лв, надявам се да им намалят малко цените за празниците, ако не в момента 55f6500 e на 2700 в плесио.А за разликите на матриците прочетох, доколкото разбрах май повечето мнения са в полза на VA матриците, при които контраста бил по добър, но при IPS имало по-добър ъгъл на видимост, поне това разбрах.А вашето мнение за активното и пасивно 3д, аз съм гледал няколко пъти филми в приятели и като че ли активното ми хареса повече, но се чудя дали да не погледна и някои модели с пасивно.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #8

    Отговор: Избор на 3D LED ТЕЛЕВИЗОР

    3Д-то е изцяло субективно възприемане! Аз лично, предпочитам активното, макар че не съм фен 3Д-то, като цяло.

    Цените ще паднат, но на кои модели не се знае...бих ти предложил този, но е доста над бюджета: http://sharpbg.com/index.php?item=280&group=1

    П.С. Плазмата вариант ли е? Може по Коледа, пак да има интересни предложения:rolleyes:
    П.С. Най-добре с флашката и тествай на място, защото на теория е едно на практика друго.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    25
    #9

    Отговор: Избор на 3D LED ТЕЛЕВИЗОР

    Ами не съм гледал плазмми, защото ми е светло помещението, а и може отвреме на време да го ползвам и като монитор за някоя игра и т.н., но ако пуснат нещо много изгодно ще го погледна, а Шарпа е доста над бюджета.По принцип имам възможност да си внеса телевизор и от Германия, а там цените са по-евтини, примерно за f6500 излиза 960 евро + 100 лв доставка, но не знам как стои въпроса с международната гаранция, конкретно за Самсунг- мисля да им пиша на сайта, така че може да поръчам от там за същите пари нещо по-добро.При всички случаи ще ходя с флашка по магазините, мисля даже да започна от този уикенд и по празниците да реша въпроса.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на телевизор до 32 in
    От fossil97 във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 11-02-14, 21:24
  2. Избор на телевизор
    От kingharold във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 01-02-14, 23:03
  3. Избор на Телевизор
    От acmilan1899 във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 22-02-13, 14:38
  4. Избор на ЛСД 40''телевизор
    От bizybone във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 10-10-11, 15:48
  5. Избор на телевизор !
    От bat_Valio във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 19-03-10, 14:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе