Резултати от 1 до 8 от общо 8

Има ли шанс да стане без кабели ...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    86
    #1

    Има ли шанс да стане без кабели ...

    Здравейте, има ли начин някой от смарт телевизорите да се свързват директно към лаптоп и мобилен телефон като външен монитор (т.е. както бихме го направили с HDMI кабел) и да могат да възпроизвеждат показаното на екрана или да се ползват като външен монитор или това изисква кабел. Прочетох за технологията на интел Wireless DIsplay, но доколкото разбирам не всички WIFI адаптери я поддържат. Аз например съм с Killer Wireless на лаптопа. Другото, за което се сещам е някой от онези компютри - флашки с андроид, който да се закачи отзад към HDMI порта, но той пак ще е включен в мрежата или ще черпи ток от USB порта на телевизора, но дали ще има по-добра функционалност от ОС-а на телевизора - не знам.

    Въпроса е да нямам излишни кабели у дома и да избегна проблемите с HDMI порта, тъй като имам съмнения за някаккъв проблем с ел. мрежата у дома, поради което ми изгоряха HDMI портовете на стария TV.

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Отговор: Има ли шанс да стане без кабели ...

    Ако телевизора има Wi-Fi можеш да го свържеш към рутера си . На компютъра можеш да инсталираш някой DLNA сървър и да "показваш" съдържание което да се плейва през телевизора ... не е перфектен начин, но поне няма да имаш кабели.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    99
    #3

    Отговор: Има ли шанс да стане без кабели ...

    Intel WiDI се казва технологията. Трябва да провериш компютъра ти дали го поддържа.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    86
    #4

    Отговор: Има ли шанс да стане без кабели ...

    Да. Прочетох за нея, но лаптопа ми е с qualcomm wireless адаптер и трябва да си купя друга мрежова карта на интел и да я сменя. Това се чудя дали не е по-добре : http://pages.ebay.com/link/?nav=item...252999&alt=web

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    99
    #5

    Отговор: Има ли шанс да стане без кабели ...

    Това май е рисийвър.. на теб може би ти трябва излъчвател

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #6

    Отговор: Има ли шанс да стане без кабели ...

    Домашний медиа сервер за лаптоп и Allcast за телефон или таблет.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    59
    #7

    Отговор: Има ли шанс да стане без кабели ...

    пиши модел на тв и на процесора и за какво ти е - да гледаш филми или да го ползваш като монитор

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    86
    #8

    Отговор: Има ли шанс да стане без кабели ...

    Май излъчвателя е по-важен - после ще се търси телевизор, който го поддържа. Ще го ползвам и за дисплей и за гледане на филми.

    http://www.google.com/chrome/devices...#cc-promo-hulu - примерно с chromecast няма ли да става?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Как да стане ?
    От yoyo1 във форум Технологии
    Отговори: 10
    Последно: 26-04-14, 01:03
  2. как да стане
    От zoro във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 05-05-08, 19:43
  3. как да стане
    От dimi във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 06-01-05, 17:48
  4. Кой ще стане шампион във F1?
    От Sunny във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 53
    Последно: 17-06-04, 20:01
  5. Имаме ли шанс и умения?
    От Waverunner във форум ИГРИ
    Отговори: 5
    Последно: 04-11-03, 12:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе