Резултати от 1 до 13 от общо 13
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By Frost

Помощ при избор на телевизор 46-48 инча до 1500 лева

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    4
    #1

    Question Помощ при избор на телевизор 46-48 инча до 1500 лева

    Здравейте,

    Предварително благодаря на всички за мненията и оказаната помощ.
    Искам да си купя телевизор, който да е или 46, 47 или 48 инча, поради ограниченията на мястото на ползване. Бюджетът е до 1500 лева.
    Ще се гледат предимно филми от USB/компютър и кабелна телевизия с CA modul на Blizoo. Иска ми се да има и добри смарт функции, че ще се ползва за интернет, Скайп и прочие. 3д функциите не са ми важни.

    Четох доста от темите във форума и може би съм се ориентирал към Samsung, LG и Philips, но разбира се ми се иска да се допитам до повече мнения.

    Мерси
    Бобо
    Този пост е редактиран от bobo.ivan; 16-03-15 в 14:34.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Живее в
    София
    Мнения
    12
    #2

    Отговор: Помощ при избор на телевизор 46-48 инча до 1500 лева

    И аз ще следя с интерес темата, общо взето ме вълнува почти същото, 3D-то не ме интересува толкова, най-вече филми пуснати по мрежата от компютъра на телевизора.
    Засега съм се спрял на два варианта, но съм отворен за предложения:

    LG 47LB730V - ако е произведен след януари 2015г., за да го няма дефекта
    Samsung UE48H6400, който пък плейва H.265

    Ти bobo.ivan към какво си се насочил?

  4. Novice
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    4
    #3

    Отговор: Помощ при избор на телевизор 46-48 инча до 1500 лева

    Здравей Хари,
    Общо взето попаденията ти са точни. Доколкото знам видео плейърите на Самсунг и ЛГ са най-добрите, пък и вече имам опит с ЛГ и съм доволен. Надявам се да пуснат някъде добри промоции на тези модели, знам че Техномаркет пускат април месец за няколко дни доста сериозни промоции, за да махнат старите модели, но пък с този курс на долара, може да стане да се увеличат цените дотогава и да не е толкова далавера да се чака. Друг съвет, който за съжаление сам установих, е да не се купува от Плесио, че те вкарвват директно от Гърция и имат някакъв различен тунер или нещо такова и има проблеми с настройките. Истината май е Техномаркет, Технополис и ЕМАГ (поне не съм чул лоши отзиви). Надявам се и аз да съм бил от полза (разбира се това са лични наблюдения и може и да бъркам).

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,553
    #4

    Отговор: Помощ при избор на телевизор 46-48 инча до 1500 лева

    Ако искате мързелива работа - да не се налага да четете постоянно как да настройвате нещо, да нямате проблеми със субтитри и подобни досадни занимания, тоест искате да "боднете" USB-то, харда или кабела и да гледате без да ви се налага друго действие, изборът e 48H6400, 6410 или 6500.

  6. Novice
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    4
    #5

    Отговор: Помощ при избор на телевизор 46-48 инча до 1500 лева

    Супер, мерси за отговора, аз точно това търся, да ми е лесно и бързо, пък и ако всичко работи както трябва най-добре А имаш ли представа смарт функциите достатъчно добри ли са на тези модели Самсунг? Досега не съм имал смарт телевизор и нямам никаква представа какви разновидности има и на какво трябва да се обърне внимание, тоест къде са дребните, но важни детайли.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Живее в
    София
    Мнения
    12
    #6

    Отговор: Помощ при избор на телевизор 46-48 инча до 1500 лева

    Имам опит с LG 47LA660 и съм много доволен, не съм имал никакви проблеми със субтитри или други настройки, и затова ми е трудно сега да мина в другия лагер, но определено това с H.265 ме блазни Засега клоня повече към Самсунга. Иначе да, ще чакаме промоциите преди Великден, ще ги има със сигурност, не вярвам да се вдигнат цените на старите модели, все пак са ги купували на старите цени и ще искат да ги изчистят

    Едно въпросче към по-запознатите, каква е разликата между 48H6400, 6410 или 6500, струва ли си разликата в парите?
    И още едно нещо, ако успея да заделя повечко пари да се насочвам към по-голям екран или по-висок клас, място има и ще се гледа от около 3.50м

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,553
    #7

    Отговор: Помощ при избор на телевизор 46-48 инча до 1500 лева

    Ах тоя смарт... Питай ме колко пъти съм го ползвал след първата седмица - само за youtube от време на време или да си пусна стрийм на мач през вдградения браузер. Смарт функциите според мен трябва да си ти последното нещо, което трябва да гледаш, когато купуваш тв. И най-добрият тв е много далеч от най-скапания лаптоп по отношение на удобство на ползване. В крайна сметка основната му роля не е това, нали? Но за да ти отговоря на въпроса, ще кажа, че Самсунг имат може би най-добрите функции. При Самсунг имаш и друго голямо удобство - Samsung Link | Samsung Content & Services

    - - - - - - - - - -

    6410 е с различен цвят на корпуса, а 6500 - с два тунера. За мен ралзиката в цената е неоправдана, но това е мое лично мнение. LG също правят добри модели, но не кефи отношението им клиента и п*дерастките им номерца и не бих си купил тв от тази марка.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Живее в
    София
    Мнения
    12
    #8

    Отговор: Помощ при избор на телевизор 46-48 инча до 1500 лева

    Благодаря за отговора! Тунери не ми трябват толкова
    Иначе подкрепям думите ти за smart функциите, аз също ползвам само, за да пусна някой стрийм на мач. Основното, което ползвам е безжичната мрежа и да си пускам директно филм, който се намира на харда на компютъра в другата стая. За мен това е най-важното.
    Ами значи и аз засега скачам на Самсунга... Сега остава само да реша дали да изтръскам джобовете за по-голям диагонал

    Edit: Видях каква е голяма разликата в цената при 48" и 55" модели, е за 7 инча разлика да дам 1/3 от цената отгоре, струва ми се нелогично!
    Този пост е редактиран от Xapu; 16-03-15 в 18:52.

  11. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #9

    Отговор: Помощ при избор на телевизор 46-48 инча до 1500 лева

    6400 - DVB-T / C
    6410 - DVB-T2 / C / S2
    6500 - DVB-T2 / C / S2 (двоен)

    6400 отпада, ако ще се гледа с CA модул на сателитен оператор.
    48H6410 на промоция - https://zora.bg/samsung/ue48h6410/25501
    bobo.ivan одобрява това.

  12. Novice
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    4
    #10

    Отговор: Помощ при избор на телевизор 46-48 инча до 1500 лева

    Явно 6410 е най-оптималното решение.
    А може ли да дадете мнение и за този телевизор PANASONIC TX-47AS650E 3D LED. Има добра цена също така. Какви са разликите между него и Самсунга 6410?
    мерси

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,421
    #11

    Отговор: Помощ при избор на телевизор 46-48 инча до 1500 лева

    разлики колкото искаш
    - в типа матрици
    - по-малко възможности за настройка на картината
    - в плейърите/няма настройка за размера, цвета, контурите и фона на субтитрите
    ....

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    4
    #12

    Отговор: Помощ при избор на телевизор 46-48 инча до 1500 лева

    Здравейте,

    И аз в абсолютно същото положение като bobo.ivan . И засега съм се спрял на самсунг 6400 и минавайки по различни теми го намирам за доста препоръчван телевизор. И след толкова четене и минаване през толкожа модели телевизори , може би ще се спра на него . И аз бих искал да си закупя тв - главно за филми и спорт .. и стриймване от хард на филмите , 3Д не ми трябва затова и гледам няколко Сони-та от типа Sony KDL 48W585 LED, Панасоника също е вариант но според горното мнение е по-лош вариант, Някакви други предложения които бих могъл да разгледам в диапазона 46-48 ?
    Благодаря предварително

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #13

    Отговор: Помощ при избор на телевизор 46-48 инча до 1500 лева

    само да ти кажа, че PANASONIC TX-47AS650E 3D LED и PANASONIC TX-48AS640E 3D LED са доста различни телевизори.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. помощ за избор на телевизор 47-50 инча
    От moviegirl във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-14, 16:46
  2. Помощ при избор на телевизор над 40 инча
    От givan във форум Телевизори
    Отговори: 26
    Последно: 30-03-14, 12:17
  3. Помощ при избор на 40-42 инча телевизор.
    От mugen във форум Телевизори
    Отговори: 17
    Последно: 01-03-13, 11:55
  4. Отговори: 7
    Последно: 22-03-12, 23:03
  5. Помощ за избор на LED Телевизор - 32 инча
    От zlativ във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 11-10-11, 18:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе