Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16
Like Tree8Одобрявам

Онлайн магазини за телевизори в България

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #1

    Онлайн магазини за телевизори в България

    Онлайн магазини за телевизори в България

    Идеята за тази тема се роди спонтанно, при дискусия за поредното неадекватно гаранционно преживяване на клиент след покупка на телевизор от Техномаркет. Мненията по темата с онлайн магазини за телевизори са отцепени в тази нова тема.

    Според мен, крайно време е да проучим други варианти за покупки. Обслужването и гаранционната политика на техномагазините не виждам да се е подобрила в последните 10 години.
    За сметка на това, вече има редица утвърдени онлайн магазини, които предлагат невиждани доскоро екстри като да върнеш продукта без никакви въпроси до 30 дни след покупката му, в пъти по-любезно и адекватно обслужване, безплатни доставки итн.

    Основният им проблем - предимно наблягат на лаптопи, смартфони, таблети. Телевизорите, които са предмет на дискусия в този форум са много слабо застъпени в тях.
    Е - защо пък да не се опитаме в замяна на очакваното по-добро обслужване да им дадем малко акъл какво и как да направят за да са приятни за пазаруване.

    mod. edit
    --------------------------------------------------------------------------------


    Че какво им е на румънците - ако уважават гаранцията, че даже и транспорта поемат, мисля че няма никакъв проблем. Даже имаш възможност мисля вече до месец от покупката да я върнеш ако просто не ти хареса - нещо много ценно и полезно.
    aldokalcone одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,246
    #2

    Отговор: За Техномаркет, Филипс, КЗП, ЛАС сервиз, КиК сервиз ...

    Няколко пъти съм сравнявал цените им с "нормалните" магазини. Дори с тези на някои наши online - ами височки са им.
    За гаранцията - признават я. Един колега два пъти прави покупки на IT и двата пъти се наложи да проверява как реагират. Но просто може да е карък!
    Относно връщането - интересно ми е къде отиват след това тези стоки? Някой знае ли?

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #3

    Отговор: За Техномаркет, Филипс, КЗП, ЛАС сервиз, КиК сервиз ...

    връщат се на производителя а той какво ги прави не знам ,по големите онлайн магазини навън има и стока наречена refurbished - това е ремонтиран артикул от производителя ,продава се за нов на намалена цена

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #4

    Отговор: За Техномаркет, Филипс, КЗП, ЛАС сервиз, КиК сервиз ...

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    връщат се на производителя а той какво ги прави не знам
    Дали!? Специално на големите може да им ги приемат, ама на по-малките надали...А и за да се върнат на производител, първо минава през вносител и представител за региона.
    Този пост е редактиран от pilot; 31-05-15 в 23:53.

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #5

    Отговор: За Техномаркет, Филипс, КЗП, ЛАС сервиз, КиК сервиз ...

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Че какво им е на румънците - ако уважават гаранцията, че даже и транспорта поемат, мисля че няма никакъв проблем. Даже имаш възможност мисля вече до месец от покупката да я върнеш ако просто не ти хареса - нещо много ценно и полезно.
    На румънците нищо им няма, на нас ни има.
    Писна ми от румънци, шибани октоподи, държащи OLX и подобни големи външни структури, завладяващи пазара ни!
    Това с 30-те дни го има всеки стабилен онлайн магазин, борещ се с БГ капитал на пазара ни - laptop.bg, pcstore.bg, ardes.bg
    И за съжаление - само емаг е в устата на всички.
    Не че БГ магазините са с нещо по-лоши, но... непрекъснатата реклама си дава своето отражение.
    Е... аз пък ще кажа - хайде да избираме българското - еднакви продукти на еднакви цени при еднакви условия - защо трябва да са от магазини, които не са български?
    Защото... на всеки му се случва да обърка някога нещо. Спомняте ли си гафа на Ардес - обсъждан е в тема тук. И - какво, влезе Митко Ардеса, извини се човека, оправи проблема - получи се лично отношение. А в Емаг... ще получиш...

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Отговор: За Техномаркет, Филипс, КЗП, ЛАС сервиз, КиК сервиз ...

    Както сам каза рекламата си казва думата - българските меринджеи още не са разбрали че с трици маймуни не става да ловиш - за да те знаят и да си в устата на хората трябва нон стоп реклама. Да - струва пари и то много - ама те се връщат след това.
    Второто за което също си прав, но пак куца на българските фирми е отношението към клиента и желанията му. Аз лично пазаря от е-bay само от някой търговци защото са обявили и най -вече спазват ето това:
    "NO-QUESTION-REFUND"

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    13
    #7

    Отговор: За Техномаркет, Филипс, КЗП, ЛАС сервиз, КиК сервиз ...

    Заповядай: 30 дни за връщане


    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Както сам каза рекламата си казва думата - българските меринджеи още не са разбрали че с трици маймуни не става да ловиш - за да те знаят и да си в устата на хората трябва нон стоп реклама. Да - струва пари и то много - ама те се връщат след това.
    Второто за което също си прав, но пак куца на българските фирми е отношението към клиента и желанията му. Аз лично пазаря от е-bay само от някой търговци защото са обявили и най -вече спазват ето това:
    "NO-QUESTION-REFUND"

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #8

    Отговор: За Техномаркет, Филипс, КЗП, ЛАС сервиз, КиК сервиз ...

    Цитат Първоначално публикувано от -Joro- Виж публикацията
    Заповядай: 30 дни за връщане
    Много добър пример защо нямат успех родните онлайн магазини
    Хайде сега чукни на телевизори и виж какъв "богат" избор има. Аз се интересувам конкретно от Сони - пълна трагедия - общо 3 модела 2 от които 32" от най нисък клас, третия 42" пак нищо особено. А ако зададеш и размер на екрана примерно 55" ще видиш че има само 2 модела на ЛГ. В останалите категории артикули предполагам е същото. Е как да си губя времето с подобни магазини?

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #9

    Отговор: За Техномаркет, Филипс, КЗП, ЛАС сервиз, КиК сервиз ...

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Много добър пример защо нямат успех родните онлайн магазини
    Хайде сега чукни на телевизори и виж какъв "богат" избор има. Аз се интересувам конкретно от Сони - пълна трагедия - общо 3 модела 2 от които 32" от най нисък клас, третия 42" пак нищо особено. А ако зададеш и размер на екрана примерно 55" ще видиш че има само 2 модела на ЛГ. В останалите категории артикули предполагам е същото. Е как да си губя времето с подобни магазини?
    Pat, първосигнално пишеш, по-лесно е да провериш останалите категории...
    За телевизори е така, за лаптопи обратно - в Техномаркет например има предложени 220 лаптопа, в Технополис - 255, а в обсъждания PCStore.bg, в Ардес и в Лаптоп.бг - 900
    Това следва ли да е добър пример защо Технотата нямат голям успех и защо въобще си губиш времето с тях
    Друг е въпросът защо онлайн магазините ги мързи да предложат и при телевизорите по-голям избор, аз определено бих заложил на комбинация - тест наживо в Техно магазин и покупка от български онлайн магазин за телевизор ако имаше разнообразие. При подобен подход според мен няма начин да има подобна тема и бързо ще забравим за подобно отвратително отношение.
    ПП - Чакам момента, в който някой ще ми предложи Collect & Return гаранция като при лаптопи и за друга битова техника. Много ме блазни идеята при гаранционен проблем някой да идва, да си взима трошката и да ми я връща оправена вместо да трябва да обикалям из софийските сервизи с 50 инча под мишница. Ама това ще си остане в сферата на желанията май

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #10

    Отговор: За Техномаркет, Филипс, КЗП, ЛАС сервиз, КиК сервиз ...

    Kod, ако имаш бакалийка и продаваш предимно хляб, нали се сещаш че в нея ще влизат хора които търсят предимно хляб. Ако искаш да привлечеш и други клиенти трябва да имаш и поддържаш разнообразие на конкурентни цени.
    Другото което е важно - ами името на тоя сайт е компютърно насочено - ако търся лаптоп - ок - сигурно ще го погледна, (и то ако излезе случайно в някоя търсачка, защото аз не съм чувал или виждал реклама за него), но каква е логиката да търся телевизор или самобръсначка в компютърен магазин. А ако ще претендира да не е само за PC техника, тогава името му трябва да е нещо друго, което би привлякло хора интересуващи се от всякакви категории стоки. И най-важното - хората трябва да знаят за него, но това не става с рекламни банерчета по сайтове, а с масирана реклама по радио и телевизия.
    Едно от първите неща които инсталирам на новоинсталирана операционна система е софтуер за премахване на рекламите от браузърите. И това го правят още милиони по света....

  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #11

    Отговор: За Техномаркет, Филипс, КЗП, ЛАС сервиз, КиК сервиз ...

    Не съм съгласен - и трите дискутирани БГ магазина - laptop.bg, pcstore.bg и ardes.bg са достатъчно стари и доказали се за да си ги чувал, проблемът, който захванах с румънците е, че откакто се намърдаха на пазара ни, ти например почна да определяш нашите като квартални бакалийки и да им даваш съвети да изхлопат милиони в ТВ реклами, защото щяли да си ги върнат после,.. Ще си ги върнат ако имат необходимия ресурс, изборът и тук, както при хранителните стоки става кварталната бакалийка или веригата супермаркети. За щастие, при храните като че ли има ново мислене и никой не говори с пренебрежение за малките квартални магазин, на мен ми се ще и при битовата техника да стане така.
    Другият вариант е след година, две да имаме Google Shopping, Amazon.bg и Емаг, създаващи мизерни работни места и концентриращи всички печалби извън БГ,

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    2
    #12

    Отговор: За Техномаркет, Филипс, КЗП, ЛАС сервиз, КиК сервиз ...

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Много добър пример защо нямат успех родните онлайн магазини
    Хайде сега чукни на телевизори и виж какъв "богат" избор има. Аз се интересувам конкретно от Сони - пълна трагедия - общо 3 модела 2 от които 32" от най нисък клас, третия 42" пак нищо особено. А ако зададеш и размер на екрана примерно 55" ще видиш че има само 2 модела на ЛГ. В останалите категории артикули предполагам е същото. Е как да си губя времето с подобни магазини?
    Здравейте, Pat,

    Благодаря Ви за основателната забележка. Лично ще се погрижа до 10-тина дни да имаме всички официално внасяни от дистрибуторите ни телевизори на сайта ни. Надявам се тогава поне малко да промените мнението си !

    Поздрави
    hristobotev, dimkaraganchev, aldokalcone и 1 други харесват това.

  16. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #13

    Отговор: За Техномаркет, Филипс, КЗП, ЛАС сервиз, КиК сервиз ...

    Заслужава си ако ще помогне на нещо българско!
    С удоволствие бих сменил мнението си, но за целта ще трябва наистина да се потрудите, защото доверие се печели трудно.
    novla и Georgi Stanchev - PCStore харесват това.

  17. Member Аватара на novla
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    316
    #14

    Отговор: Онлайн магазини за телевизори в България

    И аз съм за българското и не харесвам разните румънски сайтове.bg, затова си купувам доста от нещата от sky.bg / shop.sky.bg. Наложи ми се да занеса една флашка, която се развали. Погледнаха я, описаха си проблема и след 2-3 дни направо ми я замениха с нова (явно е дала дефект, който не може да се поправи). Вярно, че и те нямат достатъчно ТВ-та. Предлагат предимно компютърни части. Нещото, което наистина ме кара да пазарувам от тях е отношението към клиента. Малко звучи като реклама, че им правя ама... което си е си е!
    За техно магазините просто коментара е излишен. Под всякаква критика са! Но пък големият плюс им е, че можеш да отидеш до магазина и да разглеждаш телевизора, който те интересува. В много от случаите имат достатъчно налични бройки и може да си избереш, кой точно искаш.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #15

    Отговор: Онлайн магазини за телевизори в България

    Е, пък аз съм доволен от физическите магазини. Зависи на какъв консултант и магазин попаднеш. Разглеждам си на воля и преди да си купя нещо го тествам /ако е възможно/ обстойно дали ми харесва, избирам си бройка и не ми се налага да се занимавам с опаковане, куриери, телефонни разговори и мейли. А и специално някои магазини, предлагат цени и условия, като онлайн
    Този пост е редактиран от pilot; 02-06-15 в 20:21.
    kalcheff1 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 15-07-14, 11:19
  2. Магазини за аудиотехника в София
    От Ulfhedinn във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 10-08-12, 00:31
  3. Магазини
    От VStaykov във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 0
    Последно: 01-11-11, 02:32
  4. Отговори: 34
    Последно: 30-08-11, 17:40
  5. верига магазини
    От shell във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 4
    Последно: 24-09-06, 08:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе