Резултати от 1 до 5 от общо 5

Избор на TV

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    6
    #1

    Избор на TV

    Здравейте! Чета написаното във форума отдавна. Благодарение на съветите в него закупих климатик,
    който ме радва цяла зима с приятна топлина за учудващо малки разходи. Сега идва ред на телевизор.
    За това се обръщам се към вас за съвети. Търся телевизор, 40-43 инча, на цена около 800+/- 100 лв.
    Телевизорът ще се гледа от около 2 м. и ще се използва по предназначение, т.е. TV предавания, футбол, филми
    /от РС или
    TV/ и т.н. Имам IPTV / SD и HD канали/ и интернет на Виваком по цифров кабел. Предпочитам
    качествения образ пред качествения звук /по обясними причини/. Все още се колебая с коя матрица и подсветка
    образът ще е по-качествен :
    VA матрица- Direct Led, VA матрица-Edge Led, IPS матрица – Edge Led или
    IPS-Direct Led.
    Вероятно е първия пример, но чакам за мнение от специалисти. TV –то ще се гледа почти
    фронтално и при приглушена светлина. Предвид услугата на оператора, няма ли да е по-
    добре , ако телевизорът е FULL HD?Дали е необходима Smart функция при положение, че
    ще е свързано с
    РС-то чрез HDMI кабел? TV- то да има ли HDR и подобни функции? Предварителната
    информация ме насочва към Samsung ,LG, Sony, Panasonic и най-вече към
    LG / но не е задължително/, като
    добро съотношение цена/качество. Какво ще кажете за LG 43LK6100PLB? При този четириядрен процесор ,
    дали ще има насичане на образа?

    За входове и изходи няма за питам, защото има достатъчно информация за всеки модел
    TV. Естествено, преди покупката ще „сглобя „ флашка с тестове /моля за съвети и тук/. Въпросите станаха много,
    вероятно ще има и още, но ще съм благодарен, ако ми отговорите.
    Бъдете здрави!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #2

    Отговор: Избор на TV

    HDR не ти е нужен, а и в този диапазан на бюджета няма да намериш
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...22-p409429311/
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...52-p368084933/
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...50-p363586125/


    избраният от теб LG 43LK6100 също върши работа

  4. Novice
    Тук е от
    Apr 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    6
    #3

    Отговор: Избор на TV

    Благодаря за отговора! A Full HD или 4К при преобладаващо наличие на SD канали?Посочил си два модела 4К. Да не замазва образа? Според мен вторият пример е за предпочитане. Как мислите? Извинявам се, ако въпросите ми предизвикват досада, но все пак всеки ден не се купува скъпо нещо. Приятен празник!
    Този пост е редактиран от vspassov; 24-05-18 в 09:57.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    180
    #4

    Отговор: Избор на TV

    За 40-43 инча не ти е нужен 4К, но друг е въпросът дали ще намериш FullHD, след като 99% от телевизорите днес са 4К.

  6. Novice
    Тук е от
    Apr 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    6
    #5

    Отговор: Избор на TV

    Full HD телевизори има, комбинации между различни типове матрици и подсветка - също. Желанието ми е образа да е качествен и без насичания. Включвам IPTV на Виваком и HDMI от РС-то и си гледам. Чудя се, дали LG 43LJ500V / VA матрица/ няма да ми свърши работа?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на сателитен приемник / FAQ - избор, препоръки
    От hristoslav2 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 2
    Последно: 30-10-13, 19:31
  2. избор на ТВ, кой ли от голямия избор на пазара
    От sa6o_767 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-12-11, 19:49
  3. Избор на Хардуер...Избор на фирма
    От connect във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 28-11-05, 20:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе