Резултати от 1 до 4 от общо 4

Моля за съвет при избор на 40-43" телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #1

    Моля за съвет при избор на 40-43" телевизор

    Трябва да изберем 40-43" TV. Знам че по "наточените" модели са по-голям размер, но просто нямам място. Досега бяхме с Philips 40PFL5606H/58, купуван декември 2011 и си бях доволен с изключение на бавните менюта и невъзможността да се скриват канали (която се появи след софтуерен ъпдейт). Телевизора ще се ползва за гледане на телевизия (Blizoo -вече А1) с CONAX модул и чат-пат нещо от HBO GO по HDMI връзката.

    Фен съм на Philips и загледах 43PUS7363/12 (заради амбилайта), но с удоволствие бих взел и някой модел на LG. Парите не са ограничаващ фактор, но не искам да давам повече от 1200 лева. Търся възможно най-добрата картина и качествена изработка.

    А иначе: преди два часа, сам си изгорих телевизора - монтирах една LED крушка и бях подгънал едната контактна пластина на фасунгата, така че стана късо и автоматичния предпазител изключи. Уж оправих нещата, но и при повторния опит се получи същото. В следствие, телевизора който (явно) е бил в един токов кръг с проклетата крушка не дава никакви признаци на живот. Не съм убеден че ми се занимава с ремонт - нямам нито опаковка, нито знам в кой сервиз да го нося, но най-вече нямам никакво време за това и мисля да му прасна една цена 50-60 лева ако някой иска да го взима.


    Моля за вашата помощ при избора - трябва спешно да търсим замяна.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #2

    Отговор: Моля за съвет при избор на 40-43" телевизор

    от LG този влиза в бюджета ти
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...ld-p406824913/

    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...77-p361573707/

    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...72-p370302535/

    Филипса го изключи от контакта за 10 минути и пробвай пак дали ще проработи.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    264
    #3

    избор на 40" телевизор 700-800лв

    Баща ми иска да смени CRT 21" с нов.
    Проблема е, че си е задал 500-600лв, но го разубедих да не взима 32", та може и за цената да склони. Сега нали има повече оферти за Мондиала?
    Рaзстояние ~2,5-3m. Основно за телевизия.
    HD е достатъчно според мен, и ако не лагва доволно топките - ще е супер.
    Бюджет 700-800лв (с гаранция 5г ще са с предимство).
    -----------------------------------------------
    На прима-виста това ми попадна като цена: Samsung UE40M5002AKXXH 650лв от 750лв)...

    PANASONIC TX-40ES400E 720лв (5години гаранция)

    LG LED 43UJ620V (5 години гаранция) - 750лв

    Samsung UE40MU6102KXXH - 750 лв. Но защо ми е UHD?!

    4K има ли смисъл?
    VA ли трябва да бъде матрицата (по-бърза)?

  5. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #4

    Отговор: избор на 40" телевизор 700-800лв

    Вчера нямаше време и оставихме покупката за днес. Обаче Philips -a оживя най неочаквано. Няма да обяснявам (а и не съм компетентен) надълго и нашироко какво е станало - с две думи всичко е предизвикано от HDMI порта. С кабел включен в HDMI 1 (телевизора има 3 порта: 1, 2 и side), където всъщност беше боднат кабела от десктопа, телевизора беше и се държи като напълно мъртъв. Явно при токовите удари порта е изгорял и т.н. (не съм компетентен да го обясня). Изключително съм щастлив, че не е изгоряла видеокартата на компютъра.

    Педи време изгоря страничния HDMI порт като включвах кабела от работещ компютър на работещ телевизор, но такива симптоми нямаше. Третия и последен порт работи (пробвах го ). Чудя се защо технология, като HDMI, която не поддържа hot plug е стандарта за разширителни портове на телевизорите. Може би за да горят портовете и дънните платки и алъш-вериша да върви?

    Та тревогата се оказа фалшива, но така или иначе ще купуваме още един телевизор - може би към края на лятото и трябва да започна проучванията си.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Моля за помощ при избор на 65" 4к Телевизор
    От svetlio_88 във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 21-12-17, 19:37
  2. Отговори: 30
    Последно: 25-06-16, 20:52
  3. Отговори: 1
    Последно: 20-10-15, 09:54
  4. Моля, дайте съвет за избор на 32"
    От hobit във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 19-04-11, 19:57
  5. Отговори: 1
    Последно: 05-03-10, 22:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе