Резултати от 1 до 11 от общо 11
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By mirbg

55PUS7502 или 55MU7002

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    4
    #1

    55PUS7502 или 55MU7002

    Здравейте, изборът опира до тези два модела и ще съм благодарен ако помогнете, както и ако има друго по-добро предложение в този ценови клас!
    Уточнявам, че телевизорите мога да ги взема на близка цена в размер на около 1600-1700 лв. с ДДС.
    Линкове със спецификации, които издирих, четох и ревюта.

    https://www.displayspecifications.com/bg/model/0f1eab0
    https://www.displayspecifications.com/bg/model/3b6db04

    Интересува ме кой е по-добрият телевизор като картина - намирам сравнение само в един полски форум, където в общи линии не можах да се ориентирам.
    Телевизия малко се гледа, но все пак мачовете от Световното и Шампионска лига с кеф ще се гледат. Но 95% от гледането на този телевизор ще са филми.
    Не ме интересува особено Андроид ли е или Тайзен операционната - от приложенията на сегашния ползвам само HBO GO, което май го няма за Андроид ТВ.

    Не съм гледал досега телевизор с Амбилайт, сегашният ми е една 46F6400 на Самсунг отпреди 5 години.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    180
    #2

    Отговор: 55PUS7502 или 55MU7002

    UE5MU7002 е по-добрия телевизор.
    По-добър контраст, по-добра максимална яркост, по-добри нива на черно, по-добро покритие на цветовете.
    Без съмнение е по-добрия избор.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #3

    Отговор: 55PUS7502 или 55MU7002

    Самсунга е с VA Филипипса с IPS,нормално Самсунга да е с по-силен контраст и до там му свършват достойнствата.За сметка на това Филипса е с чиста 10 битова матрица.Стойката на Филипса обаче е друга, от тази която от линка, който е дал автора, и позволява въртене на екрана, както на страни така и на горе и долу, което си е също не малко предиммство.Филипса има и вграден саундбар+субвофер.Аз лично бих избрал филипса.

  5. Novice
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    4
    #4

    Отговор: 55PUS7502 или 55MU7002

    Благодаря, звукът не е толкова приоритет, защото имам саундбар.
    По-скоро ме интересува картината за филми.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    180
    #5

    55PUS7502 или 55MU7002

    Цитат Първоначално публикувано от itallianeca Виж публикацията
    Самсунга е с VA Филипипса с IPS,нормално Самсунга да е с по-силен контраст и до там му свършват достойнствата.За сметка на това Филипса е с чиста 10 битова матрица.Стойката на Филипса обаче е друга, от тази която от линка, който е дал автора, и позволява въртене на екрана, както на страни така и на горе и долу, което си е също не малко предиммство.Филипса има и вграден саундбар+субвофер.Аз лично бих избрал филипса.
    Къде обаче ще се види разликата м/у 10 бита и 8+FRC е друг въпрос, след като в момента масово източниците са 8 битови.

    И голяма работа като е 10 битова, но покрива едва 86% DCI P-3 цветово пространство срещу над 90% при Самсунга, па макар и 8-битов с FRC...

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #6

    Отговор: 55PUS7502 или 55MU7002

    И от къде го вземат тоя 10 битов панел за среден клас тв ?

    Най-голямото достойнство на Филипс-а е Амбилайта и донякъде Андроид-а ... ама там и също толкова недостатъци с тия мижави процесори ...

    Най-добре е да си ги сравни на живо двата модела с еднакви файлове/материали на "филм/кино" режим (не "динамик") и да си прецени кое е по-важно за самия него и начина му на ползване - по-широки ъгли с ОС даваща повече възможности, но често пъти проблемна и бавна или по-голям контраст и черно и по-бърза и (обикновено) безпроблемна ОС

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #7

    Отговор: 55PUS7502 или 55MU7002

    Аз не бих заложил на телевизор на марка , която прави всичко от ,,до,, ,което се включва в контакта, от смартфони до перални и хладилници.Не че Филипса е цвете, но Самсунга има и най-нереалните цветове, които просто са напилени докрай за да хваща окото на зяпащите овце по рафтовете.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    180
    #8

    55PUS7502 или 55MU7002

    Цитат Първоначално публикувано от itallianeca Виж публикацията
    Аз не бих заложил на телевизор на марка , която прави всичко от ,,до,, ,което се включва в контакта, от смартфони до перални и хладилници.Не че Филипса е цвете, но Самсунга има и най-нереалните цветове, които просто са напилени докрай за да хваща окото на зяпащите овце по рафтовете.
    Това какви цветове има зависи единствено от теб.
    Може да има и такива цветове, каквито много други марки не могат и да сънуват, всичко е до точната настройка. Разбира се, че в магазините е настроен да хваща окото.
    То понеже Apple като не прави "от-до"
    са цъфнали и вързали, но това е друга тема. (и да, ползвам и Apple, и Самсунг)
    pulsedriverbg одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #9

    Отговор: 55PUS7502 или 55MU7002

    Предимството на Семсун е вече познатото ти меню, добрата операционна система и контраст.
    Предимството на Филипс е Амбилайта, малко по-добрата обработка на картината и донякъде Андроида...но пък матрицата и покритието на дисплея лично на мен не ми допадат...

    https://www.philips.bg/c-p/55PUS7502...specifications
    ревю на сърбо-хърватски
    Philips 55PUS7502 UHD LCD Android TV with Ambilight – review – HD Televizija – HDTV eZine
    превод
    hdtelevizija.com/en/2017/06/12/philips-55pus7502-uhd-lcd-android-tv-with-ambilight-review/ - Translator
    шасито е същото, като на тазгодишните топ модели на марката
    https://toengel.net/philipsblog/wp-c...ne-up_2017.png
    https://toengel.net/philipsblog/wp-c...ne-up_2018.png


    Samsung 55MU7002
    https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/mu7000
    Samsung 55MU7002 - test
    Samsung 55MU7002 – test – TV TEST
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 16-06-18 в 21:01.

  12. Novice
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    4
    #10

    Отговор: 55PUS7502 или 55MU7002

    Цитат Първоначално публикувано от itallianeca Виж публикацията
    Филипса има и вграден саундбар+субвофер.Аз лично бих избрал филипса.
    В крайна сметка купих и двата и след това оставих само Самсунга. Раздвоен съм, честно казано и ще се опитам да бъда максимално обективен.

    Първо по отношение на най-важното - картината, при що годе калибрирани настройки като неспециалист не виждам особена разлика.
    Странното е, че при филм, гледан под ъгъл на диван, Филипса сивееше в далечната част на екрана, а Самсунга не.
    Т.е. странно малко, уж под ъгъл IPS матрицата трябва да е по-добра.
    Сравнявахме директно на еднакъв сигнал 55Mu7002 и 55mu8002 при еднакви настройки - разлика никаква нито в черно, нито в контраст, но явно не сме специалисти и не я виждаме.
    Амбилайт е невероятно нещо, но при мен беше малко ограничен от мебелите около телевизора. В тъмна стая при филм даже малко ме дразнеше. Но като го спирах ми липсваше.
    При клипове 4к от Youtube иначе е впечатляващо.
    Филипсът е доста по-муден от Самсунга, но въпреки това е доста по-бърз от старата ми 46-ца F6400
    Като игри - да, на Филипса с Андроид имаше МНОГО игри, на Самсунга ги няма, но аз игри не играя и не ме касаят изобщо.
    На Филипса няма HBO GO - сериозен минус.
    Едно от огромните предимства на Самсунга, което не очаквах - звукът му е ЗНАЧИТЕЛНО по-добър от този на Филипса въпреки наличието на саундбар със субуфер при втория!
    Неочакван бас вади 55MU7002, като звук буквално разцепва и 55PUS7502, и 55MU8002 (за вторият е очаквано, той си е като картина тънък за разлика от 55Mu7002< който в долната част явно заради говорителите е удебелен).

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    180
    #11

    Отговор: 55PUS7502 или 55MU7002

    Поздравления. Правилен избор и обективни впечатления!

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 9
    Последно: 19-04-18, 14:39
  2. Помощ за избор между: 55MU7002 vs 55MU8002 vs 65XD7505 vs 65MU6402
    От acidburn1914 във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 18-06-17, 00:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе