Здравейте, от около година имам TCL U49P6046. Като цяло съм доволен от тв-то, но тази сутрин ми направи проблем и не знам как да процедирам.
ТВ-то е с Андроид 8.0. Накратко какво се случи: включвам го сутринта без проблем и си пускам приложение за онлайн тв. ТВ-то работеше без проблем 10-15 мин и изведнъж екрана замръзна и се появи онзи кръг в средата на екрана все едно зарежда нещо. Изчаках малко, но нищо не се случи. Опитах да го изключа с дистанционното, но никаква реакция от тв-то, абсолютно никакъв отговор независимо какво натисках на дистанционното. В крайна сметка дръпнах кабела. След малко го включих отново в захранването, появи се логото на TCL (което по принцип се появява когато включвам тв-то) и дотам. Екрана сякаш замръзва, никакви реакции след натискането на копчета от дистанционното. Единствения вариант е кабела. Оставих го цял ден изключен от захранването. Преди малко го пробвах - същия проблем, логото на TCL и след това нищо. Предполагам, че проблема е софтуерен, нещо с андроида вероятно се е бъгнало.
Моля дайте съвет как да процедирам. В такива случаи хард ресет ли се прави, ако да как?
Благодаря предварително