Резултати от 1 до 8 от общо 8

Избор на Smart TV 49" - LG и Samsung - кой модел да избера?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    4
    #1

    Избор на Smart TV 49" - LG и Samsung - кой модел да избера?

    Здравейте, търся съвет за покупка на Smart TV 49" за дневна, ще се гледа от около 2,50м. и със сигнурност от различни ъгли, т.е. няма да е само фронтално.
    Ще се гледа основно цифрова телевизия, но няма да е лошо и да може да се плейват и филми от тракерите без да е нужно да се обработват допълнително, вероятно ще се гледа и съдържание в YouTube.

    Бихте ли ми препоръчали кои са оптималните модели като е добре да се вместим в бюджет около 1200-1500 лв. (ако си заслужава може да се плати и малко повече). Насочил съм се към марките Samsung и LG, но не мога да избера модел.
    Прочетох, че при едната марка има проблеми с плейването на филми, заради липсата на DTS, при другата марка заради матрицата много ниско ниво на контраст и се обърках кое е важно и как да направя правилния избор?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #2

    Отговор: Избор на Smart TV 49" - LG и Samsung - кой модел да избера?

    Заради гледането под ъгъл и изискването за поддръжка на DTS + IPS RGB матрицата(от SM7 надолу са WRGB)
    LG 49SM8500PLA или SM8600

    http://hdtelevizija.com/wp-content/u...chart_2019.jpg

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    4
    #3

    Отговор: Избор на Smart TV 49" - LG и Samsung - кой модел да избера?

    Благодаря за предложенията,hristoslav2.
    Аз след четене във форума също се бях насочил по-скоро към LG SM8600PLA.
    Имам още няколко въпроса:
    1. Искам да попитам има ли сходен модел на конкурента Samsung, който да е еквивалентен заместител на този модел (SM8600PLA) - като възможности и на сходна цена, т.е. има ли по-добро предложение?
    2. Ако се търси ТВ основно за гледане на телевизия и ползване на интернет отново ли LG SM8600PLA е оптималния избор като картина и възможности за посочената цена (около 1500 лв.), т.е. ако игнорираме плейването на филми и поддръжката на DTS, а изведем на преден план качеството на картината?

    П.С. Задавам тези въпроси, защото по форумите имаше негавино мнение отностно контраста при моделите на LG, т.е. по-ниския контраст и не знам дали това трябва да ме притеснява?

  5. Member Аватара на Martin_vn
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    173
    #4
    Цитат Първоначално публикувано от LuckyBG Виж публикацията
    Благодаря за предложенията,hristoslav2.
    Аз след четене във форума също се бях насочил по-скоро към LG SM8600PLA.
    Имам още няколко въпроса:
    1. Искам да попитам има ли сходен модел на конкурента Samsung, който да е еквивалентен заместител на този модел (SM8600PLA) - като възможности и на сходна цена, т.е. има ли по-добро предложение?
    2. Ако се търси ТВ основно за гледане на телевизия и ползване на интернет отново ли LG SM8600PLA е оптималния избор като картина и възможности за посочената цена (около 1500 лв.), т.е. ако игнорираме плейването на филми и поддръжката на DTS, а изведем на преден план качеството на картината?

    П.С. Задавам тези въпроси, защото по форумите имаше негавино мнение отностно контраста при моделите на LG, т.е. по-ниския контраст и не знам дали това трябва да ме притеснява?
    https://techmart.bg/product/product/...ory/542/lang/1
    Този влиза в бюджета и не е лош.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #5

    Отговор: Избор на Smart TV 49" - LG и Samsung - кой модел да избера?

    LuckyBG
    1. Samsung UE50RU8002
    2. SONY KD-49XF9005 (и резерва Philips 50PUS7304)

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    4
    #6

    Отговор: Избор на Smart TV 49" - LG и Samsung - кой модел да избера?

    Да попитам Samsung QE49Q6FNATXXH може ли да се сравнява с LG SM8600PLA и SONY KD-49XF9005, тъй като в момента са в един ценови диапазон, а това Samsung UE50RU8002 нещо не го намирам налично за продажба?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #7

    Отговор: Избор на Smart TV 49" - LG и Samsung - кой модел да избера?

    Щото не е 50, а 49RU8002 - https://edigital.bg/led-televizori/s...evizor-p629294

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    4
    #8

    Отговор: Избор на Smart TV 49" - LG и Samsung - кой модел да избера?

    Искам да благодаря на всички, които се включиха в темата и помогнаха с мнения и съвети.
    От "Черния петък" поръчах и след седмица ми доставиха телевизор 49" LG SM8600PLA, който покрива засега всичките ми изисквания. Чудесен телевизор, според моите критерии за съответната цена - 1349 лв.

    Да попитам има ли нужда да се правят някакви допълнителни настройки за калибриране на картината (в момента съм избрал режим "КИНО") и не виждам някакви проблеми, но дали има някъде в нет-а посочени универсални настройки за този модел, които е добре да се въведат ръчно, защото прочетох, че след калибриране ставала картината много по-добра, но пък калибрирането се прави колорметър, който съответно нямам

    Това ми е питането, ако има някой с този модел и е настройвал ТВ-то може да сподели какви настройки е променил и задал на своя ТВ?

    Благодаря на всички. Успех.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на Smart TV 32" - Sony, Samsung или Panasonic
    От FeSter във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 22-06-16, 21:23
  2. Отговори: 5
    Последно: 27-12-14, 14:00
  3. SAMSUNG smart hub 2013 Инсталиране на по стар модел ?
    От martokb във форум Samsung телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 28-05-14, 23:25
  4. Кои да избера Samsung или Lg smart TV
    От mvarbanov във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 30-10-13, 19:42
  5. Отговори: 4
    Последно: 16-01-12, 00:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе