Резултати от 1 до 9 от общо 9

Съвет за телевизор - марка и големина.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    77
    #1

    Съвет за телевизор - марка и големина.

    Здравейте!

    Реших, че през този и другия месец ще изскочат добри оферти и може би ще имам възможност да си купя нов телевизор, който ще се гледа от разстояние между 2 и 4 метра. Сякаш ми се иска да е нещо между 40" и 50". Настоящия ми телевизор е на 3 години и половина - Samsung JU6400, 40", доволен съм от картината и звука, работи доста добре, но не ми допада факта, че е муден, когато се опитам да си пусна някой футболен мач от браузъра. В този ред на мисли, не държа и новия да бъде Samsung. Иначе, гледам го от около 2-3 метра. Та, да си дойдем на думата. Бюджета ми е до около 800 лева, като мога да направя малък компромис ако се окаже, че има нещо доста добро за малко повече пари. Държа да бъде поне Full HD и не държа на Ultra HD. Както казах, ще се гледа от около 2-3-4 метра, като доста често предаванията ще са спортни - футбол, тенис... Но не и само спорт. Възможно е понякога да се играе Плейстейшън 4 и да се пускат футболни мачове през браузъра. Това с браузъра ме навежда на мисълта, че може би е желателно системата да се държи достатъчно стабилно, а аз лично нямам представа коя операционна система е най-подходяща за тези неща. Ето защо реших да попитам хората, които разбират повече от мен. Очаквам вашите предложения и съвети.

    Благодаря!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #2

    Отговор: Съвет за телевизор - марка и големина.


  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    77
    #3

    Отговор: Съвет за телевизор - марка и големина.

    Блаодаря за мнението, svetlio1. Както казах, от моя Samsung съм много доволен и сякаш е опция ако се появи с такова намаление и по други вериги. Не обичам да купувам онлайн подобна техника, а и не съм запознат с тази верига. За LG нямах много добро мнение, но в последно време сякаш чета хубави неща и ще се позамисля и за него, макар че май ми идва малко скъпичко. Иначе, ще има някакво значение ако взема някой от тези модели, но малко по-малък?

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #4

    Отговор: Съвет за телевизор - марка и големина.

    При този бюджет...и желанието да пазаруваш от физически магазин
    LG 50UM7450 https://www.technopolis.bg/bg/Televi...HD-LED/p/16454
    LG 49UM7400 https://www.technopolis.bg/bg/Televi...HD-LED/p/16452
    LG 43UM7600 https://www.technopolis.bg/bg/Televi...HD-LED/p/16460

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    77
    #5

    Отговор: Съвет за телевизор - марка и големина.

    Май вече започвам да клоня към LG-то, но може ли някой да обясни каква е разликата между трите модела, абстрахирайки се от това, че са различна големина? Виждам, че "Технология на картината" е различна, но това не ми говори нищо. Кой бихте избрали ако пазарувате за себе си и ако са една и съща големина?

    Благодаря отново!

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #6

    Отговор: Съвет за телевизор - марка и големина.

    Единственото предимство на ЛГ е 5 годишната гаранция ... според мен.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    20
    #7

    Отговор: Съвет за телевизор - марка и големина.

    При такова голямо разстояние не знам защо не се насочите към нещо по-голямо. За мен лично на 1-во място винаги е била големината (колкото по-голямо толкова по-добре независимо от техническите параметри). Проблема с операционната система лесно се решава с един евтин андроид бокс. Относно това дали да е 4К или Full HD, в момента всички нови клипове по Youtube са 4К, всички нови филми по Netflix също са 4К и според мен си струва на 100% телевизора да е 4К - който ви каже че няма 4К съдържание явно живее 2-3 години назад...Опитайте се да вземете нещо с по-голям размер - гарантирам ви че после ще се радвате че не сте взели по-малкия вариант...

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    669
    #8

    Отговор: Съвет за телевизор - марка и големина.

    Не е важно само да е голям, а и качеството на картината да е добро. Колкото по-голям и евтин толкова по-зле, колкото по-малък и скъп толкова по-качествена картина ще има.
    Едно е да се заложи на 55 инча за 1000лв. съвсем друго е да се вземе отново 55", но за 2000лв+.

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    77
    #9

    Отговор: Съвет за телевизор - марка и големина.

    Колеги, благодаря на всички за съветите и изказаните мнения! В последния момент се отказах да купувам телевизор, но най-вероятно щях да се насоча към едно от LG-тата. Вероятно все пак ще взема, когато се появи изгодна оферта. Пак ще се допитам до вас.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 21
    Последно: 24-03-19, 10:13
  2. Избор на телевизор LG или друга марка
    От Дидо във форум LG телевизори
    Отговори: 14
    Последно: 01-02-19, 13:13
  3. Съвет за марка и модел климатик-инверторен
    От kalinntv във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 40
    Последно: 28-10-15, 11:25
  4. Отговори: 1
    Последно: 16-12-13, 11:12
  5. Tърся съвет при избора на марка?
    От Desi1234 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 03-10-09, 20:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе